Kaip perrašyti Windows

Viskas apie "Microsoft Windows" operacines sistemas
EdgeLuxe-FAQ

Kaip perrašyti Windows

Postby EdgeLuxe-FAQ » Thu Aug 03, 2006 10:13 pm

Kaip perrašyti Windows? Išsami instrukcija.

DĖMESIO - VISI DUOMENYS IŠ C: DISKO IŠNYKS - PERSIKELKITE SVARBIUS FAILUS Į D: (ar kitą) DISKĄ.Windows XP:

1. Reikia nustatyti pasikrovimą iš CD/DVD.
 • a) Įeiname į BIOS: dažniausiai reikia paspausti mygtuką DELETE po pat kompiuterio įjungimo. Gali tekti paspausti mygtuką F2 arba F8. Tai priklauso nuo jūsų motininės plokštės. Kaip įeiti į BIOS taip pat galite rasti mot. plokštės instrukcijoje arba pasižiūrėkite ką rašo kompiuteris pasikrovimo metu - tai padės jums nustatyti ką spausti. Dažniausiai tai:
  Press DEL to enter setup
  Tai reiškia, kad reikia paspausti DEL (Delete) mygtuką būtent šiuo metu, kad įeitumėte į BIOS.
  b) Nustatome First Boot Device: CD-ROM: nueikime į Advanced skiltį BIOS`e. (BIOS skiltis perjungti galima strelytėmis klaviatūroje). Ten susirandame BIOS Features -> First Boot Device. Pažymime CD-ROM ir paspaudžiame Enter. Jeigu neturite tokio punkto ieškokite panašaus pavadinimo (Boot Device Priority arba Boot Devices ar pan.). Jeigu randate ten sąrašą, naudokite + ir - mygtukus, kad nukeltumėte CD-ROM į pirmą vietą.
  c) Išsaugome nustatymus. Dažniausiai tai F10 mygtukas. Arba susiraskite EXIT and Save changes punktą. Pasirinkite jį ir patvirtinkite.
2. Instaliacijos pradžia.
 • a) Po to kai išsaugojome nustatymus kompiuteris persikrovė. Jeigu dar neįdėjote Windows disko, įdėkite jį ir perkraukite kompiuterį. Pamatysite tokį (ar panašų) užrašą:

  Code: Select all

  Press any key to boot from CD...
  Paspauskite bet kurį mygtuką klaviatūroje (pvz. Enter). Atsiras mėlynas fonas. Nieko nespauskite (pilkoje juostelėje apačioje keisis užrašai) ir palaukite kol atsiras toks vaizdas (paspauskite ant paveiksliuko apačioj ir jis padidės):
  Image
  b) Paspauskite ENTER mygtuką. Perskaitykite (arba neskaitykite) sutartį ir sutikite, paspausdami mygtuką F8. Turėtumėte matyti tokį vaizdą (paspauskite ant paveiksliuko ir jis padidės):
  Image
  Pažymėkite C: diską (jeigu jis dar nepažymėtas) ir paspauskite Enter. Jeigu diegimas pasakys, kad šis diskas jau užimtas, paspauskite F arba Enter (ką galite paspausti matysite pilkoje juostelėje). Matome "formatavimo" ekraną. Pasirinkite (strelytėmis) Format the partition using NTFS file system. Šiame etape baigta. Galite spėti išgerti kavos arba arbatos.
3. Instaliacija tęsiasi..
 • a) Laukėme laukėme ir kompiuteris vėl kažko iš mūsų nori. Matome tokį vaizdą (paspauskite ant paveiksliuko ir jis padidės):
  Image
  Spaudžiame Next >. Dabar mūsų prašo įvesti vardą ir organizaciją. Galite įvesti taip:

  Code: Select all

  Name: Kompiuteris Organization: HOME
  Spaudžiame Next >. Dabar mūsų prašo įvesti raktą (žr. paveiksliuką). Jį rasite Windows XP dėžutėje ar kompiuterio lipduke, ar pan.
  Image
  Įvedame raktą ir spaudžiame Next >. Dabar mums siūlo pakeisti kompiuterio vardą ir pasirinkti administratoriaus slaptažodį. Galima čia nieko nekeisti ir paspausti Next >. Matome datos/laiko nustatymų dialogą. Pasirenkame reikiamus nustatymus. (Dažniausiai data ir laikas jau būna teisingai nustatyti. Tik pakeičiame laiko juostą į Lietuvos: GMT +2.) Laukiame kol sistema diegiasi toliau.
  b) Vėl mūsų prašo nustatyti kažką. Matome tokį vaizdą:
  Image
  Spaudžiame Next > dukart. Laukiame diegimo pabaigos.
4. Galutiniai nustatymai.
Po perkrovimo Windows pabandys nustatyti ekrano rezoliuciją ir pabaigs diegimą. Jums bus pasiūlyta susikurti vartotoją ir užsiregistruoti Microsoft`e:
 • a) Matome pirmąjį vedlio langą. Spaudžiame Next.
  b) Pažymime Help protect my PC by turning automatic updates now. (įjungiame Windows atnaujinimus) ir spaudžiame Next.
  c) Dabar vedlys patikrins ar esame prisijungę prie interneto. Spaudžiame Skip (praleisti).
  d) Mums yra siūloma užsiregistruoti Microsoft`e. Galima atsisakyti: pažymėti No, not at this time. ir paspausti Next.
  e) Dabar galime susikurti vartotojus. Šiame etape užteks vieno (Jūsų). Po to galėsite susikurti kitus Valdymo Skyde esant reikalui. Įvedame vartotojo vardą į Your name:
  pvz.

  Code: Select all

  Your name: Edgaras
  Spaudžiame Next. Viskas. Nustatymai baigti. Paspaudžiame Finish. Dabar užsikraus jau matyta vartotojo aplinka :) Diegimas baigtas.

Windows Vista/7:

Kadangi diegimo procesai yra maždaug vienodi, sujungiu Vista ir 7 į vieną punktą. Šiuo atveju nagrinėsime Windows 7 diegimą.

1. Reikia nustatyti pasikrovimą iš CD/DVD.
 • a) Įeiname į BIOS: dažniausiai reikia paspausti mygtuką DELETE po pat kompiuterio įjungimo. Gali tekti paspausti mygtuką F2 arba F8. Tai priklauso nuo jūsų motininės plokštės. Kaip įeiti į BIOS taip pat galite rasti mot. plokštės instrukcijoje arba pasižiūrėkite ką rašo kompiuteris pasikrovimo metu - tai padės jums nustatyti ką spausti.
  Dažniausiai tai:
  Press DEL to enter setup
  Tai reiškia, kad reikia paspausti DEL (Delete) mygtuką būtent šiuo metu, kad įeitumėte į BIOS.
  b) Nustatome First Boot Device: CD-ROM: nueikime į Advanced skiltį BIOS`e. (BIOS skiltis perjungti galima strelytėmis klaviatūroje). Ten susirandame BIOS Features -> First Boot Device. Pažymime CD-ROM ir paspaudžiame Enter. Jeigu neturite tokio punkto ieškokite panašaus pavadinimo (Boot Device Priority arba Boot Devices ar pan.). Jeigu randate ten sąrašą, naudokite + ir - mygtukus, kad nukeltumėte CD-ROM į pirmą vietą.
  c) Išsaugome nustatymus. Dažniausiai tai F10 mygtukas. Arba susiraskite EXIT and Save changes punktą. Pasirinkite jį ir patvirtinkite.
2. Instaliacija.
 • Po to kai išsaugojome nustatymus kompiuteris persikrovė. Jeigu dar neįdėjote Windows disko, įdėkite jį ir perkraukite kompiuterį. Pamatysite tokį (ar panašų) užrašą:

