VHS kasečių įkelimas į kompą

Kompiuterių ir jų priedų techninės problemos, jų sprendimai, patarimai
User avatar
Ernestas
Rašytojas
Posts: 3788
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:35 pm
Contact:

Postby Ernestas » Thu Jul 13, 2006 8:37 pm

Jokia. Kasetės paprasčiausiai netelpa tai ir nėra tokios plokštės.
Gal turi kasečių grotuvą? Šiaip rekomenduoju TV tiunerį pirkti.

Suvirintojas
Rašytojas
Posts: 1226
Joined: Thu Jul 06, 2006 9:34 am
Location: Alytus
Contact:

Postby Suvirintojas » Thu Jul 13, 2006 8:38 pm

Kad ir PixelView X-Capture card (PV-BT881P). Fortake 87lt. Taip pat tokį darbą gali atlikti su tv tiuneriais, kurie turi analoginę vaizdo įvedimo jungtį arba vaizdo plokštės su vivo (video in video out jungtis) pagalba.

virgius
Posts: 397
Joined: Thu Jul 06, 2006 8:02 pm

Postby virgius » Thu Jul 13, 2006 9:50 pm

TV tiuneris nelabai pades. As aname forume buvau pradejes dometis ir sulaukiau geru patarimu, bet ju nespejau isbandyti. TV tiuneris pades tuo atveju, jei rasysi is kameros kuri turi skaitmenini isejima. As bandziau rasyti per analogine jungti, tai vaizdo kokybe labai prasta. TV tiuneris pas mane nera blogas AverMedia 305.
Tie geri patarimai buvo, kazkokia programa, kurios pavadinimo neatsimenu, ir atitinkami jos nustatymai, kurie padetu irasyti maksimalios kokybes vaizda.

User avatar
Ernestas
Rašytojas
Posts: 3788
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:35 pm
Contact:

Postby Ernestas » Thu Jul 13, 2006 10:24 pm

TV tiuneris nelabai pades. As aname forume buvau pradejes dometis ir sulaukiau geru patarimu, bet ju nespejau isbandyti. TV tiuneris pades tuo atveju, jei rasysi is kameros kuri turi skaitmenini isejima. As bandziau rasyti per analogine jungti, tai vaizdo kokybe labai prasta. TV tiuneris pas mane nera blogas AverMedia 305.
Tie geri patarimai buvo, kazkokia programa, kurios pavadinimo neatsimenu, ir atitinkami jos nustatymai, kurie padetu irasyti maksimalios kokybes vaizda.
Kai kurie grotuvai gali rodyti vaizdą per paprastą TV antenos jungtį.

User avatar
Ernestas
Rašytojas
Posts: 3788
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:35 pm
Contact:

Postby Ernestas » Thu Jul 13, 2006 10:59 pm

Man reikia kad būtų galima prijunkt grutuvą ir kamerą... Ir galėčiau perkelt vaizdo įrašus į kompą...
Tai sakyk kokios jungtys.

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Fri Jul 14, 2006 7:28 am

<...>kazkokia programa, kurios pavadinimo neatsimenu<...>
iuVCR.
<...>ir atitinkami jos nustatymai, kurie padetu irasyti maksimalios kokybes vaizda.
25 kadrai per sekundę, 720*576 kadro matmenys (dėl PAL/SECAM DVD kokybės). Patartina be suspaudimo, t.y. RGB24. Suspausti bus galima vėliau. Tiesa, reikia labai didelio ir greito kieto disko.

