Linux ir Windows viename kompiuteryje

Viskas apie "Linux" distribucijas, *BSD bei MacOS operacinių sistemų šeimas bei kitas operacines sistemas
User avatar
Jooz
Posts: 127
Joined: Mon Mar 24, 2008 8:16 pm
Location: Ukmergė

Linux ir Windows viename kompiuteryje

Postby Jooz » Wed Jan 19, 2011 4:28 pm

Kuo toliau, tuo daugiau žmonių giria Linux, tai galvoju ir aš įsirašyti, bet tuo pačiu norėčiau pasilikt ir windows, jei kada prireiktų. Pas mane kompe yra keli hard'ai, tai man įrašinėjant Linux pasirinkti kitą, tuščią hard'ą? Ir kai įrašysiu, įjungiant kompą man duos pasirinkt ar Windows, ar Linux paleist ar reiks ką nors papildomai nustatyti?

User avatar
Tenken
Rašytojas
Posts: 1146
Joined: Mon Nov 06, 2006 8:56 pm
Location: Vilnius

Re: Linux ir Windows viename kompiuteryje

Postby Tenken » Wed Jan 19, 2011 6:08 pm

Paieškok internete instrukcijos kaip instaliuoti norimą distribucija paliekant Windows (windows linux dual boot xp installed first). Jei viską darysi pagal instrukcija, nustatinėti papildomai nieko nereiks.

User avatar
Jooz
Posts: 127
Joined: Mon Mar 24, 2008 8:16 pm
Location: Ukmergė

Re: Linux ir Windows viename kompiuteryje

Postby Jooz » Wed Jan 19, 2011 8:16 pm

Įrašinėjant vienu metu jau man liepė daryt formatą ir rašyt linuxą ant švaraus hardo, ąčiū dievui, kad taip ir nepadariau. Iš antro karto įsirašė be formatų. Pirmą galvojau susitvarkysiu garsą. Garso parametruose garso plokštę supranto viskas ok, įjungus tą player'į nebesupranta. Maigiau maigiau, kol pakibo, reikėjo "ūkišku" būdu, spaudžiant om/off mygtuka perkraut. Galvojau čia dėl to, kad nėra vaizdo driverių. Atsiunčiau tuos driver'ius, skirtus Linux'ams, o man rašo, kad nesupranta jis tų driverių. Pažiūrėjau googlėj - niekam neveikia. Išjungiau aš tuos Linux'us, grįžau prie windows, nesuprantu kas ten jau tokio gero, kad visi taip garbina juos...

User avatar
Tenken
Rašytojas
Posts: 1146
Joined: Mon Nov 06, 2006 8:56 pm
Location: Vilnius

Re: Linux ir Windows viename kompiuteryje

Postby Tenken » Wed Jan 19, 2011 8:32 pm

Būtent formatą ir reikėjo daryti, nes Linuxams netinka Windows (NTFS) formatas, reikia formatuot į ext4. Šiaip viena iš didžiausiu problemų su Linux gali būti prastas kompiuterio komponentų (Hardware) palaikymas. Kitą kartą įsirašyk norimą Linux distribucija į CD, t.y atsisiųsk Live CD versija ir galėsi neinstaliuodamas išbandyti, ar viskas veikia taip, kaip norėtum. O garbina dėl daugelio dalykų pvz: nereikia programų ieškoti internete, viskas yra vienoje vietoje (Package manager); nereikia antivirusinių, ugniasienių, defragmentavimo, registro valymo ir kitų panašių programų; greičiau veikia senesniuose kompiuteriuose nei Windows, jeigu aišku nėra problemų su tvarkyklėmis, nors patyrę programuotojai tas problemas nesunkiai išsprendžia todėl ji ir yra labiau paplitusi tarp jų. Pagal savo poreikius susiderinęs OS, gali greitai ir efektyviai atlikti darbą.

User avatar
kodinis1
Rašytojas
Posts: 1581
Joined: Fri Oct 15, 2010 10:59 am
Location: Vilnius

Re: Linux ir Windows viename kompiuteryje

Postby kodinis1 » Fri Jan 21, 2011 2:43 pm

Tai kad rašai ar į disko patricija ar į kitą diską ir viskas ten gerai. Paleidžiant duoda pasirinkt ką paleist. Dažniausia instaliavus OS tai win pusė neveikia o linuksams tai nebūdinga. Galu gale galima irašyt į win kaip programa.
Čia rodos ne OS kaltos.
Jai viskas išbandyta ir niekas nepadeda, skaitykit instrukcija!

User avatar
NForce
Posts: 912
Joined: Sun Jul 13, 2008 7:26 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Linux ir Windows viename kompiuteryje

Postby NForce » Sat Jan 22, 2011 10:42 am

Maigiau maigiau, kol pakibo, reikėjo "ūkišku" būdu, spaudžiant om/off mygtuka perkraut. Galvojau čia dėl to, kad nėra vaizdo driverių. Atsiunčiau tuos driver'ius, skirtus Linux'ams, o man rašo, kad nesupranta jis tų driverių
Joo, čia ryškiai rankos kreivos :lol: Geras su tuo "pažiūrėjau googlėj - niekam neveikia" :lol: Tai kam tada tie draiveriai skirti Linuxam išvis yra, jei niekam neveikia? :lol: Ir kodėl tada man veikia, jei niekam neveikia? :lol:
Gentoo + KDE 4.6.0 + Kernel 2.6.37 + eMachines E730G + Raudonos akys

User avatar
Manfredas11
Rašytojas
Posts: 1877
Joined: Sun Jan 24, 2010 1:18 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Linux ir Windows viename kompiuteryje

Postby Manfredas11 » Sat Jan 22, 2011 7:05 pm

Jei esi naujokas geras labai ir pnš. arba ant Windows tik moki viską labai gerai - WINDOWS , jai esi patyres vartotojas arba pažengęs - LINUX , o distribucija - Arch Linux - vien geri dėl to, kad gali kaip pačiam reik juos susikonfiguruoti . Jei per Sunku - Ubuntu, Mint, OpenSuse, Lubuntu.

Man tai su vaizdo draiveriais yra "juodai" ant jų... Draiveriai yra, bet susiintaliuoti ir susikonfiguruoti neina kaip reik - rezoliucijos. Tai su Windows draugauju.
Intel E2180@2.00Ghz/ASUS P5G-MX/Asus GeForce 8400GS 512MB/RAM 2GB DDR2/HDD 500GB 16MB/PSU 300W/Windows XP SP3
Acer Aspire 5749/Intel Core i3-2350M 2.3Ghz/RAM 4GB DDR3/Intel HD 3000/HDD 500GB/Windows 7


Return to “Linux, *BSD, MacOS ir kt.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests

cron