Stacionaras VS Laptoptas

Kompiuterių ir jų priedų techninės problemos, jų sprendimai, patarimai
User avatar
4rnas
Posts: 125
Joined: Sat Aug 13, 2011 3:19 pm

Stacionaras VS Laptoptas

Postby 4rnas » Thu Dec 27, 2012 2:02 pm

Sveiki,

Norėjau pasiklausti daugiau nusimanančių žmonių, apie man iškilusią dilemą.
Turiu Stacionarą AMD Athlon x2 Dual Core Processor 5000+ 2.60 GHz, 4 GB RAM, 500GB HDD, SAPPHIRE ATI RADEON HD5670 512mb GDDR5 VGA.
Nieko ypatingo, tačiau šio kompiuterio galingumu tikrai nesiskundžiu, tikrai paveža visus mano žaidžiamus žaidimus, kadangi monitorius neperdidžiausias - 19" (1440x900), tad viskas ant max grafikos gan gerai ir veikia.

Bet mastau apie kito kompiuterio pirkimą, kad turėčiau savo asmeninį. Bet kadangi namuose jau yra du stacionarai, tai susimasčiau apie elektros sąnaudas jeigu pirksiu dar vieną. Tad pagalvojau galbūt apsimoka pirkti Laptopą? Ką nors tokio panašaus, už panašią kainą http://www.skytech.lt/lxrxp0c003-as5750 ... 39208.html? , kadangi laptopo NIEKADA neturėjau, tai nieko apie juos nežinau visiškai, nei kaip dėl žaidimų ar kažkokios kitokios didesnės apkrovos ar, kad ir dėl tų pačių elektros sąnaudų. Žinoma PC pigiau gaunasi, bet galbūt Laptopas laikui bėgant išeina pigiau, ir galbūt nelabai skiriasi jų atliekamas darbas? Na tiesiog labai praverstų patarimai.

Ačiū.

P.S. Su praėjusiom ir ateinančiom šventėm visus ;)

User avatar
SiGiS
Rašytojas
Posts: 2288
Joined: Thu Jul 06, 2006 2:31 pm
Location: Panevėžys

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby SiGiS » Thu Dec 27, 2012 7:45 pm

Aš asmeniškai už stacionarą. Laptopai nėra pritaikyti žaidimams, ypač pigesni. Jei ant max veiks ir nestriginės - smarkiai kais vaizdo plokštė. Kai ji perkaitus atšoks ar dar kažką supleškins - už remontą suplosi nuo 200 lt ir tai jei pasiseks. Nuolat būtina saugoti, kad nebūtų padėtas, kur minkštai, kad nepritrauktų dulkių ar oro įėjimo/išėjimo angos būtų neuždengtos. Taip pat, saugok, kad nenukristų ant žemės ar smarkiau netrinktelėtum, nes vėl gedimai. Taipogi patogumo mažai, nes turi žiūri į tą nedidelį ekraną susilenkus.
O dėl elektros sąnaudų, tai taip, jos čia smarkiai mažesnės nei su stacionaru. Ir žinoma - mobilumas. Bet nežinau ar už tai verta mokėti tokius didelius pinigus, juolab, kad per metus tas kompiuteris gali smarkiai nuvertėti.
Sunku pamatyti juodą katę tamsiame kambaryje, jei jos ten visai nėra.. (kinų patarlė)
Kas pasakė, kad gyvenimas gražus? Juk dar nei vienas iš jo neišėjo gyvas...

User avatar
4rnas
Posts: 125
Joined: Sat Aug 13, 2011 3:19 pm

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby 4rnas » Thu Dec 27, 2012 7:56 pm

Na taip, logiškai pamąsčius pliusų daug mažiau, nei minusų. O dėl nuvertėjimo, tai taip ar anaip niekur nedingsim ar stacionaras ar laptopas, visi jie sensta. Na už panašius pinigus skaičiavau, kad išeitų ( quad core 3,8ghz , 8gb ram, 500gb hdd, 1gb gddr5 gtx650, 400w maitblokis, puse velnio motinine tokia na ir pan. stacionaras ) pačiam perkant dalis ir grūdant viską į dėžę. Bet net nežinau kaip čia nuspręst teisingiau :lol:

User avatar
SiGiS
Rašytojas
Posts: 2288
Joined: Thu Jul 06, 2006 2:31 pm
Location: Panevėžys

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby SiGiS » Thu Dec 27, 2012 8:09 pm