User avatar
Lucifers angel
Posts: 131
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:38 pm
Location: Kupiškis
Contact:

Postby Lucifers angel » Fri Jul 14, 2006 7:30 am

25 kadrai per sekundę, 720*576 kadro matmenys (dėl PAL/SECAM DVD kokybės). Patartina be suspaudimo, t.y. RGB24. Suspausti bus galima vėliau. Tiesa, reikia labai didelio ir greito kieto disko.
O kartais ne 24 kadrai???
In Joy and sorrow

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Fri Jul 14, 2006 7:44 am

Tikrai ne. 24, tiksliau, 23,396, yra Film standarto NTSC formatas. Taip pat 24 buvo naudojami kino filmuose.

virgius
Posts: 397
Joined: Thu Jul 06, 2006 8:02 pm

Postby virgius » Fri Jul 14, 2006 9:35 am

Kai kurie grotuvai gali rodyti vaizdą per paprastą TV antenos jungtį.
Taip as si varianta bandziau. Vaizdo kokybe labai bloga, nors ijungus i ta pacia jungti TV antenos kabeli, isisraso geros kokybes vaizdas. Tada ejau pasikoncultuoti pas specus. Jie moksliskai paaiskino, kad TV antenos signalas ir signalas is vidiako skirasi. As nelabai nusimanau, tai moksliskai nepaaiskinsiu, bet esme buvo tikia.
Dmu varianto dar neisbandziau,nes mano HDD labai jau senas, bet kada nors butinai pabandysiu.
Jei nesunku, dmu, parasyk koks reikalingas procesorius ir HDD, nes mano jau pasene. CPU 550 MHz, 2 HDD po 9 GB. Disku greiciu nezinau, bet spartus tikrai nebus.

User avatar
Ernestas
Rašytojas
Posts: 3788
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:35 pm
Contact:

Postby Ernestas » Fri Jul 14, 2006 10:59 am

Kai kurie grotuvai gali rodyti vaizdą per paprastą TV antenos jungtį.
Taip as si varianta bandziau. Vaizdo kokybe labai bloga, nors ijungus i ta pacia jungti TV antenos kabeli, isisraso geros kokybes vaizdas. Tada ejau pasikoncultuoti pas specus. Jie moksliskai paaiskino, kad TV antenos signalas ir signalas is vidiako skirasi. As nelabai nusimanau, tai moksliskai nepaaiskinsiu, bet esme buvo tikia.
Dmu varianto dar neisbandziau,nes mano HDD labai jau senas, bet kada nors butinai pabandysiu.
Jei nesunku, dmu, parasyk koks reikalingas procesorius ir HDD, nes mano jau pasene. CPU 550 MHz, 2 HDD po 9 GB. Disku greiciu nezinau, bet spartus tikrai nebus.
Nežinau, bet man įsirašo per TV antenos jungtį geros kokybės vaizdas. Gal grotuvas palaiko kitokius standartus?

virgius
Posts: 397
Joined: Thu Jul 06, 2006 8:02 pm

Postby virgius » Fri Jul 14, 2006 11:22 am

Plokste pas mane AverMedia 305, o grotuvas jau pagyvenes, GoldStar. Kasetes iraso kokybe gera. Bandziau orginalius filmus, bei kasetes, rasytas su buitine kamera. Irasas prastas. Tie specai sake, kad tokiu budu rasan gaunama tik 60% kokybes, nei yra kaseteje.

lenis
Posts: 285
Joined: Thu Jul 06, 2006 1:57 pm

VHS kasečių įkelimas į kompą

Postby lenis » Fri Jul 14, 2006 12:44 pm

dmu Rašo:
Jeigu dar ne per vėlai, tai drąsiai galiu pasakyt, kad puikią vaizdo kokybę galima gaut ir 90 litų kainuojančia vaizdo įvedimo plokšte (atrodo kaip TV tiuneris, tik neturi anteninio įėjimo - yra tik CVBS ir S-Video jungtys). Gaminojas Leadtek, modelio tiksliai dabar pažiūrėt negaliu, bet jau ilgiau nei metus dirbu su juo. Jei reiks, galiu namie pasižiūrėti. Paprasčiausiai reikia įrašinėjant teisingai pasirinkti glaudinimą, pvz. kokį greitą MJPEG arba huffyuv, nes jie tikrai yra greiti, ir glaudina visus kadrus kaip savarankiškus (Keyframes), kas labai svarbu, norint vėliau nesunkiai redaguoti. Žinoma, jeigu HDD pakankamos talpos ir spartos, geriausia rašyti be glaudinimo.

