Computer Bild Lietuva forumas

Prisistatykite ir susipažinkime ;)
entuziastas
Posts: 42
Joined: Thu Jul 06, 2006 1:08 am
Location: Klaipėda

Computer Bild Lietuva forumas

Postby entuziastas » Wed Jul 12, 2006 12:47 am

Sveiki. Žiūriu, kad mūsų forumas pasiekė dugną. Dabar liko vienintelis kelias - aukštyn. Žiūrėk, jau ne už kalnų tos dienos, kai Computer Bild Lietuva forumas taps sinonimu kai kam. Visai taip, kaip tapo games.lt. Taigi, kol dar taip neįvyko, noriu Jūsų, dar nedegradavusių forumiečių, paklausti: tai ką darom?

Aš suprantu Faną - nepaimsi taip paprastai ir neišmesi visų šiukšlių (suprantate apie ką aš). Juk yra valdžia, kuriai nepaaiškinsi, kad išmetei 10 silpnapročių. Redakcijai forumas, kaip suprantu, yra tik verslo plano dalis ir taip pat pieninga karvė, iš kurios gali nusimelžti tai, kas geriausia. Kiek nusiperku žurnalą, vis pamatau minčių ir idėjų, gimusių forumiečių, o po mėnesio stebuklingai ir žuralo sudarinėtojų galvose. Bet tai yra normalu - tiesiog verslas.

Dalinktės savo mintimis, įdėjomis.

Bet yra vienas "bet". Labai norėčiau, kad čia reikštųsi tik žemiau išvardinti forumiečiai:
Fanaz, Ernetas, Commandos, star_girl, Suvirintojas, Progmaker, Maddoxas, Vamp, lenis, SiGiS, Vitunia, DziNNy, virgius, Divided, gingin, Geimeris, Plionke, Kenedis, dmu, zIOBRas, mula, Nevard.
Jei Jūsų nėra saraše - būkite tik žiūrovais. Labai didelė tikimybė, kad nesate mažvaikis - tiesig Jūsų nepažįstu. Kaip bebūtų, čia tema tik senbuviams. Taip pat šiuo drastišku būdu stengiuosi temą apsaugoti nuo kai kurių veikėjų, nes nenoriu, kad jį, kaip jau tapo įprasta, virstu šūdo krūva. Tikiuosi kolega Divided pabelgės, saugant rimtį ir ramybę :).

O aš šiandien nieko nepasiūlysiu. Tiesiog esu per daug piktas ir nuliūdęs :(.

Divided
Posts: 924
Joined: Fri Jul 07, 2006 5:33 pm
Location: Vilnius

Postby Divided » Wed Jul 12, 2006 1:30 am

Na, aš pirmas mintimis pasidalinsiu.
Vienas iš džentelmeniškų būdų galėtų būti atviras ignoravimas tų, kurie nesilaiko Fano surašytų taisyklių (panašiai kaip „mesendžeriuose“ galima pasirinkti „Ignore“). Dabar aptikau tokią sąsają - mes esam kaip senamadiški tėvai, kurie stengiasi savo paauglį priversti elgtis pagal visuomenėje priimtas normas. Esminis dalykas yra tas, kad mes sėdim paauglių, kuriems dar liko keli metai iki brandos, apsuptyje. Išeitis iš šios prastos situacijos yra absoliučiai atsiriboti nuo avatarinių userbarinių paauglių gaujos ir tyliai dirbti darbą, kuris mums priklauso. Kaip žinote, žmogui per jėgą brukamas dalykas sukelia atvirkštinį procesą - jis stengiasi visais būdais tą atstumti. Visiškai ta pati situacija su musų forumo vaikigaliais. Jie tikrai nesilaikys taisyklių kol patys to nenorės.
Prie viso to, mes turime galimybę griežtinti moderavimą. Reikia atsižvelgti, kad didžioji dauguma forumo dalyvių 6-9 klasės mokiniai, jų protelis dar neneneša kokio velnio čia reikia laikytis tvarkos. Todėl kai kuriuos dalykus reikėtų atleisti. Kad ir saikingą paspaminimą. Ir man būna taip kartais - taip nori kažką pasakyti ir nepajauti, kad truputį per daug pasakai ir to ko nereikėtų. O tą saikingą pašiukšlinimą, galėtume ramia sąžine išvalyti. Manau, kad turėtume drąsiai imtis valymo. Kitu atveju nieko gero nebus. Kad ir kam bepriklausytų forumas, manau niekas neprieštaraus dėl žinučių ar ištisų temų trynimo, jei tai kažkur neatitiks taisyklių. O jeigu kažkas rodo nepasitenkinimą galima tiesiai nurodyti straipsnį, kurio pagrindu buvo atlikti tam tikri veiksmai.
Trumpai tariant, moderatoriams forumo taisyklės turi būti antroji konstitucija po Lietuvos Respublikos Konstitucijos. Taisyklėse aiškiai nurodyta ką mes galime daryti vardan tvarkos, o daryti galime daug.
Tai tiek, kolegos. Ačiū.

User avatar
Lucifers angel
Posts: 131
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:38 pm
Location: Kupiškis
Contact:

Postby Lucifers angel » Wed Jul 12, 2006 6:17 am

Nežinau nors aš ir nebuvau prie pageidautinų rašytojų sąrašo tačiau norėčiau išreikšti savo nuomone. Forumas šiuo metu tikrai yra smarkiai degradavęs ir jeigu šitaip toliau kaip patys sakėt plauksim kanalizacijos vamzdžiais. Tvarkytis tikrai reiktų, tačiau ir pagrindinis pradinio tvarkymo būdas būtų šalinti tam tikrus vartotojus(žinau pas kai kuriuos iš jūsų aš tame sąraše esu). Redakcija to neleis, bet juk kitaip nebeįmanoma ir tiesa sakant manyčiau kad visi spameriai tikrai žurnalui idėjų neduoda, entuziaste tavo sąraše esantys žmonės yra kaip tik tie kurie pagrinde ir duoda patarimus ar idėjas kurias po to panaudoja žurnalas. Galima kas be ko į juos nekreipti dėmesio ir trinti jų žinutes, bet juk visada gali atsirasti kvailelis kurį ignoruojant ir trinant žinutes būtų pradėtas jo karas prieš mus ir forumas prispamintas tiek, kad būtų tikrai labai daug darbo moderatoriams. Todėl čia manyčiau kai kuriais atvejais nelabai tinkamas variantas. Redakcijai už tai tikrai reiktų duoti velnių, komercija yra komercija, tačiau viskam yra ribos. Be to juk jiem patiem tie spameriai prasuka bereikalingus megus. Dar buvo mulos pasiūlymas šalinti paveiksliukus parašuose ir avatarus lygtais. Avatarų manyčiau šalinti nereiktų išskyrus judančius, kartais jie tikrai erzina. Parašuose paveiksliukai nemanyčiau, kad yra reikalingi, jeigu ką reikia galima trumpai žodžiais išreikšti. Šypsenėlių paketa reiktų tikrai redaguoti, nes didelė dalis jų neišreiškia jokios emocijos, tarkim kokia mano emocija galėtų išreikšti žalias žmogeliukas kita žmogų vejantis su kruvinu kirviu??? Pagrinde reikia šypsenėlių tikroms veido išraiškoms ar emocijoms išreikšti, nes dabar tikrai kartais atrodo vaikiškai forumas kai pridėta ten spalvotų velniukų angeliukų. Defaultinis paketas tikrai labiausiai tiktų.
P.S. Fanai o redakcija tikrai nepakeistų nuomonės apie tikrų forumo teršėjų baniniam jeigu tarkim būtų padaryta paklausa ir ten dauguma nubalsuotų, kad reikia taip daryti???
P.P.S. dėl senbuviškumo tai ezg nikas CBL forumuose tikrai senas, dar nuo silorak laikų...
In Joy and sorrow

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Wed Jul 12, 2006 7:39 am

Aš, nors ir buvau įtrauktas į sąrašą, bet nieko konkretaus patarti negaliu, nes pernelyg neseniai esu čia. Galiu tik patekti šiek tiek apmąstymų. Kiek teko pereiti forumų, tai visur, kur tik buvo ne itin griežta tvarka, būtinai pasipildavo tai, ką mes matome "Skunduose ir pasiūlymuose" - tai kažkas yra šališkas, tai kažkieno teisės ribojamos, kažkas tai, kažkas antai. Mes, aišku, savo taisykles turime - todėl reikia jų tiesiog laikytis, nes kitaip jos bus tiesiog bevertės. Aišku, niekada nėra nieko absoliutaus - būna, kartais ar "užplaukia" kam nors, ar dar kas - tuomet išimties tvarka galima "praignoruoti", ar panašiai. Tačiau dabar, sakykime, dėl tų moderatorių vertinimo - klausimas, ar bent 2% žinučių atitinka taisykles.