  Code: Select all

  Press any key to boot from CD...
  Paspauskite bet kurį mygtuką klaviatūroje (pvz. Enter). Matysite "Windows is loading files..." užrašą ir einančia pilką juostelę (pasikrovimą). Galų gale pamatysite tokį vaizdą (paspauskite ant paveiksliuko ir jis padidės):
  Image
  Dabar galite nusistatyti siūlomus parametrus, tačiau juos galima bus nusistatyti ir vėliau. Spaudžiame Next. Spaudžiame "Install Now ->". Matome užrašą "Setup is starting...", tad palaukiame, kol atsiras sutarties langas. Perskaitome ją (arba neskaitome) ir pažymime "I accept the licence terms". Spaudžiame Next.
  Šiame etape Upgrade(naujovinti) ir Custom punktus (žr. paveikslėlį). Upgrade leidžia atnaujinti esamą OS iki Windows Vista/7, o Custom leidžia daryti "švarią" instaliaciją.
  Image
  VISADA PATARIU RINKTIS CUSTOM INSTALIACIJĄ. Taip jūs išvengsite kai kurių problemų. Paspaudę Custom matome diskų pasirinkimo langą. Paspauskime Drive options (advanced):
  Image
  Šiame lange matome visus savo kompiuterio diskus. "Disk 0 Partition 1" bus pirmasis skirsnis pirmajame diske, tad tai bus C: diskas. Pasirenkame jį ir spaudžiame Format. Patvirtiname paspausdami OK. Spaudžiame Next. Viskas. Galite nueiti atsigerti kavos ar arbatos. Pavalgyti turbūt nespėsite, nes diegimas vyksta gan greitai.
3. Galutiniai nustatymai
 • Po instaliacijos jūs matote vedlio langą:
  Image
  Dabar mūsų prašo įvesti vartotojo vardą ir kompiuterio vardą (įsiveda pats, bet galima pakeisti). Kitame etape mūsų prašo sugalvoti slaptažodį šiam vartotojui, bet tai nėra būtina. Tad tiesiog galima paspausti Next. Dabar vedlys prašo įvesti Windows raktą. Jį galima rasti dėžutėje, lipduke ant kompiuterio ir pan. Brūkšniai pridedami automatiškai. Jeigu nenorime vesti rakto, galima pasinaudoti bandymo laikotarpiu (30 dienų + pratęsimas) - tiesiog paspausti Next. Po šito siūlomi atnaujinimai.
  Siūlau paspausti "Use recommended options". Taip į sistemą bus įdiegiami visi atnaujinimai automatiškai. Dabar pasirenkame laiko nustatymus. Dažniausiai, laikas ir data jau būna nustatyti automatiškai. Belieka tik pasirinkti laiko juostą (Lietuvoje: UTC+02:00 <...> Vilnius). Spaudžiame Next. Vedlys gali automatiškai surasti prisijungimą prie interneto. (O gali ir nesurasti. Nepanikuojame ir tiesiog laukiame kol užsikraus darbo aplinka). Taigi, atsiradusiame lange saugumui patariu pasirinkti "Public Network". Windows 7 dar pasiūlys susikurti Homegroup. Praleidžiame, esant reikalui galima nusistatyti veliau (spaudžiame Skip). Laukiame kol užsikraus darbo aplinka. Diegimas baigtas.
Dar vieną Windows 7 diegimo FAQ galite pamatyti čia: http://lukonetas.fire.lt/kaip-irasyti-a ... windows-7/


Visus savo klausimus galite užduoti šioje temoje. Jeigu pastebėjote skyrybos/gramatikos/turinio/linksnių vartojimo ir kitokių klaidų - praneškite į PM.