dmu, įsigijau tokią vaizdo įvedimo plokštę, apie kurią tu rašei, tačiau įrašyti vaizdo į PC neišeina. Gal gali parašyti, kokius ir kaip padaryti nustatymus tame WinFast PVR'e, kad įsirašytų ne tik garsas, bet ir vaizdas? Man kol kas pavyksta įrašyti tik garsą, o vaizdo jokio
Senajame forume šia tema buvo nemažai rašyta, tačiau problemos išspręsti nepavyko. Matomai dmu neturėjo galimybės išsakyti savo nuomonės, todėl bandau dar kartą atgaivinti šią temą. Papildau klausimą: vaizdą noriu įrašinėti į PC iš laidų, transliuojamų per palydovinę televiziją, kurios imtuvas "Orion"(skaitmeninis).

User avatar
gingin
Rašytojas
Posts: 1069
Joined: Sat Jul 08, 2006 12:51 pm
Location: Elektrėnai

Postby gingin » Sat Jul 15, 2006 11:20 am

Nesigilindamas į buvusią diskusiją papasakosiu.
Jei skaitmeninė vaizdo kamera turi dv in/out, av in/out.
tada vaizdo kamerą sujungi su kompu. vidiaką prie kameros prijungi. Viską teisingai sujungus ir įjungus, iš vidiako vaizdas tekės į kompą per kamerą. jau konvertuotu į skaitmeninį formatą pavidalu.
vua tep tataa

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Sat Jul 15, 2006 12:05 pm

Rašant iš palytdovinės televizijos, gali būti viena rimta problema: signalas kažkaip (nežinau tiksliai, kaip) koduojamas, kad jį būtų galima tik žiūrėti, bet ne įrašinėti. Bandant įrašyti, pradeda arba kadrai bėgt (analoginiu magnetofonu), arba jie tiesiog pametami (skaitmenine technika), dėl ko vaizdas tampa trūkčiojančiu.

WinFast PVR - nelabai vykusi programa. Geriau jau pasirinkti rimtesnę, kad ir pačią paprasčiausią Microsoft AmCAP. Dėl garso - reikia, kad garso kabelis būtų prijungtas prie garso plokštės įėjimo, ir Recording Control (Volume Control perjungus į tai) būt nurodyta, kad rašyti iš Line In - tai dažnai pamirštama padaryti, ir stebimasi, kodėl vaizdas yra, o garso nėra. Taip pat įrašymo programoje reikia nustatyti, kad būtų rašomas ir garsas.

Minėtos AmCAP programos trūkumas - negalima įrašomo vaizdo iškart suspausti. Todėl rekomenduoju iuVCR (http://www.iulabs.com) - bent bandomuoju laikotarpiu ji veikia pilnutinai. Ji leidžia įrašomą vaizdą suspausti. Tačiau, kaip minėjau, reikia protingai pasirinkti suspaudimo algoritmus (CODECus) - sakykime, DivX tam netinkamas visiškai. Jei norima filmą galutininai pateikti DivX formate, tuomet įrašinėti reikėtų bent jau MJPEG algoritmu, ir tik paskui perkoduoti.

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Sat Jul 15, 2006 12:06 pm

Plokste pas mane AverMedia 305, o grotuvas jau pagyvenes, GoldStar. Kasetes iraso kokybe gera. Bandziau orginalius filmus, bei kasetes, rasytas su buitine kamera. Irasas prastas. Tie specai sake, kad tokiu budu rasan gaunama tik 60% kokybes, nei yra kaseteje.
Vienas (ne įžeidimas, o) draugiškas patarimas: reikia vadovautis ne "specų", o savo galva ;)


Return to “Kompiuterių geležis ir jos problemų sprendimai”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 62 guests

cron