Computer Bild Lietuva forumas

Prisistatykite ir susipažinkime ;)
User avatar
Ernestas
Rašytojas
Posts: 3788
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:35 pm
Contact:

Postby Ernestas » Thu Jul 13, 2006 5:16 pm

Vieno ar dviejų žodžių ilgio pranešimai netoleruotini.
Geriau rašykite "Neargumentuota nuomonė ar atsakymas netoleruotini.".
Temos pavadinimas privalo tiksliai nusakyti apie ką bus rašoma.
Čia irgi šioks toks netikslumas. Rašykite "Temos pavadinimas privalo kuo tiksliau nusakyti apie ką bus klausiama. Geriausiu atveju pavadinimas turėtų būti klausimas.".
Nelabai turiu ką daugiau pridurti.

lenis
Posts: 285
Joined: Thu Jul 06, 2006 1:57 pm

Computer Bild Lietuva forumas

Postby lenis » Fri Jul 14, 2006 11:33 pm

Sveiki,
Skaitydamas jūsų išsakytas mintis širdyje pasidžiaugiau tuo, kad forumas gana rimtas: dalyviai rūpinasi forumu ir jo ateitimi, ieško būdų ir priemonių, kaip tai padaryti. Kiekviename pasisakyme galima įžvelgti racionalų minties grūdą. Mano nuomonė būtų artimesnė Fano nuomonei todėl nenorėčiau kartotis. Puikiai prisimenu, kaip jis, Gediminas ir kt. su didele kantrybe ir pedagoginiais sugebėjimais tramdė gan aršius forumiečius, kurie vėliau tapo puikiais pagalbininkais. Mano supratimu, nevertėtų stengtis įsprausti jaunimo į itin griežtus rėmus, griebtis drąstiškų priemonių ar kardinaliai keisti bendravimo forume tvarką. Siūlyčiau atlaidžiau žiūrėti į norą pasireikšti išsakant kartais ir nelabai reikšmingas mintis. Reikėtų suprasti, kad kiekvienas jaunas žmogus nori pasijusti svarbus ir reikalingas, tad ir leiskim jiems tai daryti. Brandumas ateis savo laiku. Manyčiau eilinis rėksnys, atsitiktinai užklydęs į forumą, negerbiantis jo taisyklių, turėtų pajusti jog yra ignoruojamas ir nepageidaujamas, suprasti, kad ne į tą vagoną įlipo ir čia jam ne vieta. Forumo taisyklės pakankamai griežtos, o kaip priversti dalyvius jų laikytis, tai mūsų visų šioje temoje pasisakiusių (žinoma kompetencijos ribose) reikalas. Klysti ar kartais pasiduoti emocijoms yra žmogiška, todėl neskubėkim smerkti ir kaltinti. Linkiu pakantumo, supratimo ir tolerancijos vienas kitam.

User avatar
Tautrimas
Rašytojas
Posts: 1727
Joined: Sat Jul 08, 2006 6:03 pm
Location: Kaunas

Postby Tautrimas » Sun Jul 16, 2006 1:07 pm

Man vis įstringa ta mintis, apie visišką dalyvių/dalyvio/temos ignoravimą. Gal reikėtų susikurti, kokį blacklist'ą, kur būtų surašyti nepageidautinų asmenų nikai? Tada visi žinotų, ko reikia privengti. Bausmė yra labai veiksmiga, bet ar nepergreižta?

virgius
Posts: 397
Joined: Thu Jul 06, 2006 8:02 pm

Postby virgius » Sun Jul 16, 2006 2:41 pm

Apie blacklist'ą, manau puikus sumanymas.
Pritarciau, tik, kad nebutu taip, kad i juoda sarasa itrauktu nevisai dar subrendes ir neturintis jumoro jausmo moderatorius.

User avatar
Benas
Rašytojas
Posts: 2466
Joined: Thu Jul 06, 2006 5:29 pm
Location: Kuršėnai

Postby Benas » Sun Jul 16, 2006 3:34 pm

Aš pritarčiu šitam juodajam sąrašui. Manau ir žmogus pamatęs save tam sąraše bandys pasitaisyti.

