Nesikraunantis laptopas

Kompiuterių ir jų priedų techninės problemos, jų sprendimai, patarimai
VainiusS
Posts: 9
Joined: Mon Jul 15, 2013 1:08 pm

Nesikraunantis laptopas

Postby VainiusS » Wed Jul 17, 2013 11:20 pm

Sveiki. Iškilo problema - nesikrauna laptopas, tiksliau kraunasi, bet su išlygomis. Reikia sukioti pakrovėją ir rasti tinkamą jam poziciją, tvirtai įspausti, kad krautųsi. Taip pat dažnai pakrovėjo antgalis besikraunant labai įkaista ir jau yra apsilydęs, taigi mano pagrindinis klausimas yra ar geriau keisti pakrovėją ar tik patį socketą,nes man atrodo, kad problema, visgi, pastarąjame. Laptopas - ASUS K53SC; adata yra pačiame sockete, o ne pakrovėjo gale. Ačiū už atsakymus.

User avatar
RainmakerLTU
Rašytojas
Posts: 6795
Joined: Wed Jan 02, 2008 10:11 am
Location: Bedford, UK

Re: Nesikraunantis laptopas

Postby RainmakerLTU » Thu Jul 18, 2013 9:36 am

Spėju, kad adata bus palūžus ir nevisada turi kontaktą su motina. Kaista todėl, kad blogas kontaktas - didelė varža gaunasi ten. Manau čia reikėtų surasti tą palūžusią vietą ir užvarvinti lydmetalio. Yra video tūbėj apie analogišką atvejį, lygiai toks pats atvejis kartą buvo ir mums - užteko su testeriu per visas penkias kojytes pereit ir pasirodė, kad vos vos regimas kaip palūžimas ar įtrūkimas buvo ant centrinės adatos kojytės. Užlitavom ir viskas normaliai.
Visi mes esame ex... (Max Payne 3)

VainiusS
Posts: 9
Joined: Mon Jul 15, 2013 1:08 pm

Re: Nesikraunantis laptopas

Postby VainiusS » Thu Jul 18, 2013 10:57 am

Nu pagooglinus, visi sako tą patį, reiks tada ardyt šiandien ir ieškot kur kas palūžę, nors kai praeitą kartą žiūrėjau gan tvirtai viskas stovėjo. Jei ką sakysiuos naują DC jacką ir eisiu meistraut :) Ačiū dar kartą :)

Edit: O apsimoka bandyt pačiam taisyt (litavimo patirties nemažai turiu) ar visgi nešt pas rimtus meistrus, kurie prašo 30 svarų (120 litų) už jacko pakeitimą? Pats jackas ebay kainuoja ~2 svarus, taigi manau, kad gal pabandyt pačiam prisilituot.

User avatar
RainmakerLTU
Rašytojas
Posts: 6795
Joined: Wed Jan 02, 2008 10:11 am
Location: Bedford, UK

Re: Nesikraunantis laptopas

Postby RainmakerLTU » Fri Jul 19, 2013 12:23 pm

Žiūrint kiek kojų lizde ir kiek vietos aplink. jei trys kojos, tai lengvai išlituosi su tokiu daiktu - http://www.amazon.co.uk/Solder-Remover- ... older+wick, nes gali panaudoti kokį mažą atsuktuviuką kaip svertą ir padaryti įtempimą, kad išlėktų lengviau.

Varinis pintas laidelis atseit, uždedi ant kontakto, ant jo uždedi lituoklį ir kaitini, kai pašyla, išsilydo, juostelę greit nutrauki - kartu su dalim išsilydžiusio lydmetalio, nukerpi galiuką ir vėl dedi švarų galą, kaitini. Aišku, galima ir bandyt atsiurbti su pompa http://www.amazon.co.uk/Quality-Alumini ... older+pump , bet reikia labai arti prikišti ir jei lašas mažiukas - nepagauna. Geriausia - su testeriu pasimatuok ar yra kontaktas tarp kojų ir lizdo viduj. Yra Amazone Draper testerių nebrangių, draugai senai naudoja, aš tai darbams nusipirkau ir netyčia tokį patį, tai labai patenkintas. http://www.amazon.co.uk/Draper-60792-Di ... B0001K9XKW

P.S. mes irgi lizdą tvarkėm Asusui :D kadangi naujo nereikėjo dėti, tai tebeguli, net neišpakuotas celofane, bet penkių kojų.
Visi mes esame ex... (Max Payne 3)

VainiusS
Posts: 9
Joined: Mon Jul 15, 2013 1:08 pm

Re: Nesikraunantis laptopas

Postby VainiusS » Fri Jul 26, 2013 5:01 pm

Tai va, pas mane irgi jackas penkiakojis, ir radau kur kas itruke yra, tai kaip sakei tiesiog lydmetalio uzvarvint ant tos vietos? :)

Edit: http://www.youtube.com/watch?v=GgjWMQRQ1DM va, video radau toki, motina labai panasi i maniske, nors itariu, kad cia bus X54 serija, anyways, jackas toks pats, tai bandyt daryt kaip cia rodo?

User avatar
RainmakerLTU
Rašytojas
Posts: 6795
Joined: Wed Jan 02, 2008 10:11 am
Location: Bedford, UK

Re: Nesikraunantis laptopas

Postby RainmakerLTU » Sat Jul 27, 2013 1:10 pm

Jei turi testerį, pirma dėl tikrumo pamatuok ar yra kontaktas, čia bus centrinis pinas ir jei tikrai jis įtrūkęs, tai ko gero ir bus tas pats atvejis. Aš privarvinau ant to centrinio ir kontaktas susidarė, tik per daug neprivarvink, kad neužtrumpintum su jacko korpusu metaliniu, po to kol nukrapštai, kaip kad aš :D Kodėl taip gaunasi - skylė gerai įtvirtinta, o vidurinis pirštas turi laisvumo, tai ir nusilanksto per laiką, o kontaktas įtrūksta ir kartais kai gerai įstumi dar užlenki atitinkamu kampu - krauna.
Visi mes esame ex... (Max Payne 3)

VainiusS
Posts: 9
Joined: Mon Jul 15, 2013 1:08 pm

Re: Nesikraunantis laptopas

Postby VainiusS » Sat Jul 27, 2013 7:53 pm

Testerio neturiu, bet įtrūkimas matomas, tai aš įsitikinęs, kad bėda tame, tiek, kad įtrūkimas prie pat korpuso, bet pabandysiu atsargiai sukontaktuot. :)


Return to “Kompiuterių geležis ir jos problemų sprendimai”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 43 guests

cron