QT Creator ar MS Visual C++?

Programavimas bei interneto svetainių kūrimas
Marti
Posts: 1
Joined: Mon Dec 26, 2011 2:20 pm

QT Creator ar MS Visual C++?

Postby Marti » Mon Dec 26, 2011 2:29 pm

Sveiki visi!

Turbūt daugelis esate girdėję apie dabar labai paplitusią QT Creator progr. įrangą, skirtą programavimui QT ar C kalbomis. Štai daugiau informacijos šia tema: http://doc.qt.nokia.com/qtcreator-2.3/c ... rview.html

Visgi man įdomu: ar gali ši programa pilnai pakeisti MS Visual C++? Kiek teko naudoti, ji daug efektyvesnė, užima mažiau kompiuterio resursų bei yra gan lengva naudotis. Gal kas esate išbandę abi sferas ir galėtumėt parekomenduoti? Kompiuteryje įsidiegiau ir QT SDK, ir MS Visual C++ 2010. Mokausi C++ pagrindus ir negaliu atsirinkti vienos iš šių programavimo aplinkų. Galbūt MS Visual C++ būtų geresnis priėjimas pradedančiajam, tačiau esu mokęsis Pascal, PHP bei Javascript progr. kalbas, todėl staigūs pokyčiai manęs negąsdina. Būtų smagu išgirsti objektyvius patarimus - norėčiau dirbti su ta programavimo aplinka, kuri yra modernesnė ir labiau pritaikoma šiuolaikiniams poreikiams. QT mane traukia labiau, tik vat niekaip negaliu suprasti ar ja galima rašyti visavertes C/C++ programas kaip kad su MS Visual C++? Kiek teko domėtis, QT labiau orientuojama į GUI kūrimą, tačiau greitai peržvelgus susidarė įspūdis, jog ji pritaikyta ir platesniam vartojimui.

Dėkui.

User avatar
EdgeLuxe
Rašytojas
Posts: 5575
Joined: Sun Feb 24, 2008 5:23 pm
Location: Panevėžys

Re: QT Creator ar MS Visual C++?

Postby EdgeLuxe » Fri Jan 06, 2012 12:18 pm

Sveikas,

Aš išbandžiau abi.
Visų pirma reikia apsispręsti ką tu nori daryti ir tada jau rinktis instrumentą. Kadangi tu nori tiesiog išmokti paprastojo C++ pagrindų, "pažaisti" su konsole, tai tu jau esi apsisprendęs šiuo klausimu. Mokymuisi patariu MSVC (MS Visual C++; argumentai aišku subjektyvūs, nelabai kitokių ir rasi - juk ir ten ir ten gali sėkmingai programuoti):
  • mano nuomone ten klaidų paaiškinimas daug aiškesnis;
  • debugger`is žymiai patogesnis;
  • IntelliSense kodo papildymas man atrodo patogesnis už Qt Creator`iaus;
Tačiau toliau, jei tu norėsi kurti GUI programas paprastojo C++ neužtenka - čia atsiranda būtinybė dirbti su WinAPI, kas yra kažkiek nepatogu ir baisu naujokui, arba naudoti Qt, kuris viską nuslepia ir programa veikia praktiškai visose paplitusiose operacinėse - visa Qt biblioteka yra didžiulis papildymas virš C++.
Gali mokėti C++ bendram išsilavinimui ir supratimui, o programas (tikriausiai GUI) rašyti kita kalba, kaip C#/XAML arba C++/QML pavyzdžiui.

(\ (\ This is Bunny.
( ^_^) Copy and paste bunny into your signature
(_(")(") to help him gain world domination.


Return to “Programuotojų kampas”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests

cron