Stacionarių kompiuterių dalys bei jų pasirinkimas

Kompiuterių ir jų priedų techninės problemos, jų sprendimai, patarimai
User avatar
P.O.S.-ition-
Posts: 705
Joined: Wed Sep 13, 2006 12:32 pm
Location: Kaunas

Stacionarių kompiuterių dalys bei jų pasirinkimas

Postby P.O.S.-ition- » Fri May 11, 2007 12:53 pm

„PC dalys, bei teisingas jų pasirinkimas“ Komplektacijos ir kai kuri info pasenusios!!!

Šiame veikale aprašyta pagal kokius kriterijus reiktų rinktis komponentus. Taip pat sukomplektuota keliolika dėžių, tiems, kurie tiesiog nori turėti gerą PC ir nenori gilintis kas jo viduje. Tiesa, gilintis tikrai yra į ką, nes vien tik šis „veikaliukas“ atims iš jūsų dienos nuo 30min. iki 2val. Kitaip sakant, jis tikrai ilgas. Tiesa pusę teksto užima vien tik komplektacijos. Laukiu komentarų ir klausimų.

Kompiuterio komponentai.

CPU. Pagrindiniai rodikliai nusakantys procesoriaus spartą yra (iš eilės pagal svarbą) mikroarchitektūra, taktinis dažnis ir spartinančioji atmintis (cache), Intel atveju, iš dalies ir FSB magistralė, bet tai labiau lems RAM greitį, o ne pačio CPU. Mat per FSB magistralę, procesorius bendrauja su RAM kontroleriu, esančiu North Bridge‘e. Pvz., E6320 FSB magistralės greitis yra 1066MHz, jis suteikia 8.5GB/s pralaidumą, taigi jis gali pilnai išnaudoti tik DDR2-533, veikiančio „dual channel“ režimu, greitį. DDR2-667 ar DDR2-800 nebus pilnai išnaudojami. Aišku turbinant yra pats tas DDR2-800, nes užturbinus motininės FSB iki, pvz., 400MHz, CPU FSB užsiturbins iki 2000MHz, o RAM dirbs, nustačius 1/1 režimą su CPU, prie 800MHz.
Papasakosiu šiek tiek apie mikroarchitektūra – būtent dėl architektūros skirtumų negalima „ant popieriaus“ lyginti AMD ir Intel procesorių (arba senesnės kartos Intel/AMD modelių su naujais gaminiais). Paprasčiausiai vienai architektūrai turi didelės įtakos kešas, kaip kad Intel NetBurst architektūrai. Tikriausiai visi atsimena Celeron‘us, kaip visi ant jų „varydavo“, dėl jų prastumo. O jie juk tie patys Pentium 4, tik kad mažesniu cache‘o kiekiu. O, pvz., Sempron‘ai yra tie patys Athlon‘ai, irgi su mažesniu cache‘u, bet jie nėra jau tokie ir blogi. Tai rodo, kad vieną architektūrą gali stipriai veikti cache‘as, o kitą – ne taip stipriai. Taip yra dėl mikro (tiksliau nano) skirtumų procesoriuje. Tie mikro skirtumai, tiksliau visokie „floating point“, arithmetic, logic unit‘ai (vienetai) ir vadinami mikroarchitektūra. Tik nesupraskit klaidingai to „mikro“, NetBurst ir Core architektūros skiriasi kaip diena nuo nakties, kaip kad ir K8 nuo Core. Rašydamas „mikro“, turėjau omeny dydį. Juk nauji procesoriai yra gaminami nano technologijų pagrindu. O 1 nanometras – 0.000001 dalis milimetro. Taigi pagal ką reiktų lyginti skirtingų architektūrų procesorius? Pagal testus. Tokie hardware‘o saitai, kaip http://www.xbitlabs.com/ ; http://www.tomshardware.com/ ar http://www.anandtech.com/ daro įvairius testus lygindami ne tik naujausius procesorius, bet ir vaizdo plokštes, RAM‘us ir kitą techniką.
Dažnai tenka išgirsti/perskaityti tokį stereotipą, gyvą dar nuo Pentium4 ir Athlon XP/64 laikų, : „AMD geriau žaidimams, o Intel darbui.“. Tai yra pasenęs mąstymas. Šiuo metu Core mikroarchitektūros Intel gaminiai gana stipriai lenkia A64 X2. Yra dar vienas stereotipas: „Daugiau MHz reiškia geriau“. Irgi nesąmonė. Šiuo metu E6300 1.86GHz, paremtas Core architektūra, prilygsta K8 architektūros A64 x2 4200+ 2.2GHz ir senos, NetBurst architektūros, Pentium D 3.6GHz. Taip kad lyginti dažniu galima tik tos pačios architektūros procesorius. Pateiktose nuorodose lyginami dvibranduoliniai procesoriai http://anandtech.com/cpuchipsets/showdo ... =2795&p=15 ir http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... out_4.html.
„Kadangi dabar žaidimai nenaudoja 2 branduolių, tai 1 branduolio procesorius bus spartesnis/lygus 2 branduolių procesoriui, ir kainuos mažiau.“ Čia dar vienas blogo mąstymo pavyzdys. Yra keletas 2 branduolių pranašumų prieš 1 branduolį:
- Paleidus kelias programas lygiagrečiam darbui, su jomis žymiai (kartais vos ne dvigubai) greičiau susitvarkytų 2 branduoliai, lyginant su 1 branduoliu.
- Yra programų kurios jau gali išnaudoti 2 branduolius (archyvavimo, encodinimo ir pan.)
- Netolimoje ateityje ir žaidimai išnaudos 2 branduolius.
Apibendrinant, galiu patart tiem kas nesiekia spartinimo aukštumų pirkt kažką iš A64 X2 serijos procesorių, o tie kas ruošiasi spaust iš savo procesoriaus viską ką jis gali – tik Core 2 Duo. Tik neiimkit E6300 ar E6400, pasenę modeliai su 2MB cache‘o. Neseniai yra pasirodę E6320 ir E6420, kurie kainuoja tik keliais litais brangiau ir turi 4MB cache‘o.