Naujokai - esu įsitikinęs 99% - registruodamiesi tiesiog paspaudžia nuorodą "Registruotis", po poros sekundžių (ne daugiau) - "Sutinku su sąlygomis, man daugiau nei 13 metų". Taisyklės, kaip daugelis mano, yra tam, kad jas laužyti ar geriausiu atveju patikrinti, kaip jos veikia. Gal griežtai pasakysiu, bet daugumai naujokų reiktų apsispirginti, ir tik paskui diskutuoti. Diskutuoti, o ne plepėti - plepalams yra Skype, IRC ir kiti "messengeriai". O kas dabar vyksta? Skundų daugiau, negu su IT susijusių žinučių... (tiksliai neskaičiavau, bet tikriausiai suprantate, apie ką aš).

Na, bet aš tikiuosi, kad viskas dar priešakyje. Daug ką tikriausiai kažkiek suglumino forumo pakeitimas - tad reikia tiesiog šiek tiek laiko.

virgius
Posts: 397
Joined: Thu Jul 06, 2006 8:02 pm

Postby virgius » Wed Jul 12, 2006 8:23 am

Manau žmonės išsilies ir po kiek laiko viskas bus gerai. Nesukalbamiausi iškris, o kas mokės prisitaikyti pasiliks.
Dar kurį laiką paburbės dėl naujųjų moderatorių, ( kol jaunimui pavydas praeis ) ir griebsis pagrindinio šio forumo reikalo, tai IT.
Siūlau palaukti, kol nurims aistros ir tik po to imtis griežtesnių priemonių.
Kreipkime mažiau dėmesio į bevertes temas. Visiem kantrybės ir truputį tolerancijos. :)

User avatar
Fanaz
Administratorius
Posts: 1266
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:10 pm
Location: Vilnius

Postby Fanaz » Wed Jul 12, 2006 8:40 am

Kiekvienas forumas yra kaip šeima. Gal tikslesnis apibūdinimas būtų "daugiavaikė šeima". Priešingu atveju tai būtų miręs forumas su keleta "senolių" kurie tiesiog ateitų pabendrauti tarpusavyje. Kaip ir kiekvienoje šeimoje vaikai būna labai skirtingi. Vieni yra geri ir ramūs, kiti išdykę, kiti prasigėrę ir prasirūkę. Bet visi jie yra savi. Ar išmestumėte į gatvę savo vaiką už tai, kad jis iškeikė jūsų kaimynę? Turbūt tiesiog duotumėte "velnių" ir leistumėte apgalvoti savo veiksmus bei jų nekartoti. Labai klaidinga nuomonė, jog kažką pašalinant gyventi taps geriau.
Jeigu būčiau šalinęs visu 100% laikydamasis taisyklių, tai patikėkit - šiame forume jau seniai nebūtų 3 geriausiųjų mūsų moderatorių. Dviejų iš jų pašalinimo kažkada yra paprašę virš 10 aktyvių tų-laikų forumiečių, dėl to netgi netekome vieno gero moderatoriaus.
Turbūt nereikia rodyti pirštais į tuos moderatorius, kurie prieš metus ar du atėję į forumą spam'ino, keikė visus, gaudavo įspėjimus, buvo netgi laikinai pašalinami iš forumo, o jų visiško pašalinimo reikalavo minios, dėl jų temas atskiras kūrė ir mano atžvilgiu dar vyko šantažas "jei jo neišmesi, išeisiu". O dabar jie visur minimi kaip geriausieji moderatoriai. Tai ar gerai aš padariau palikdamas juos ir "eidamas" prieš tuometinę forumiečių nuomonę? O ar buvo blogai tai, jog kažkada pasitikėjau naujokėliais, skirdamas juos moderatoriais, nežiūrint į tai, jog kaikurie jų tada nė lietuviškai rašyti nemokėjo? Ar nepasiteisino pasitikėjimas? Ar jie nesuaugo, kai pajuto atsakomybę? Ar jų dabar nėra aukščiau paminėtame sąraše? Yra.
Perėjau per daugelį forumo temų "apsižvalgyti". Viskas yra daugmaž gerai. Ryškių taisyklių pažeidimų nėra, o moderatoriai gerai atlieka savo darbą, su kuo ir norėčiau juos pagirti.
Jeigu kažką netenkina konkrečių asmenų šnekos ar darbai, visada galite rašyti privačią žinutę, ir tai bus rimtai apsvarstyta. Bet gi to niekas nedarote. Užtai buvo tema iš 7 puslapių "blevyzgų". O kam?

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Postby dmu » Wed Jul 12, 2006 9:22 am

Čia lyg Fano minčių pratęsimas. Gal kiek offtopic, bet ar niekam neteko skaityti knygutės "Žmogus ir jo mirtis"? Ten yra nuostabiai parašyta apie tai, kas dažniausiai būna kaltas dėl nekalto žmogaus apkaltinimo ar net nužudymo. Pamąstykime. Kaltas pats kaltinamasis? Tačiau gali būti taip, kad jis niekuo tikrai nenusikalto. Kalti įstatymai? Tikrai ne - jie teisingi. Kalti teisėjai? Irgi ne, jie tiesiog laikosi įstatymų. Tai kas kaltas? O kalčiausia yra minia - beveidė, beasmenė, bet be galo galinga. Kiekvienas žmogus turi sąžinę - minia jos neturi. Ji teturi instinktus - "jeigu ne su manimi, tai prieš mane, ir reikia nužudyti, nes gali, nors ir mažai, pakenkti." Prisiminkime kad ir Jėzaus nukryžiavimą (nors aš pats netikintis, bet istorija labai pamokanti): Poncijus Pilotas klausė minios, ką su juo daryti. Minia šaukė: "Ant kryžiaus jį!" Tada Pilotas pareiškė, kad "aš nieko pikta jame nerandu". Tačiau minia vis tiek varė savo: "Ant kryžiaus jį!"

Taigi, minia nepatenkinta moderatoriais, forumu ir viskuo kitu. Fanaz, nebijodamas minios, moderatorius paliko ir niekur jų neišvijo. Ar tai gerai, ar blogai, vertinti jums.

P.S. Norite pamatyti tipiškiausius minios svaičiojimus? Toli eit nereikia - pasiskaitykite http://www.delfi.lt komentarus.

User avatar
SiGiS
Rašytojas
Posts: 2288
Joined: Thu Jul 06, 2006 2:31 pm
Location: Panevėžys

Postby SiGiS » Wed Jul 12, 2006 5:44 pm

Man regis entuziastas čia prašė pateikti naudingus pasiūlymus, o kelių flood'intojų pašalinimas tirkai nepadės.. Išmesim juos, atsiras kiti arba sugrįš išmestieji, tik dar piktesni.. Taip, didelė klaida, kad daugum forumiečių net nėra skaitę forumo taisyklių.. Jei jie žinotų elementarias taisykles būtų mažiau flood, bet kaip tai padaryti.. Forumą galime ištobulinti padarę kelias ar kelioliką naudingų lipnių temų, kurios buvo naudingos tiek žaliems, tiek pažengusiems.. O kokias temas daryti čia jau spręsti visiems..
Sunku pamatyti juodą katę tamsiame kambaryje, jei jos ten visai nėra.. (kinų patarlė)
Kas pasakė, kad gyvenimas gražus? Juk dar nei vienas iš jo neišėjo gyvas...

User avatar
Ernestas
Rašytojas
Posts: 3788
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:35 pm
Contact:

Postby Ernestas » Wed Jul 12, 2006 6:10 pm

Vienas iš džentelmeniškų būdų galėtų būti atviras ignoravimas tų, kurie nesilaiko Fano surašytų taisyklių (panašiai kaip „mesendžeriuose“ galima pasirinkti „Ignore“).
Pataisysiu, Fanaz ir Pavel rašė šias taisykles(jeigu gerai pamenu).
ezg, tokius kvailelius mes numalšintume trynimu.
Šalinti judančius paveikslėlius yra nesąmonė. Darbo ateityje būtų labai labai daug. Geriausia kaip nors filtruoti parašus ir avatarus nuo GIF formato(tikiuosi labai kiti nesupyks, kad negalės įsidėti nejudančių GIF paveiksliukų).
virgius, kai kurie forumiečiai čia lankosi ne dėl IT. O ką man daryti jeigu vienas iš mano moderuojamų forumų susideda tik iš beverčių temų?
Aš labiausiai norėčiau, kad CBL redakcija duotų mums daugiau demokratijos.
Beje, nebūtų įmanoma panaikinti šypsenėlių pasirinkimą? Būtų daugiau vietos žinutei rašyt.