Straipsnį rašė EdgeLuxe


Senas FAQ:
1. Kas be ko tau reikia tureti windowsu diska
2. Turi ideti ji is CD-ROM
3. Restartuoji kompa
4. Jam kraunantis spaudi "Delete" ir atsiranda Bios'as
5. Paskui eini i advanced> bios features> first boot device ant jo uzejas spaudi enter
6. Turi ismest lentele toje lenteleje surandi CD rom, uzeini ant jo ir spaudi enter
7. Spaudi F10 ir turi restartuotis kompas.
8. Jam kraunantis kazkur ar apacioj ar kampe turi but uzrasas "press any key to boot from cd" spaudi bet kuri klavisa
9. Atsidarys melynas langas ir apacioj rodys kad krauna visokius failus. Lauki kol uzkraus CD.
10. Atsiras langas su tokiais pasirinkimais 'To setup Windows XP now, press ENTER' 'To repair a win xp press R' 'To quit press F3' ir t.t. turbut verst nereikia-spaudi enter.
11. Atsivers langas su bilo taisyklemis ir nieko kito neliks padaryti tik kaip su jomis sutikti, spaudi F8
12. Klaus ar taisyti xp ar rasyti nauja, spaudi enter, kad rasytu nauja
13. Duospasirinkti particija (diska) pasirenki C: ir spaudi enter
14. Jei windowsai dar veikiantys pasirodys kad windowsai jau yra ir, kad antros operacinessistemos nebegalima rasyti i ta pati diska (ar kazkas panasaus). dabar nelabai pamenu ka spaust lygtais raide C.
15. Pasiulys formatuoti diska, pasirenki diska C ir pasirenki su kuo formatuosi. arba su failu sitema ntfs arba su Fat32. patarciau imt Fat32.
16. Renkiesi greita arba negreita (cia tavo reikialas), spaudi enter
17. Paklaus ar tikrai nori formatuoti diska, lygtai spaudi raide "F" (apacioj viska yra parasyta ka spaust turbut suprasi).
18. Atsiras geltona juosta ir rodys kiek disko suformatavo.
19. Kai kuriu punktu gali ir nebuti pvz.: 5,6.
20. Dabar viskas eisis lengvai, po idiegimo sistema windows restartuojasi ir kraunantis tikrinama screen rezoliution (rezoliucija), jei matai gerai uzrasus, spaudi OK ir tesi pirma starta.21. Spaudi "Next" nes ikiriai siulosi ir jei delsi pasileis F1 (pagalba).
22. Persokame viska su "Skip" (interneto aprasai), net tai galesi padaryti ir veliau. Juolab kad ten negalesi aprasydamas savo rysi su pasauliniu tinklu ivesti slaptazodziu ir pan.
23. Sekanciame etape taves mandagiai paprasys prisiregistruoti pas Bill'a Gest'a, jei jokiu ketinimu neturi - mandagiai atsisakyk (spausk No, not at this time).
24. Jeio tu vienintelis kompiuterio abonentas pirmoje eiluteje parasai savo varda (ir vel tavo fantazijos vaisius ).
25. Spaudi "Next" ir pagaliu lauktas "Finish".
26. Tesiame savo idiegima toliau. Kompiuteris restartuojasi ir procesas tesiasi. Pirmasis "Stop" kai reikia pasirinkti Regional Windows XP setup. Einame i Customize> Regional Options>Standars and forms bei Locations pasirenkame Lithuania.
27. Brisk i Languages, Details ir t.t.
28. DEefault pasirin kEnglish (US), po to eik kur "Add" ir idek Lithuanian, o jei reikes dar Russian.
29. Pasirenk patogesni buda perjunkti klaviatura Shift+Ctrl. (tavo valia ka pasirinksi).
30. Spaudi Next ir tesiam darba.
31. Ateina momentas kai tenka prisistatyti ir tau. Name and Organization irasyk butent ka noresi varda pavarde... (vel fantazinja)
32. Ateina Pruduct CD-Key cia jau fantazija neissiversi. Reikia suvesti CD koda. Jei piratinis - information unknown.
P.S. seni raktai netinka naujiem Windows XP OEM versijom
32. Suvedei? gerai. einam toliau, aisku spaudi "Next" Sekanciame etape laikas. Reikia nustatyti Time Zone. Primenu, kad Lietuvoje kol kas nekaitomas vasaros\zimos laikas. Kalba eina ar tai bus padaryta dar siais metais, bet kol kas nuimk varnele nuo automatinio keitimo.

Straipsnį rašė NikazZ

User avatar
Ernestas
Rašytojas
Posts: 3788
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:35 pm
Contact:

Postby Ernestas » Thu Aug 03, 2006 10:25 pm

O kodėl temoje Windows, o čia rašoma Windows XP? Tikėjausi kažko stebuklingo visoms Windows OS.