Na, taip, nuvertėja, bet tas nešiojamųjų kompiuterių bumas - gudri reklamos įtaka žmonėms, teigiant, kad žmonės daugiau juda, nori visą informaciją turėti su savimi ir pan. Kiek žinau, flash dar neišnyko, tad duomenis gali juose nešiotis, o feisbuką patikrint dauguma mobiliųjų sugeba. Nešiojamą patarčiau, nebent, jei po keleto metų ketini studijuoti ir toli važinėti teks.
Kiek teko domėtis, tai kai kurie kompiuterių salonai už 50 lt, surenka kompiuterį su tavo nurodytomis dalimis, patikrina jų suderinamumą ir jei kas netinka pasiūlo pakeisti. Tad jei tingi pats terliotis gali ir tuo pasinaudoti.
Sunku pamatyti juodą katę tamsiame kambaryje, jei jos ten visai nėra.. (kinų patarlė)
Kas pasakė, kad gyvenimas gražus? Juk dar nei vienas iš jo neišėjo gyvas...

User avatar
4rnas
Posts: 125
Joined: Sat Aug 13, 2011 3:19 pm

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby 4rnas » Thu Dec 27, 2012 8:21 pm

Na ačiū už patarimus. Manau, kad liksim prie stacionaro tada :lol: .. Na, o dėl sudėjimo, tai tiesą sakant pačiam labai įdomu būtų susidėti ;) ... Na dar įdomu būtų žinoma ir daugiau žmonių nuomonių išgirsti šiuo klausimu. Galbūt bus asmenų, kurie paneigs tavo nuomonę protingais argumentais arba pritars ir dar kartą pakartos tą ką tu sakei :lol:

User avatar
arnie
Rašytojas
Posts: 1073
Joined: Fri May 01, 2009 11:28 am

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby arnie » Fri Dec 28, 2012 10:42 pm

Jei nieko ypatingo neveiksi tai pilnai uztenka ir laptopo pliusai tai kad vietos uzima nedaug , elektros mazai naudoja , gali panarojes kur nori nusinesti ir pasideti , o del ekrano yra ir nevien 10 ar 15 coliu , bet ir 17 coliu sie brangesniai , beje jei del monitoriaus tai cia gali pasijungti is orini , o juo minusai kad viskas labai sumazinta apkarpyta kad sutilptu i menka deze tad zaidimai ar darbas su media ar grafika . Zaidimus zaisti zinoma galima tik jau jis veiks silpniau ar jei redaguosi kokia media , ar grafika cia jau jis atsiliks nuo stacionaro nors tai daugiau priklauso nuo operacines sistemos sukonfiguravimo ir zaidimu ar redagavimo programu pasirinkimo , o jei tik internetui ar siaip kokios medijos grojimui ar filmu ziurejimui pilnai juo uztenka . :ugeek:
Image

User avatar
4rnas
Posts: 125
Joined: Sat Aug 13, 2011 3:19 pm

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby 4rnas » Sat Dec 29, 2012 10:59 am

Nu žinai - nieko ypatingo, sakai - nieko ypatingo neveikdamas aš pirkčiau naudota laptopą už 100 litų kuris pavežtų tik browserį ir mini game'us :lol: .. O žiūrėdamas tokius padorius, rimtesnius laptopus, žinoma galvoju ar man žaidimus patemps, nes kaip jau minėjau savo stacionaro duomenis, jis nėra labai galingas, bet paveža praktiškai viską ką su juo darau ar žaidžiu. O žiūrimi laptopai pagal duomenis yra galbūt ir dar geresni nei mano stacionaras, tik va ar tie " TIK DUOMENYS " sudaro skirtumą labai didelį ar net laptopas su geresniu procesorium, daugiau ramu, greitesniu HDD, apylyge arba geresne vaizdo plokšte vis tiek yra blogesnis žaidimams nei stacionaras ? :P Be to dėl monitoriaus dydžio, tai man netrukdo, kad jis bus 15,6" arba 17,4" ar panašiai.. Man jie yra padoriai normalaus dydžio, tad su tuo problemų aš čia neįžiūriu.

User avatar
arnie
Rašytojas
Posts: 1073
Joined: Fri May 01, 2009 11:28 am

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby arnie » Sat Dec 29, 2012 10:38 pm

Na nevisai mini geimus , bet geriausiu kur yra daug judanciu objektu tai cia jau geriau stacionaras nesakau kad visai nepaves tik po kokios valandos bus blue screen . Nors tas zaidimas ant laptopo su klaviatura ar pele cia ne kiekvienam geriau jau per koki isorini monitoriu ir su zaidimu pultu . :roll:
Image

User avatar
4rnas
Posts: 125
Joined: Sat Aug 13, 2011 3:19 pm

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby 4rnas » Sat Dec 29, 2012 10:59 pm

Na nevisai mini geimus , bet geriausiu kur yra daug judanciu objektu tai cia jau geriau stacionaras nesakau kad visai nepaves tik po kokios valandos bus blue screen . Nors tas zaidimas ant laptopo su klaviatura ar pele cia ne kiekvienam geriau jau per koki isorini monitoriu ir su zaidimu pultu . :roll:
Na nenoriu nusišnekėt, kadangi pats klausiu kitų žmonių nuomonės, bet ir nenoriu tavimi tikėti. Iš tavo žodžių sprendžiant - laptopas yra šlamštas, kuris net valandos neištemps normaliai žaidžiant normalų žaidimą. Arba aš pervertinu laptopus xD.. Arba tu juos visiškai "nurašęs" esi xD.. ARBA tu apie žaidimus kažkokius kosminius šneki kurių minimum reikalavimai yra 3-4gb naujausia vga prijungta prie trijų fullHD 50-60 coliu televizorių, 16gb+ ramų, procesorius 8 branduolių su 4,x GHz na ir panašiai... Tiesiog tokią nuomonę susidarau iš tavo nuomonės apie laptopus :lol: :lol:

User avatar
NightKata
Posts: 265
Joined: Tue Jun 22, 2010 9:04 am

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby NightKata » Sat Dec 29, 2012 11:24 pm

Nesvarbu koks zaidimas, laptopai nera skirti geimingui, zaist gali aisku kiek nori, bet veikiausiai ateityje iskils problemu kai prades laptopas kaist
AMD Athlon x4 || 640 3.0GHz , MSI Radeon HD 7770 1gb, 2gb Kingston DDR3 1337 mhz , 500W PSU, 500GB HDD

User avatar
4rnas
Posts: 125
Joined: Sat Aug 13, 2011 3:19 pm

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby 4rnas » Sat Dec 29, 2012 11:27 pm

Nesvarbu koks zaidimas, laptopai nera skirti geimingui, zaist gali aisku kiek nori, bet veikiausiai ateityje iskils problemu kai prades laptopas kaist
Nu jo čia galimas dalykas :lol: ... O išvengti kaitimo neįmanoma kokiu nors būdu? Turbūt sakysi durnas klausimas :lol:

User avatar
arnie
Rašytojas
Posts: 1073
Joined: Fri May 01, 2009 11:28 am

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby arnie » Sat Dec 29, 2012 11:34 pm

Dazniausiai laptopuose yra idetos silpnos vaizdo plokstes kad taupytu energija ir pakeisti jas sunku arba neimanoma nors procesorius gali buti ir galingas ir ji pakeisti nera taip sudetinga , o su gera vaizdo plokste ir laptopo kaina buna didele . :ugeek:
Image

User avatar
4rnas
Posts: 125
Joined: Sat Aug 13, 2011 3:19 pm

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby 4rnas » Sat Dec 29, 2012 11:41 pm

Dazniausiai laptopuose yra idetos silpnos vaizdo plokstes kad taupytu energija ir pakeisti jas sunku arba neimanoma nors procesorius gali buti ir galingas ir ji pakeisti nera taip sudetinga , o su gera vaizdo plokste ir laptopo kaina buna didele . :ugeek:
o tai mano parodytam laptope labai bloga vga su procesorium?
gt630m vga ir i3-2350M 2,3-3,0 GHz procas... Na net nežinau... Ir Kaina tokia pusė velnio.. Ir nemažai tokių panašių yra už panašią kainą..

User avatar
arnie
Rašytojas
Posts: 1073
Joined: Fri May 01, 2009 11:28 am

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby arnie » Sat Dec 29, 2012 11:50 pm

Kaip laptopui gan stipresne nei vidutiniska placiau pasiziurek cia nors asus apzvalga bet vga tokia pat http://faceit.lt/2012/asus-k55vm-review/
Image

User avatar
4rnas
Posts: 125
Joined: Sat Aug 13, 2011 3:19 pm

Re: Stacionaras VS Laptoptas

Postby 4rnas » Sun Dec 30, 2012 12:03 am

Kaip laptopui gan stipresne nei vidutiniska placiau pasiziurek cia nors asus apzvalga bet vga tokia pat http://faceit.lt/2012/asus-k55vm-review/
Dėkui už gan informatyvų linką, tačiau vis tiek nelabai aš čia ir susigaudau :lol: :lol: .. Man reiktų paprasčiausio pavyzdžio ar toks laptopas būtų geresnis už mano stacionarą ar silpnesnis :lol: , nes nelabai daugiau turiu su kuo ir palyginti :lol:... Tik kiek supratau iš apžvalgos, kad nelabai koks tas laptopas...


Return to “Kompiuterių geležis ir jos problemų sprendimai”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests

cron