Suvirintojas
Rašytojas
Posts: 1226
Joined: Thu Jul 06, 2006 9:34 am
Location: Alytus
Contact:

Postby Suvirintojas » Wed Jul 12, 2006 11:03 pm

Keblus atvejis. Pirmoje vietoje šiame forume turėtų būti IT. Dabar gi kažkaip viskas virsta žaidimų kambariu. Abejoju, ar laikini banai padėtų. Gavusieji baną ko gero taip ir nesuprastų, už ką jį gavo. Galbūt net sukiltų kažkokia pykčio banga.
Forume, mano manymu, per daug laisvės reikštis vaikams/jaunimui, todėl mano siūlymas būtų pakoreguot forumo išdėstymą.
"Apklausos". Ypač banaliai ir skurdžiai atrodo tekstas pirmoje temos žinutėje: "Ar jums patinka xxxxx?". Negi negalima sugalvot, kaip suformuluot klausimą taip, kad jis kitus forumo dalyvius sudomintų. Tokias tuščias žinutes siūlyčiau trint. Gal temos autorius apgalvotų savo temą ir labiau išplėtotų savo mintis. Be to, pagal forumo aprašymą visi pranešimai ne į temą. Taigi reikėtų apsispręst kam šis skyrelis skirtas.
"Interneto įdomybės". Manau reikėtų sujungt Kompiuterinių tinklų saugumu ir vystyti naują temą ne kaip nuorodų į flash animacijos saugyklą, o kaip normalią kompiuterinių tinklų temą.
"Noriu parodyti visiems". Ją siūlau trint visai. Užtektų prie temos Foto pridėt žodį Grafika. Ten būtų galima tikėtis pagalbos 2D ar 3D grafikos klausimais. O savo kūrybai internete rodyti yra pakankamai vietų.
"Apie viską" siūlyčiau taip pat trint. Temos "Apie viską" ir "Prie alaus bokalo" mano manymu daro slenksnį tarp forumo dalyvių. Arba forumo jaunuomenė išmoktų skelbt tvarkingas temas skyrelyje "Prie alaus bokalo", arba jų visai nerašytų (tiesa, dabartinės skilties "Apie viską" temos atrodo neblogai).
Tema "Skundai ir pasiūlymai", kiek matau, irgi naudojama ne pagal paskirtį. Joje turėtų būti kalbama apie žurnalą. Reikėtų keist įpročius ir pasiūlymus/skundus dėl forumo reikalų siųst pm Fanui, o ne spręst savam tarpe.
Tiek mano minčių šiuo klausimu.

entuziastas
Posts: 42
Joined: Thu Jul 06, 2006 1:08 am
Location: Klaipėda

Postby entuziastas » Wed Jul 12, 2006 11:39 pm

Pirma, kai kas ne taip suprato tą mano mestą "norėčiau, kad čia reikštųsi tik žemiau išvardinti forumiečiai". Tai nereiškia, jog jeigu Jūsų nėra sąraše negalite pareikšti savo nuomonės. Arba atviškščiai - jeigu esate paminėtas, būtinai kažką turite parašyti. Jei turit ką pasakyti - reiškitės. Tik, žinoma, ne kokią nesąmonę, kaip kai kuriem jau tapo įprasta.