MB.
1. „Mamytę“ svarbu atitaikyti prie kitų komponentų (RAM tipas(DDR, DDR2); CPU socket‘as (AM2, LGA775); VGA jungtis (AGP, PCI-E); HDD jungtys (ATA, SATA); bei ATX tipas (microATX; ATX), nors kai kuriais atvejais geriau „motiną“ rinkti pagal kitus komponentus.
2. Chipsetas. Tie kas nesiruošia turbinti (be reikalo ;) ) tiks, bet koks chipas kuris tik palaikys pasirinktą CPU, RAM tipą. Turbintojai turėtų dairytis į:
- Intel atveju P965, X975, P35, 650i ar 680i chipsetus. Pigiausias ir labiausiai rekomenduojamas, atsižvelgiant į kainos/turbinimo potencialą, yra P965, taip pat neseniai atsirado naujas Intel chipset'as - P35. Kas naujo jame? Palaikomi DDR3 RAM'ai, nauja PCI-E jungties versija - 2.0, būsimieji Intel CPU kodiniu pavadinimu Penryn, taip pat P35 geriau turbinasi už P965, mažiau kaista. Taip pat turiu paminėti, kad raidė P reiškia, kad chipas be integruotos video, o raidė G – su integruota video (G965). Turbinant patartina imti be integruotos video, nes su video gali kilt nesklandumų.
- AMD atveju nF550, nF570, nForce 590. nForce6100+nF430 ir nForce 6150+430 chipsetai yra su integruota video.
- Taip pat reikia paminėti nežinantiems, kad visos motinos yra su integruota garso plokštę. Taip kad jei nebūtinas tikrai geras garsas, nebūtina pirkti atskirą garso plokštę.
- Venkite “ASRock” ir “Intel”, ECS gamintų pagrindinių plokščių. Kodėl? Įterpkite į ASRock dar vieną S raidę šalia kitos S ir suprasite. O Intel yra grynai ofisinė motina, apie turbinimą su ja tik svajoti. Geriausi gamintojai yra ASUS, Gygabyte, DFI (Lan Party, Infinity serijos), Abit. Dar galima paminėt ir MSI, bei neseniai turbintojų pasaulyje pasirodžiusias BioStar T-Force serijos pagrindines plokštes.