Nevard

Postby Nevard » Thu Aug 03, 2006 10:29 pm

Jau kuris laikas kai kaitomas vasaros/žiemos laikas.

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Thu Aug 03, 2006 10:55 pm

Gražu, bet primityvu. (Man daugelis patarimų netinka - taikau savus parametrus.) Be to, jeigu nors kiek gaudaisi Unattended setup reikaluose, geriau jau pasidaryti winnt.sif failiuką - galima susikurti tokį, kad su jo pagalba tiesiog įdėjai CD į compo nasrus, užkrovei iš jo, ir gali eit miegot. Kai pabusi, langai bus perinstaliuoti.
Intel Q9400, Intel DX38BT, 4*Corsair 1G DDR3 1333 MHz, Sapphire HD3850, PCIe Hybrid II, ST3750528AS, ST1000520AS, Optiarc 7170S, Modecom Feel3 500W... Virtualizacija vyksta.

qwerty

Re: Kaip perrašyti Windows

Postby qwerty » Sun Aug 06, 2006 10:54 am

15. Pasiulys formatuoti diska, pasirenki diska C ir pasirenki su kuo formatuosi. arba su failu sitema ntfs arba su Fat32. patarciau imt Fat32.
16. Renkiesi greita arba negreita (cia tavo reikialas), spaudi enter
1. Pakomentuok smulkiau, kodėl tu rekomenduoji FAT32? Juk NTFS yra tinkamesnė. Plačiau paaiškink.
2. Rekomenduojamas negreitas formatavimas, nes jo metu dar yra diskas kaip ir pratestuojamas, patikrinamas. Gal aš klystu, nežinau tikrai. Pakomentuok plačiau.

Ir dar. Pratęsk pasakojimą apie instaliuotų windows nustatymus. T.y. kaip žinau, ten dar iš kart po instaliacijos reikia nurodyti virtualios atminties paskirstymą diskuose ar kažką tokio. Papasakok viską, kas daroma po instaliacijos, nes tos vietos aš ir nežinau.
Ačiū.

User avatar
Progmaker
Rašytojas
Posts: 2414
Joined: Thu Jul 06, 2006 10:11 am
Contact:

Re: Kaip perrašyti Windows

Postby Progmaker » Sun Aug 06, 2006 11:19 am

[
1. Pakomentuok smulkiau, kodėl tu rekomenduoji FAT32? Juk NTFS yra tinkamesnė. Plačiau paaiškink.
2. Rekomenduojamas negreitas formatavimas, nes jo metu dar yra diskas kaip ir pratestuojamas, patikrinamas. Gal aš klystu, nežinau tikrai. Pakomentuok plačiau.
1. FAT32 yra suderinama su dauguma kitų OS, tokių kaip Linux. Galima skaityti/rašyti paprastai be problemų. Štai su NTFS'u - kitaip. Be garantijų, kad pasiseks sėkmingai skaityti/rašyti.
Beto, abejoju, ar tu pasieksi FAT32 apribojimų ribą...
2. Bet kokiu atveju diskas yra patikrinamas. Skirtumas tik tas, kad laukti ilgiau.
Tiesa, jei diskas yra RAW, tai teks daryti ne greitą formatavimą :)
Knowledge is power! && http://www.ernestas.info/ (Gyvenu čia)

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Mon Aug 07, 2006 9:25 am

Iš esmės greitasis formatavimas skiriasi nuo pilnutinio tik tuo, kad netestuojama disko įrašymo kokybė (nebandoma rašyti į kiekvieną sektorių ir paskui iš jo nuskaityti). Jeigu esi garantuotas, kad diske nėra blogų sektorių ("bad'ų"), nėra ko tempti su pilnu formatavimu, kuris tiesiog bet kokiame diske, įskaitant RAW, sukuria sisteminę struktūrą, ir viskas.

O dėl FAT/NTFS - reikalas tame, kad jeigu nenaudoji kitų OS, rinkis NTFS. Aš, rašydamas filmus, FAT32 prakeikčiau iškart - maksimalus failo dydis FAT32 yra vos 4 gigabaitai. Todėl net nepajauti, kaip greit atsitrenki į limitą.
Intel Q9400, Intel DX38BT, 4*Corsair 1G DDR3 1333 MHz, Sapphire HD3850, PCIe Hybrid II, ST3750528AS, ST1000520AS, Optiarc 7170S, Modecom Feel3 500W... Virtualizacija vyksta.

sandman^kfmf

Postby sandman^kfmf » Mon Aug 07, 2006 1:15 pm

Na... del fat32 as stipriai priestarauju. Kodel as nepasieksiu jo ribos? Kaip su particijos dydziais? Didesnes particijos nei 32GB nesuformatuosi su fat32. O jei koks failas sveria kokius 4GB? Ka tada daryti (DVD image'as)? Kur ji deti?

User avatar
Progmaker
Rašytojas
Posts: 2414
Joined: Thu Jul 06, 2006 10:11 am
Contact:

Postby Progmaker » Mon Aug 07, 2006 7:09 pm

Tai čia priklauso nuo to, ką darai :)

P.S. Nors galėjau pasakyti ir nesąmonę - atsiprašau.
Knowledge is power! && http://www.ernestas.info/ (Gyvenu čia)

sandman^kfmf

Postby sandman^kfmf » Tue Aug 08, 2006 10:05 am

Be to nepaminejau svarbiausio fat32 minuso. :) Kuo didesnis HDD arba particija, tuo daugiau vietos reikia fat32 lentelei saugoti. :) Tiesiog tai jau per sena failu sistema. :)

kituliukas

Postby kituliukas » Thu Aug 10, 2006 7:44 pm

na neparasei apie windows vaizdo driverius ir kitus pridus o taip tai yra ir paprastesniu budu pvz:kad ir ant format ji gali daryt paprastai kai esi isijunges kompa o nieko gali daugiau nedaryt neparasei apie interneta ir t.t vienu zodziu straipsni reiktu biski pakoreguoti prailginti.

LTadas
Posts: 432
Joined: Thu Jul 06, 2006 5:28 pm
Location: Kupiškis
Contact:

Postby LTadas » Sun Sep 03, 2006 4:56 pm

Pora kalusimų.
1. Ar imanoma prieš instaliujant pasirinkti particija į kuria bus įrašomi temp failai? pvz: man rašo į c, o aš noriu į d.
2. Kaip dar būtų imanoma pasirinkti pirma boot device nes šis ir dar keli būdai nevisur man suveike papraščiausei užkrauna windows ir tiek.

User avatar
Tautrimas
Rašytojas
Posts: 1727
Joined: Sat Jul 08, 2006 6:03 pm
Location: Kaunas

Postby Tautrimas » Sun Sep 03, 2006 5:49 pm

1. Prieš instaliuojant Win - nepavyks. Po to tai galėsi padaryti.
2. Boot device gali pasirinkti tik per BIOS.

LTadas
Posts: 432
Joined: Thu Jul 06, 2006 5:28 pm
Location: Kupiškis
Contact:

Postby LTadas » Sun Sep 03, 2006 5:57 pm

1. Prieš instaliuojant Win - nepavyks. Po to tai galėsi padaryti.
2. Boot device gali pasirinkti tik per BIOS.
1. Kaip suprast po to? kada? instaliuojant?
2. Na gerai, bet man papraščiausei darant tuo budų nieko nesgauna negi negalima kaip nors kitaip priversti tą diska pasileisti.

User avatar
Tautrimas
Rašytojas
Posts: 1727
Joined: Sat Jul 08, 2006 6:03 pm
Location: Kaunas

Postby Tautrimas » Sun Sep 03, 2006 6:02 pm

1. Po viso to, kai suinstaliuosi. Per registrą ar su TweakXP programa tai padarysi.
2. Pas mane galima spustelti Esc, kol kraunasi BIOS ir išmeta lentikę, kur gali pasirinkti iš kurios vietos užkrauti. Kaip sakant, laikinai pakeičiamas primary boot device. Bet tai vis vien viskas vyksta BIOS'uose. Dar gali būti, kad tavo winxp kompaktas ne bootinis.


Return to “Microsoft Windows”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests

cron