Taigi, kodėl jūs manot aš sukūriau šitą temą? Galvojat tik dėl to, kad parodyčiau savo antipatiją kai kuriems dalyviams? Jeigu kas taip manot, teks jus nuvilti. Taip, kai kas erzina, kartais net labai, bet jei čia būtų visa bėda, tai ir toliau galėčiau gyventi juos ingnoruodamas. Bet yra kita, didesnė problema, nei tai, kad jie gadina akis su keliomis dešimtimis šypsenėlių viename pranešime.
"Šiuolaikinių forumų problemose" neretai buvo minima išsilavinimo stoka ir maža kompetencija IT reikaluose. Taip, tai tiesa. O kaip tas problemas spręsti? Atsakymas vienas - reikia pritraukti daugiau protingų žmonių. Tačiau dabar tai neįmanoma. Kaip minėjo mula, reikia kažką padaryti, kad žmonės jaustųsi papoulę rimton vietoj, o ne į kažkokį eilinį superH@ckerWindows3000.ten.lt. Dabar iš pirmo žvilgsnio nekoks vaizdas. Vien tik pamatęs tokias šypsenėlės nesireigitruočiau. O dar tie spamintojai... Ir niekam nėra įdomu, jog yra protingų žmonių. Niekam ne paslaptis, kad didžioji dalis internautų apie forumo lygi nusprendžia būtent iš to pirmojo žvilgsnio. Teisingai sako: "Šaukštas deguto statinę medaus pagadina". Galime daryti prielaidą, kad būtent TIE veikėjai labiausiai ir stabdo forumo evoliuciją.

Buvo paminėta, kad forumas yra kaip "daugiavaikė šeima". Gal labiau tiktų tiesiog bendruomėnė, Kas nesilaiko bendruomėnės priimtų normų, yra tiesiog išvejamas. Natūralu. Išvyti iš forumo būtų gal ir per žiauru. Prisipažinsiu - dabar pats neišdrįsčiau nei vieno išbaninti. Taip pat dar per savo neilgą gyvenimą niekada nesilaikiau nuomonės, kad reikia beatodairiškai pasikliauti taisyklėmis. Jos man visada buvo svarbios, bet toli gražu ne svarbiausias aspektas vertinant žmonės, jų poelgius ir kitką. Audriau, aš Tamstą gerbiu ir nereikia čia teisintis. Įsivaizduoju, kaip sunku būti tokio, kaip forumo administratoriumi. Visiems geras nebūsi.

Bet kažko reikia imtis. Ko? Auklėti? Įdėja graži, bet sunkiai įgyvendinama. Žmogaus nepakeisi, jeigu jis pats to nenorės, o juolab per kažkokį forumą. Dabar yra kaip yra - reikia žiūrėti į priekį. Manau, kad iš pradžių būtina sudaryti tokias sąlygas, kad tų spamintojų daugiau neatsirastų.
Visų pirma siūlau trinti lauk tą šypsenėlių paketą - GĖDA tokiam forumui. Uždrasti bet kokius paveikslėlius paraše ir nustatyti ribas avataro dydžiui. Dar vienas pakeitimas, kuris atvėsintų spamintojus - slėpti pranešimų skaičių ar bet nukelti į kokį "antrąjį planą''. Tik nežinau ar tokia tai įmanoma.

Tai tiek mano pamąstymų.

User avatar
Fanaz
Administratorius
Posts: 1266
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:10 pm
Location: Vilnius

(:

Postby Fanaz » Thu Jul 13, 2006 1:24 am

Mūsų su mula mintys sutapo, taigi nusprendžiau pradėti nuo taisyklių perrašymo nuo nulio. Bandžiau paminėti tik esminius aspektus, nesikabinėdamas prie smulkmenų.



Registruodamiesi mūsų forume jūs sutinkate su šiais punktais:

Pagrindiniai reikalavimai
1. Registruodamiesi forume slapyvardį rašome tik iš lotyniškų raidžių ir skaitmenų.
2. Forume toleruotini tik tvarkingi, mandagūs, lietuvių kalba parašyti pranešimai. Pranešimo dalis gali būti parašyta ne lietuvių kalba jei tai yra būtina ir neišvengiama. Forume draudžiami etiniai, moraliniai, tautiniai įžeidimai kitų forumo dalyvių atžvilgiu. Draudžiama naudoti necenzūrinius žodžius ir posakius. Turinys prieštaraujantis Lietuvos Respublikos įstatymams bei teisės aktams, arba susijęs su jų nesilaikymu yra griežtai draudžiamas.
3. Forumas neskirtas asmeninėms diskusijoms. Jei nežinome ką parašyti arba neišmanome temos - nerašome. Neargumentuota nuomonė ar atsakymas netoleruotini.
4. Naujas temas kuriame tik tam skirtose skiltyse, o ne ten, kur papuola. Temos pavadinimas privalo kuo tiksliau nusakyti apie ką bus klausiama. Geriausiu atveju pavadinimas turėtų būti klausimas. Norėdami paplepėti rašome "Atsipūskime" temose (apačioje).
5. Forume galima cituoti kitus informacijos šaltinius, nurodant nuorodą į tą šaltinį. Taip pat leidžiama cituoti nedidelę dalį teksto. Draudžiama cituoti ištisus straipsnius ir bet kokius ilgus tekstus. Cituojant būtina nurodyti autorių.
6. Griežtai draudžiama atvira ar paslėpta bet kokio pobūdžio reklama, nesusijusi su forumo reikalais.
7. Prieš ko nors klausdami, visuomet pasinaudokite paieška. Taip pat yra ir dažniausiai užduodamų klausimų skiltis.
8. Avataro dydis ribojamas 120x120 taškų. Paraše draudžiama naudoti judančius paveikslėlius. Nenaudokite teksto spalvinimo jei tai nėra būtina.

Rekomendacijos
1. Jei turite klausimų, kreipkitės į temos moderatorius. Jei norite aptarti jų darbą, galite rašyti į "Skundų bei pasiūlymų" skiltį. Taip pat galite kreiptis į administratorių elektroniniu paštu info@baitas.org.
2. Cituojant ne forumo pranešimą, rekomenduojama turėti autoriaus sutikimą, priešingu atveju visa atsakomybė dėl galimų nesusipratimų gula ant cituojančiojo.

Forumo administracija neatsako už informacijos, pateikiamos šiame forume turinį ir kalbą, bei galimas pasekmes. Forumo administracijos nuomonė nebūtinai sutampa su žinučių autoriaus nuomone.
Last edited by Fanaz on Tue Jul 18, 2006 10:12 pm, edited 3 times in total.

virgius
Posts: 397
Joined: Thu Jul 06, 2006 8:02 pm

Postby virgius » Thu Jul 13, 2006 8:45 am

Noreciau prikibti prie trecio punkto.
Kartais uztenka nurodyti tik interneto adresa, kad padetum zmogui ispresti problema. Manau moderatoriai aklai nesilaikys sios dalies.
Visa kita, manau, gerai. Labai pritariu del judanciu parasu.

Divided
Posts: 924
Joined: Fri Jul 07, 2006 5:33 pm
Location: Vilnius

Postby Divided » Thu Jul 13, 2006 11:15 am

Argumentai labai paprasti - išreikšti savo mąstyseną ar įdėjas galima kitais būdais. Anksčiau ar vėliau forumo kolegos vis tiek sužinos tavo pomėgius ir įpročius. Tikrai nebūtina kišti mandriausio paveikslėlio. Kietumas slypi ne tame ir užsidėjus kietą judantį paveikslėlį kietesniu netapsi. Tiesiogiai regai gal ir nekenkia, bet dėmesį blaško tai tikrai. Nueik į skundų/pasiūlymų skyrių ir pažiūrėk balsavimo rezultatus.

Divided
Posts: 924
Joined: Fri Jul 07, 2006 5:33 pm
Location: Vilnius

Postby Divided » Thu Jul 13, 2006 2:00 pm

Matai, yra keletas esminių detalių. Turbūt niekam nereikia aiškinti demokratijos termino esmės. Šio forumo viena iš pagrindinių vertybių yra demokratija. O demokratijos viena iš pagrindinių vertybių yra laisvė elgtis taip kaip individas nori, tačiau savo elgesiu neapribojant kito žmogaus laisvės. Paprasčiau kalbant, tu gali daryti tai ką tik tu nori ir manai esant reikalinga iki tol kol tai netrukdo kitiems bendruomenės nariams. Jeigu tavo grožio supratimas trukdo kitiems, pagal demokratijos taisykles turėtum atsisakyti tų dalykų, kurie yra nepriimtini aplinkiniams. Tokia yra demokratijos esmė. Galiu draugiškai pasakyti, kad nepaklusimas bendroms taisyklėms iššauks neigiamą elgesį tavo asmeniu, todėl pamąstyk ar verta aukoti gerus santykius vardan to, kad įgyvendinsi kažkokį savo tikslą.

Ir dar: Furious, prašau diskusijos čia nekelti, nes kitu atveju visos kitos tavo žinutės bus trinamos. Šioje temoje teikiame konstruktyvius pasiūlymus, o ne maloniai ar nemaloniai šnekučiuojamės.


Return to “Susipažinkime - susitikimai ir šventės”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests

cron