Divided
Posts: 924
Joined: Fri Jul 07, 2006 5:33 pm
Location: Vilnius

Postby Divided » Mon Jul 17, 2006 6:05 pm

Tai gal tuomet tegul objektyviausias moderatorius, pavyzdžiui, Suvirintojas, imasi per kokią savaitę blacklist'ą sudaryti? Ir pakabinsime forumo viršuje. Kaip manot?
Kai jis bus sudarytas, pateiksim čia ir per daug neišsiplėsdami aptarsim ar ką reikia pridėti, ar išbraukti. O po to bendru moderatorių ir administratoriaus sutarimu paskelbsime. Tas sąrašas galėtų būti peržvelgiamas maždaug kas dvi savaites. Ar yra dar kokių nors pasiūlymų?

asphalt
Posts: 470
Joined: Tue Jul 18, 2006 10:03 am

Postby asphalt » Tue Jul 18, 2006 10:39 am

Sveiki. Tikiuosi per daug nesupyksite, kad užėjau į forumą nekviestas. Neradau savo nuodėmių, dėl ko čia negalėčiau būti.
Nesutinku, kad anas forumas pasiekė dugną. Ne. Tiesiog ten dėl kiekybės prarandama kokybė. Forumą peržiūrinėjau kone kasdien, ir būdavo laikas, kai jis buvo beveik miręs - nė vienos naujos žinutės. O kiek vartotojų?
Kažkas bandė daryti sąsąjas su religija, biblija. Gražu. Neįsižeiskit, bet kai aš perskaičiau šios temos pirmą žinutę (šią temą pirmą ir perskaičiau), deja, deja, man kilo sąsajos ne su krikščionybę, o su masonais ar kuklusklanu. Kodėl? Uždara benduomenė. Viršuje šviečia šūkis - "Bendraukite nevaržomai", o apačioje sąrašas,nurodantis kas turi teisę bendrauti laisvai ir navaržomai. O kiti? Gražu. Privilegijos valdžioje, privilegijos gatvėje, privilegijos forume. Tai kur ta virtuali laivė?
Divided, mėgino prilyginti viską kartų konfliktui, tačiau yra ne visai taip. Mes ne tėvai. Tėvai vaikus maitina, auklėja, gali ir bausi. Diržiuku užvažiuoti (visom keturiom prieš tai, bet, kad galima nanuneigsi). O jūs, man kas? Dėdulės, sėdintys anapus ekrano? Žmonės su kuriais niekada nesusitiksi, kurie tau nieko negali ir negalės padaryti? Ban? O jei tam, kaip sakote, vaikigaliui ant forumo nusispjaut? Ban'ais neišauklėsi ir charakterio nepakeisi. Ignoruoti? O jei žmogus suklydo kartą, tai niekada daugiau nenori matyti jo žinučių? Sunkus pasirinkimų kelias (kaip RPG).
Šiaip ar taip, norint formuoti padorią virtualią, forumo visuomenę, reikia imtis griežtų priemonių, tik nepersistengti. Vos pakvėpuojame realybėje, tai gal palikim kiek laisvės online?

User avatar
darkass
Posts: 226
Joined: Thu Jul 06, 2006 9:09 am
Location: Širvintos
Contact:

Postby darkass » Sun Jul 23, 2006 12:02 pm

Manau, kad forumas turėtų būti "gyvas". O ne vien faktai, tarsi skaitytum kokia istoriją. Nereikėtų be reikalo trinti komentarus, kas taip daroma, ir palikti tik esmę. Visgi esame žmonės, su savo emocijomis, nuomone (kad ir klaidinga bet savo). Juk visada galime pasitaisyti, tereikia tik noro. Geriausia išeitis turbūt būtų "blacklist'as" o ne ban'ų dėjimas. Gal esi geras ir doras žmogus, bet "netyčia" nepiktybiškai parašai ką tokio ir gauni ban'ą. Tai netgi atgraso nuo forumo, o tada ieskai kitų alternatyvų (nekalbu apie tuos, kurie piktavaliai).

Zumky
Posts: 369
Joined: Thu Jul 06, 2006 9:39 am
Location: Kretinga

Postby Zumky » Sun Jul 23, 2006 1:08 pm

Aš nemanau, kad reiktų to, gėdos stulpo, nes jeigu žmogui nesvarbus šitas forumas ir žmogus tik nori jam pakenkti, tai jam net nebus svarbi nuomonė apie jį. Kenkėjas toliau kenks, kol gaus ban'ą.
Last edited by Zumky on Mon Aug 07, 2006 6:19 pm, edited 1 time in total.

Divided
Posts: 924
Joined: Fri Jul 07, 2006 5:33 pm
Location: Vilnius

Postby Divided » Mon Jul 24, 2006 11:57 pm

Tai ką siūlai, Zumky? Čia ne komentuojama, bet teikiami pasiūlymai.
Primenu, nes jau didžiulis skandalas vienas kilo.
Last edited by Divided on Wed Aug 09, 2006 6:18 pm, edited 1 time in total.

entuziastas
Posts: 42
Joined: Thu Jul 06, 2006 1:08 am
Location: Klaipėda

Postby entuziastas » Wed Jul 26, 2006 12:28 am

Sveiki.

Truputį buvau atsilikęs nuo forumo gyvenymo ir nebesuprantu apie kokius blacklist'us čia kalbat? Gal kas paaiškintų?
<...> deja, man kilo sąsajos ne su krikščionybę, o su masonais ar kuklusklanu <...>
Tingiu teisintis. Nesupratot - nereikia.

Divided
Posts: 924
Joined: Fri Jul 07, 2006 5:33 pm
Location: Vilnius

Postby Divided » Wed Jul 26, 2006 11:56 am

Juodasis sąrašas - būdas sudrausminti nepaklusnius forumiečius, paskelbiant juos viešai kaip kenkiančiais forumo geram bendrabūviui.

User avatar
Progmaker
Rašytojas
Posts: 2414
Joined: Thu Jul 06, 2006 10:11 am
Contact:

Postby Progmaker » Wed Jul 26, 2006 10:32 pm

Mano komentaras apie forumą :)

1) Pagrindinė forumo problema - trūksta mandagumo. Liūdna, bet ne visi dalyviai žino elementarias mandagumo taisykles - pasiskaitai, susidaro įspūdis iš teksto, kad galvą nukąstų, jei susitiktų tikrovėje. Ir forumo taisyklių skaitymas nėra būtinas - reikia mandagumo.
2) Trūksta pagarbos kito nuomonei arba kiekvienas mano, kad tik jo nuomonė svarbi ir neginčijama. Kad jis visada teisus, nors savo nuomonės argumentuoti negali arba ta nuomonė lengvai paneigiama (turiu omeny IT temas).
3) Patarimas moderatoriams, ypač prižiūrintiems IT temas. Savo atsakymą kiek galima labiau argumentuokite - tokies "floodintojams" nebus ką atsakyti į žinutę, sumažės žinučių skaičius sistemoje. Jei nuomonė yra labai argumentuota, sunku bus ją nuginčyti. Jei parašysi, kad "AMD Athlon 64 X2 yra geriau už Intel Pentium D", tai sekanti žinutė bus priešinga ir be jokių įrodymų. Geriau prie AMD Athlon 64 X2 yra geriau už Intel Pentium D" pridėkite testų rezultatus, garsių žmonių pastebėjimus - nebus kaip nuginčyti, sumažės žinučių skaičius, kartu ir flood'as.
4) Nesileiskite į betiksles diskusijas. Matote, kad žmogus nežino/trūksta patirties? Tai nesiginčykite.
5) Niekam nereikia manyti, kad tik jis yra baisiai protingas. Jeigu tiksliai nežinote, nerašykite - nereikia klaidinti žmonių. O jei parašėte ir pamatėte (ar jums įrodė), kad parašėte nesąmonę - atsiprašykite.

Kol kas tiek mano pastebėjimų :)
Knowledge is power! && http://www.ernestas.info/ (Gyvenu čia)

User avatar
Arthuras
Rašytojas
Posts: 2664
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:49 am
Location: Šiauliai

Postby Arthuras » Sun Aug 06, 2006 3:44 pm

Blacklist'ui tikrai nepritariu. Pirma vien dėl to kad po to jei žmogus yra blacklist'e su juo niekas nebesiskaitys. Nepadės jam ir t.t. O ir iš tikro aš pats žinau ko privengti ir man jokio blacklist'o nereikia. Ir jei manote, kad jūsų teisybė, net nebesiginčykit (mažiau flood'o bus).

User avatar
Tautrimas
Rašytojas
Posts: 1727
Joined: Sat Jul 08, 2006 6:03 pm
Location: Kaunas

Postby Tautrimas » Mon Aug 07, 2006 6:14 pm

<...>O jei parašėte ir pamatėte (ar jums įrodė), kad parašėte nesąmonę - atsiprašykite.<...>
Labai noriu pabrėžti šį punktelį. Čia didi teisybė. Pats esu ne kartą ir ne du atsiprašęs už savo parašytas nesąmones. Tai labai veiksminga priemonė nutraukti floodui ir išlikti visiškai nesusitepus savo orumo. Didis žmogus tas, kuris pripažįsta savo klaidas.


Return to “Susipažinkime - susitikimai ir šventės”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron