VHS kasečių įkelimas į kompą

Kompiuterių ir jų priedų techninės problemos, jų sprendimai, patarimai
virgius
Posts: 397
Joined: Thu Jul 06, 2006 8:02 pm

Postby virgius » Sat Jul 15, 2006 1:27 pm

As visada galvoju savo galva, bet isklausau ir kitu nuomones. Po specu patarimo as tavo, dar senam forume, pateiktais patarimais paprasciausiai nespejau pasinaudoti.
:rolleyes:
Vistik, jei ka zinai apie reikalingus PC parametrus siam darbui, parasyk.
:) Aciu is anksto.

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Sat Jul 15, 2006 1:39 pm

Na, patys mano pirmieji perrašymai VHS>compas buvo atlikti dar su Celeron 300A. Atminties buvo 256 MB, o diskas - 10 GB. Žinoma, DVD lygio įrašų padaryti negalėdavau, paprasčiausiai jei neglaudintai, tai HDD nespėdavo rašyt, o glaudinimo nepaveždavo procesorius. Tačiau VCD formatu rašyt pavykdavo visai neblogai. Kadangi VCD kadras yra mažesnis, negui 640*480 (jis yra 352*288), buvo galima naudoti ne vien RGB, bet ir YUY2, UYVY ar YVU9 standartus, kurių kokybė yra tokia pat, kaip RGB, o vietos užima mažiau (didesniems, negu 640*480 kadrams YVU standartų geriau vengti, nes kartais paskui neteisingai interpretuojama eilučių tvarka, ar kas ten dar). Labai ilgiems filmams naudodavau MJPEG kodavimą įrašymo metu - jei kadras nedidelis, t.y. VCD lygio, procesorius koduoti spėdavo. Paskui su avi2vcd suspausdavau į MPEG1, kuris atitinka VCD standartą.

Pakeitus kompiuterį į Athlon XP 2000+, jau buvo galima rašyti ir DVD lygiu. Tačiau dėl vietos diske trūkumo naudodavau MJPEG. Toks procesorius jau be vargo su tuo susidorodavo.

lenis
Posts: 285
Joined: Thu Jul 06, 2006 1:57 pm

VHS kasečių įkelimas į kompą

Postby lenis » Sat Jul 15, 2006 6:35 pm

Rašant iš palytdovinės televizijos, gali būti viena rimta problema: signalas kažkaip (nežinau tiksliai, kaip) koduojamas, kad jį būtų galima tik žiūrėti, bet ne įrašinėti. Bandant įrašyti, pradeda arba kadrai bėgt (analoginiu magnetofonu), arba jie tiesiog pametami (skaitmenine technika), dėl ko vaizdas tampa trūkčiojančiu.
Su turima vaizdo įvedimo plokšte man nepavyksta išgauti vaizdo kompiuteryje apskritai, nekalbant jau apie įrašymą. Su garsu viskas tvarkoje: ir girdisi, ir įsirašo. Gal aš neteisingai sujungiu? Vaizdo įvedimo plokštę jungiu su palydovinės antenos imtuvu "tulpe" į S/PDIF lizdą. Šalia yra ir scart lizdas, kur parašyta TV, bet aš neturiu tokio kabelio. Perkant plokštę man buvo paaiškinta, kad galima jungti "tulpe", o įkišti ją daugiau nėra kur, nes į Video lizdą ateina laidas iš televizoriaus.
WinFast PVR - nelabai vykusi programa
Išskyrus šią programą išbandžiau dar dvi, tačiau rezultatas tas pats.

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Sat Jul 15, 2006 7:50 pm

jeigu atvirai, nesidomėjau, kas yra S/PDIF. Videosignalo jungtis (tulpinė) yra CVBS.

lenis
Posts: 285
Joined: Thu Jul 06, 2006 1:57 pm

VHS kasečių įkelimas į kompą

Postby lenis » Sat Jul 15, 2006 8:06 pm

Apie S/PDIF rašoma čia: http://en.wikipedia.org/wiki/S/PDIF.
Mano kukliu supratimu tai ir yra tas, ko reikia, bet lieka bet...

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Re: VHS kasečių įkelimas į kompą

Postby dmu » Sun Jul 30, 2006 6:16 pm

Apie S/PDIF rašoma čia: http://en.wikipedia.org/wiki/S/PDIF.
Mano kukliu supratimu tai ir yra tas, ko reikia, bet lieka bet...
prisiminiau šią temą, ir nusprendžiau ištraukti ją... S/PDIF - tikrai ne vaizdo įėjimas. Vaizdo įrašymo plokštėse būna toks pat "tulpinis", bet ten yra CVBS.

lenis
Posts: 285
Joined: Thu Jul 06, 2006 1:57 pm

VHS kasečių įkelimas į kompą

Postby lenis » Sun Jul 30, 2006 7:03 pm

Kaip tik ruošiausi parašyti, kaip man pavyko susitvarkyti su šia problema. Pirmiausiai tai buvau atidavęs tą vaizdo atpažinimo plokštę patikrinti, ar ji normaliai fukcionuoja. Pasirodo viskas su ja buvo tvarkoj. Tada ėmiau ieškoti problemos sprendimo iš naujo ir suradau. Viskas buvo labai paprasta. Kalta mano nepatirtis ir žioplumas šioje srityje. Norint įrašinėti į PC iš palydovinės televizijos (ir ne tik) vaizdo plokštę reikėjo jungti ne į palydovinės antenos imtuvą, o tiesiai į televizoriaus Out Video (tas pats ir su Audio). Beliko padaryti nustatymus pačiame WinFast PVR'e ir viskas OK. Įrašinėja visai neblogai tiek Uncompressed AVI, tiek MPEG 2 (kitų formatų dar neišbandžiau)
Tiesa, dar vienas klaustukas liko. Palydovinės TV laidas rodo ir įrašinėja gerai(PAL sistemoje), o analoginės TV vaizdas kažkodėl juodai baltas. Teks dar šiek tiek pasiknaisioti. Turėtų gi ir analogines laidas rodyti spalvotai.

lenis
Posts: 285
Joined: Thu Jul 06, 2006 1:57 pm

VHS kasečių įkelimas į kompą

Postby lenis » Mon Jul 31, 2006 1:21 pm

Įsirašiau porą filmų MPG formatu, kurie užima 1.50 - 1.75 GB. Ar galima juos perkoduoti kitu formatu nepakenkiant (ar mažai pakenkiant)kokybei, kad užimtų mažiau vietos? Tarkim tilptų į 700MB CD. Jeigu taip, tai kokia programa gali tai padaryti?
Beje, nežinau ką kur padariau ar nepadariau, bet ir analoginė TV rodo per PC normaliai.

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Mon Jul 31, 2006 1:34 pm

Kokios trukmės tie filmai? Koks konkrečiau MPEG (kadrų matmenys, MPEG1 ar 2)?

lenis
Posts: 285
Joined: Thu Jul 06, 2006 1:57 pm

VHS kasečių įkelimas į kompą

Postby lenis » Mon Jul 31, 2006 1:50 pm

Trukmės kažkaip tai neužfiksavau, bet apie 1.5 - 2.0 val. Prieš įrašinėjant buvau nurodęs MPEG 2, bet įrašius rodo, kad failas MPG.

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Mon Jul 31, 2006 2:01 pm

Į CD MPEG2 formato daug neįrašysi - gal apie 15 minučių. Jeigu norima aukštesnė kokybė, esant dideliam kadrui, geriau tada konvertuoti į DivX arba Xvid. O šiaip Video CD standartas yra MPEG1, 352*288 kadrai (PAL): vaizdo telpa apie 80 minučių. Aišku, kokybė prastesnė, bet labai plačiai suderinamas su atkūrimo įrenginiais, ypač buitiniais.

lenis
Posts: 285
Joined: Thu Jul 06, 2006 1:57 pm

VHS kasečių įkelimas į kompą

Postby lenis » Mon Jul 31, 2006 2:17 pm

Manau, kad man geriau būtų konvertuoti į DivX. Gal galėtum patarti, kokia programa tai galima padaryti? Žinau, kad tokios temos buvo sename forume, bet dabar negaliu surasti.

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Mon Jul 31, 2006 2:39 pm

Paprasčiausia, manau, būtų tai padaryti su Nero Vision Express.

lenis
Posts: 285
Joined: Thu Jul 06, 2006 1:57 pm

VHS kasečių įkelimas į kompą

Postby lenis » Mon Jul 31, 2006 2:51 pm

Nero Vision Express - tai atskira programa, ar ji yra šeštame Nero? Kažkaip pats nesurandu :?

Parsisiunčiau Nero Vision Express 3.1.0.25, bet niekaip nesugaudau, kur, nuo ko ir kaip pradėti tą konvertavimą :sad: Gal kas galėtų padėti?

Edited by vb100 - sujungti du iš eilės einantys pranešimai

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Mon Jul 31, 2006 6:21 pm

Paleisk NVE, išsirink Make Movie, dešinėje pusėje (baltame lauke) dešiniu klavišu paspaudęs išsirink Browse, susirask reikiamą filmą ir įkelk jį į projektą. Tada spausk Export, ir nusistatyk reikiamus parametrus (Export Template, jeigu nori DivX ar Xvid, rinkis AVI), ir spausk Export. Viskas :)


Return to “Kompiuterių geležis ir jos problemų sprendimai”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests

cron