VGA.

1. Renkantis vaizdo plokštę, mažiausiai į ką reikia žiūrėti, tai į VRAM dydį, kaip bando įteikti visokie BMS’ai ar TopoCentrai, užrašydami ant savo “firminių” kompiuterių informacinių kortelių tik vaizdo plokštės tipą ir VRAM dydį, jau galėtų nors bit’us pavaizduoti.
2. Svarbiausia vaizdo plokštėje yra GPU, pixel/vertex konvejeriai (naujos kartos plokštėse tapę stresam procesoriais), ROP, TMU, pixel procesoriai, atminties ir vaizdo procesoriaus magistralės plotis (bit‘ai), GPU ir VRAM taktiniai dažniai, vaizdo plokštės karta (pvz., GF7x00, GF8x00, Radeon X1x00, Radeon X2x00), palaikomos technologijos (DX9b,DX9c, DX10).
Viskas iš eilės:
- Vaizdo plokštės karta. Tai jau lyg ir iškarto apibendrinimas jos našumo, nes logiška, kad naujesnės kartos plokštė turės daugiau konvejerių, didesnius dažnius (ne visada GPU), naujesnes technologijas.
- Konvejeriai. Kuo jų daugiau, tuo plokštė galingesnė. Pvz., GF6600GT turi 8 pixelinius konvejerius, o Radeon x1650pro – 12.
- Atminties dydis, magistralės plotis (bit) ir dažnis. Tokiom vaizdo plokštėm, kaip 7600, x1650 ir silpnesnėm pilnai užtenka 256MB ir 128bit. Ir tik plokštės nuo 7800 ar x1800 serijos galėtų išnaudoti 512MB. Automatiškai tokio lygio plokštės turi minimum 256bit.
Svarbų vaidmenį turi ir atminties tipas bei dažnis. Dabar yra keturi vaizdo atminties tipai: GDDR, GDDR2, GDDR3 ir GDDR4. Tipai skiriasi pagaminimo technologija, atminties dažniais, timing‘ais bei naudojama įtampa. Bet svarbiausi yra dažniai. Naujos plokštės gaminamos su GDDR2 ir GDD3 atmintimi. Bet kainynuose galima rast ir su GDDR4 atmintimi Radeon X1950XTX, atminties dažnis 1GHz (efektyvus 2GHz). Efektyvus dažnis reiškia, kad lyginant DDR atmintį su anksčiau naudota SDR, ji yra dvibugai greitesnė, nes per vieną taktą ji perduoda dvigubai daugiau duomenų. GDDR3 atmintis gali pasiekti aukštesnius dažnius negu GDDR2. Didesni dažniai leidžia atminčiai veikti greičiau.
Atminties magistralės plotis yra vienas iš pagrindinių veiksnių, lemiančių duomenų perdavimo kiekį tarp procesoriaus ir vaizdo atminties. Jis kartu su VRAM dažniu apsprendžia duomenų pralaidumą tarp GPU ir VRAM (atminties magistralė (bit) / 8 * atminties dažnis (Efektyvus; GHz) = pralaidumas (GB/s)).
- GPU ir DirectX. GPU apdoroja visus, siunčiamus iš procesoriaus, vaizdo duomenis. Didesnis dažnis – greičiau vaizdai bus apdorojami, bus daugiau FPS žaidimuose. Taip pat renkantis vaizdo plokštę reiktų atkreipt dėmesį kurią DX versiją palaiko plokštė. Septintos kartos GeForce‘ai ir X1x00 radeonai palaiko DX9c, kuris yra būtinas šiuolaikiniams žaidimams. Aštuntos kartos GeForce‘ai ir būsimi X2x00 Radeon‘ai palaikys DX10, kuris bus būtinas netolimos ateities žaidimams.

Moralas toks: neverta pirkti senesnių plokščių negu RX1x00 ir GF 7x00. Plokštėm iki x1650 ir 7600 užtenka 256MB ir 128bit. Plokštėm nuo 7900 ir X1900 nekenkia 512MB ir tiesiog būtini 256bit (nors nemaniau kad rastumėt tokio lygio kortų su mažiau bit‘ų). Jokių būdų nežiūrėkit į tokias nesąmones, kaip 7100GS, 7300GS, 7300LE, tokie parazitai dažnai būna įkišti „firminiuose“ BMS, ICG kompuose, ir neišmanantys žmonės susigundo VRAM dydžiu, 512MB, bet toks šūdas springtų ir su 128MB ;) Iš low-end‘inių kortų rekomenduočiau nebent 7300GT su 128MB ir DDR3, turbinasi belekaip, gal tik labai didelės naudos iš to nėra, bet 7600GS lygi galima pasiekt.
Dar turiu pridurti, kad Vaizdo plokštes gamina daug gamintojų (geresni ASUS, Gainward, Galaxy, Sapphire, Gygabyte (tik man Gygabyte nepatinka dėl pasyvaus aušinimo, ko pasekoje GPU labai kaista)), o vaizdo procesorius gamina iš esmės tik dvi: nVidia ir ATI (neseniai ją nusipirko AMD). Kitų gamintojų GPU nėra labai paplitę namų kompiuteriuose.
Nors čia trumpai paminėti svarbiausi (bet ne visi) vaizdo plokštės spartos rodikliai, vien „ant popieriaus“ pateiktais parametrais pasikliaut tikrai nereikėtų, ypač renkantis tarp skirtingų grafinių procesorių gamintojų GPU naudojančių plokščių. Dėl architektūrinių skirtumų apsisprendimas tampa sudėtingu. Todėl reiktų vadovautis „geležies“ portalų pateikiamonis apžvalgomis ir palyginimais.
Hardware‘o saitas http://www.tomshardware.com kas mėnesį skelbia geriausias plokštes už tam tikrą sumą. Gegužės straipsnis: http://www.tomshardware.com/2007/05/01/ ... the_money/

RAM.

RAM‘us reikia rinktis pagal tai, kokį tipą palaiko motininė plokštė (AMD atveju ir procesorius). Dauguma naujų sistemų renkamos su DDR2 RAM‘ais. Patartina 800MHz (PC6400), nors jeigu sistema skirta ofisui skirtumo tarp 533MHz ir 800MHz per daug nesijaus. Kitas svarbus RAM spartą įtakojantis veiksnys yra taimingai (timings), kurie nurodo, kiek darbo ciklų bus uždelsta, kol ram įvykdys vieną ar kitą komandą. Mažesni taimingai leidžia atminčiai veikti greičiau. Ofisiniams kompams užtenka 512MB, naminiams minimum reikia 1GB, o standartas naujam PC yra 2GB.



HDD.

1. Renkantis hardą reikia pirmiausią nuspręst kokios talpos jūs norite. O tada žiūrėt į kainyną ir rinktis iš tų kurie turi bent 8MB cache‘o (spartinančioji atmintis), ir kuo mažesnį Seek time. Hardai su 16MB cache‘o eina nuo 160GB, bei SATA2 jungtį. Dauguma hardų rinkoje yra 7200rpm (apsukų; daugiau = greičiau), bet yra ir tokių dinozaurų kaip WD Raptor su 10,000rpm, jie be galo brangūs ir mažos talpos (36GB ~400Lt, 74GB ~600Lt), tad tokie tampa vadinamaisiais "system HDD", t.y. sisteminiais. Į juos verta įrašinėti OS, žaidimus, programas... Taip pradės darbą ir dirbs daug greičiau, o jei dar paėmus porą tokių Raptor'ių ir padarius RAID0... Sparta neišpasakyta :) Rekomenduotini deriniai: 1x 36GB; 2x36GB; 2x74GB; 4x74GB ir t.t. Na o prie sisteminių HDD reikia ir vadinamojo "download HDD", į jį krenta visas kitas šlamštas (filmai, muzika, instalai ir kt.). Tiesa, jeigu pirmoje vietoje yra tylumas, o tik po to eina sparta, tai tada atsisakykit Raptor'ių. juk nenorit, kad jūsų namuose riaumotų pora dinozaurų.
2. Gamintojai. Geriausi šiuo metu – WD (Western Digital), Seagate (ypač gera 7200.10 Barracuda serija) ir Samsung. Renkantis tarp šių gamintojų, galima ir pasiskaičiuoti kiek vienas GB kainuoja Lt ir pirkti kur pigiau.

Korpusas ir PSU.

1.Renkantis korpusą, svarbiausi kriterijai turbūt yra korpuso patvarumas ir patogumas perkančiam asmeniui. Taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į maitinimo bloką (jo galingumą, amperus), esantį korpuse. Iš nebrangių korpusų su maitinimo blokais nusisekęs yra Inter-Tech 2011 korpusas, komplektuojamas su neblogu, 400W Coba, maitinimo bloku.
Renkantis maitinimo bloką nereiktų žvalgytis pačių pigiausių variantų. Geriau būtų privengt tokių gamintojų kaip Codegen, Foxconn, Q-TEC ir pan. gamintojų maitinimo blokų. Pagal kainos/kokybės santykį siūlytume rinktis iš Fortron, Inter-Tech, Zalman HEC maitinimo blokų.
Bene svarbiausias maitinimo bloko parametras yra jo paduodamos srovės stiprumas prie +12V. Kadangi būtent iš +12V dabartiniai įrenginiai (CPU, vaizdo plokštės) siurbia didžiausią įtampą. +12V rail galią (W) apskaičiuojame įtampą +12V padauginę iš amperažo. Ši galia sudaro didžiąją viso maitinimo bloko galią ir turėtų būti kuo didesnė.
Taip pat svarbu atsižvelgt į maitinimo bloko ATX standartą, jo aušintuvą (paprastai geriau 120 ar 140mm aušintuvai, nes jie būna tylesni už 80mm), PFC (akyvus geriau už pasyvų), reikiamų jungčių kiekį.

http://www.kompiuterija.lt/cgi-bin/komp ... ?tid=75580
pateiktoje nuorodoje irgi aptariama kaip išsirinkti korpusą.

Komplektacijos

Žemiau surašyti tik sisteminiai blokai pasižymintys geriausiu kainos/spartos santykiu, taip pat atsižvelgiant į turbinimo potencialą (jei tiksliau tai Intel platformos pagrindu turbinasi iki 3GHz – 3.7GHz, AMD Brisbane branduolio iki 3.2GHz, be to reikia turėti omeny ir tai, kad Core2 (Intel) architektūra paremtas 1MHz yra spartesnis negu K8 (AMD) architektūra paremtas 1MHz). Visą kitą periferiją (pelė, klaviatūra, kolonėlės, monitorius, spausdintuvas ir t.t.) rinkitės patys. Kainos imtos gegužės 7d. ir yra suapvalintos iki dešimčių litų. Prieš perkant sulyginkite gaminio kodus, kad neįkištų ko nors, kas rašosi panašiai, bet iš esmės skiriasi. Keli patarimai kaip bendrauti su pardavėju:

- Visada reikalaukit tik tų detalių kurias jūs išsirinkote vadovaudamiesi šiuo gidu arba tiesiog parodykite žemiau išsirinktą komplektaciją. Nepriimkite jokių pasiūlymų ką nors keisti iš pardavėjo pusės (na nebent susijusius su tokia kosmetika kaip DVD, korpuso spalvos, CPU su aušintuvu ar be, ir pan.) pardavėjai dažniausiai stengiasi tik „prakišti“ užsilikusias prekes.
- Niekada nesidrovėkite paprašyti nuolaidos. Prašymas bus veiksmingesnis jeigu pateiksite kokį argumentą, pvz., kitoj parduotuvėje pasiūlė pigiau, ilgai teks laukti ir pan.


Parašė – Position
Galingai prisidėjo – Suvirintojas



Apie kompiuterių aušinimą:

http://www.technews.lt/naujiena/n/a/Api ... inima.html
Last edited by P.O.S.-ition- on Thu Jul 19, 2007 6:17 pm, edited 8 times in total.
Kas nepažįsta manęs, tas nepažįsta savęs,- P.O.S.-ition-

User avatar
Arthuras
Rašytojas
Posts: 2664
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:49 am
Location: Šiauliai

Postby Arthuras » Sat May 12, 2007 8:26 am

Ir plius ne visada sutinku su detalėm... Pvz korpusas už 90lt.... :roll: Ir dar atskirai paimta PSU... Nepaprasčiau paimti Inter-Tech dėžę iškart su viskuo? Ai nekreipkit į mane dėmesio...

Hardas999
Posts: 372
Joined: Tue Feb 13, 2007 12:07 am

Postby Hardas999 » Sat May 12, 2007 10:10 am

viskas saunu tik pridursiu kad del korpuso tai nzn juk kiek girdejau tie Intertech yra labai nekokybiski, todel ir kaina palyginus tokia maza negu kitu. Tad manau jau patys pirkejai gali issirinkti pagal savo skoni ir kaina korpusa

User avatar
MegaT
Posts: 420
Joined: Fri Apr 06, 2007 10:51 pm
Location: Kupiskis

Postby MegaT » Sat May 12, 2007 10:41 am

nu se cool pavare =D> respektas 8)
Pro Parkour against competition. Martial art's Inside. Sk8 for funn=] Love snowboarding! ^^
Ne as vienas nenaudoju lituvisku raidziu!

User avatar
P.O.S.-ition-
Posts: 705
Joined: Wed Sep 13, 2006 12:32 pm
Location: Kaunas

Postby P.O.S.-ition- » Sat May 12, 2007 11:01 am

Ir plius ne visada sutinku su detalėm... Pvz korpusas už 90lt.... :roll: Ir dar atskirai paimta PSU... Nepaprasčiau paimti Inter-Tech dėžę iškart su viskuo? Ai nekreipkit į mane dėmesio...
Supranti, tos komplektacijos, kur imami korpusas ir maitblokis atskirai, jau reikia ir maitinimo geresnio, Coba maitblokio su Inter-tech'u gal ir užtektų, bet juk dar yra turbinimas, bei reikia bent 50W turėti atsargai ;)

viskas saunu tik pridursiu kad del korpuso tai nzn juk kiek girdejau tie Intertech yra labai nekokybiski, todel ir kaina palyginus tokia maza negu kitu. Tad manau jau patys pirkejai gali issirinkti pagal savo skoni ir kaina korpusa
Ir kur tu tai esi girdėjęs? Ir kiek kainuoja pagal tave kokybiškas korpusas? 300Lt? 400Lt? Iš tikrųjų Inter-Tech 2011 jau yra tapęs klasika. Geras, patvarus korpusas ir neblogas maitblokis.
Kas nepažįsta manęs, tas nepažįsta savęs,- P.O.S.-ition-

User avatar
Arthuras
Rašytojas
Posts: 2664
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:49 am
Location: Šiauliai

Postby Arthuras » Sat May 12, 2007 12:08 pm

Inter-Tech yra vieni geriausių... Šeip gerai kad parašėt šitą tekstą ;) Bet aš kai ką kitaip rinkčiau... :roll: Pvz. Ten kur už 3k lt Intel. Tai jau geriau kartu ir matbloki ir korpusą negu atskirai... Bet čia kaip kam... O dėl tų ramų Patriot irgi abejonių man yra...

User avatar
P.O.S.-ition-
Posts: 705
Joined: Wed Sep 13, 2006 12:32 pm
Location: Kaunas

Postby P.O.S.-ition- » Sat May 12, 2007 12:15 pm

O tai kuom tau nepatinka Patriot'ai? Geras gamintojas, nedidelė kaina - viskas gražu. Ir argumentuok kodėl dėtum toj komplektacijoj Inter-Tech 2011?
Kas nepažįsta manęs, tas nepažįsta savęs,- P.O.S.-ition-

User avatar
Arthuras
Rašytojas
Posts: 2664
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:49 am
Location: Šiauliai

Postby Arthuras » Sat May 12, 2007 1:12 pm

O tai kuom tau nepatinka Patriot'ai? Geras gamintojas, nedidelė kaina - viskas gražu. Ir argumentuok kodėl dėtum toj komplektacijoj Inter-Tech 2011?
Neturiu laiko dabar žiūrėt korpusų kainas... Ir nebūtinai šitą dėžę...(2011)(ir kam tie 500w? Jei žmogus nieko nenusimano apie techniką tai ir abejoju ar jis turbins..) Bet pirkti korpusą ir dar atskirai PSU kažkaip nežinau... O dėl ramų iš kur ištraukei kad patriot geras gamintojas? :roll: Jau geriau PQI paimčiau už beveik tokia pat kaina...

User avatar
Kenji
Rašytojas
Posts: 2297
Joined: Tue Jan 09, 2007 9:31 pm
Location: Marijampolė/Kaunas

Postby Kenji » Sat May 12, 2007 4:02 pm

Visur minima gainward ar asus, labai geros gpu?? Kiek iš savo pažįstamų esu girdėjęs, tai piont of view valdo, o kaip iš tiesų?

Suvirintojas
Rašytojas
Posts: 1226
Joined: Thu Jul 06, 2006 9:34 am
Location: Alytus
Contact:

Postby Suvirintojas » Sat May 12, 2007 4:21 pm

ir kam tie 500w?
8800gts/gtx ir x1950xt nėra iš tų plokščių, kurios naudoja mažai elektros neergijos.
O dėl ramų iš kur ištraukei kad patriot geras gamintojas? :roll:
O iš kur ištraukei, kad blogas? Ką, gal firma negirdėta?
Jau geriau PQI paimčiau už beveik tokia pat kaina...
Prašom, imk. Niekas nekliudo.
Visur minima gainward ar asus, labai geros gpu?? Kiek iš savo pažįstamų esu girdėjęs, tai piont of view valdo, o kaip iš tiesų?
Point of View nelabai valdo. Tik BMS dažnai mėgsta jas stumdyt. Vaizdo plokštės dėtos patikimų gamintojų, kurios pagal savo savybes turėtų geresnę kainą.

User avatar
Arthuras
Rašytojas
Posts: 2664
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:49 am
Location: Šiauliai

Postby Arthuras » Sat May 12, 2007 7:05 pm

Nesakau kad blogas... Bet tikrai nėra geriausias... 500W tikrai nereikės... Man labiausiai prie širdies MSI ir ASUS. Geriausios dažniausiai būna.. Bet jei randi kitą gamintojo gerą plokštę tai puiku. Valdo nevaldo... Reikia žiūrėt kas labiausiai apsimoka..

User avatar
P.O.S.-ition-
Posts: 705
Joined: Wed Sep 13, 2006 12:32 pm
Location: Kaunas

Postby P.O.S.-ition- » Sat May 12, 2007 7:53 pm

Reikia žiūrėt kas labiausiai apsimoka..
taigi būtent dėl to ir yra įdėti Patriot RAM'ai ;)
Kas nepažįsta manęs, tas nepažįsta savęs,- P.O.S.-ition-

User avatar
Arthuras
Rašytojas
Posts: 2664
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:49 am
Location: Šiauliai

Postby Arthuras » Sat May 12, 2007 8:15 pm

PQI DDR2 1GB DDR800 CL4 151.00 147.00

O gal ne? :lol: ;)

Ir prie AMD už 3k lt. Geriau būtu imti šiuos ram(du modulius)
PQI DDR2 1GB DDR667 CSX 125.00 121.00

Ai nu gerai nebesikabinėsiu...
:roll:

User avatar
Kenji
Rašytojas
Posts: 2297
Joined: Tue Jan 09, 2007 9:31 pm
Location: Marijampolė/Kaunas

Postby Kenji » Sat May 12, 2007 8:52 pm

Tai point of view neblogos?

User avatar
Arthuras
Rašytojas
Posts: 2664
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:49 am
Location: Šiauliai

Postby Arthuras » Sat May 12, 2007 9:05 pm

Nėra, galima sakyti blogų... Tik man mieliau rinktis iš žinomų firmų. O PoW visai neblogos ;)


Return to “Kompiuterių geležis ir jos problemų sprendimai”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests