Softas hardui tvarkyti

Programinės įrangos, skirtos Microsoft Windows, Linux, Android, MacOS ir kt. klausimai bei aptarimai
marcas

Softas hardui tvarkyti

Postby marcas » Sun Nov 22, 2009 3:38 pm

gal kas zinot tikrai weiksminga gera softa twarkyti hardo badams? kad juos surastu ir uzblokuotu kad nebutu info rasoma i juos ir apskritai ju neskaitytu?

User avatar
okzo
Posts: 56
Joined: Sat Jun 07, 2008 1:54 am
Location: Vilnius
Contact:

Re: Softas hardui tvarkyti

Postby okzo » Wed Nov 25, 2009 11:26 am

1. Aplamai reikia sau duoti atsakymą, kas tai yra badas! Ir ko skiriasi fiziškas badas (sektorius, kurio adresas atitinka fiziškai subyrėtam magnetiniam sluoksniui , taisymas, tokio sektorių yra neįmanomas, ir todėl toks sektorius paprastai yra keičiamas iš rezervo „spare area“), nuo taip vadinamo soft bado (sektorius su neteisinga kontroline suma, kurio taisymas tai paprastas įrašymas į tą sektorių naujos informacijos pagal kurią bus sugeneruota nauja teisinga kontroline suma ir sektorius bus ištaisytas )
2. Duoti sau atsakymą, kas tai yra transliatorius, ir už ką jis atsakingas !
3. Duoti sau atsakymą, kas tai yra defect list, ir koks skirtumas tarp p-list ir g-list .
4. Duoti sau atsakymą, kas tai yra Smart‘as

Sužinojus apie tai, sužinosi kokiu būdu gamintojas slepia defektus, ir kodėl badas, egzistuojantis gamintojų sąraše, neturi įplaukos į nuskaitimo greitį
:) ir diskas atrodo kaip iš vis neturintis nei vieno defekto nors jų naujam diske gali būti paslėpta tūkstančiais J .

Ir atsižvelgus į tai, kad tu uždavei klausimą ne kokiam konkrečiam gamintojų ir jų konkrečiam disko modelio priklausančiam tam tikrai šeimynai kurią išnaudoja tam tikra bendra technologija, o bandai ieškoti kažkokio universalaus softo – tokiam atvejoms tik vienas atsakymas ->( HRT (BVG), PC3000 (ACELAB), SALVATIONDATA bet tai yra kompleksai kuri tarp kitko savyje turi daugumoj diskų atskirų programinių irankių ). Badu paslėpti galima ir išnaudojus failų sistemos galimybes paprastas chkdsk arba scandisk pasižymi klasterį į kurį pataiko badas ir daugiau sistema neišnaudoja to klasterio, bet fiziškai toks sektorius yra pasiekiamas, ir bet kuria testavimo/taisymo programa MHDD, HDDL, Victoria , HDSCAN, Dalas, VIVARD, Gamintoju testavimo įrankiai Hutil(Samsung), Seatools (seagate), Dlgdiag (WD), DFT (Hitachi) ras jį, taip pat jis visąlaik bus pasiekiamas disko SMART ir offline testas visąlaik žymes tą sektorių kaip unc ir jis bus visąlaik pendig sąraše, o pakeis ar išbrauks jį tik po to, kai bus bandyta į jį įrašyti ir jeigu tas bandymas bus nesėkmingas jis bus pakeistas į sektorių iš rezervo. Pagrinde naudojami metodai išnaudojant defect list‘ tam kad paslėpti fiziškai sugadintą sektorių keičiant jį į sektoriui iš rezervo, arba paprastai įrašant į tą sektorių bet kokį paterną jeigu tai soft badas. Bet prieš tai reikia pažiūrėti į SMART , pagal atributų parodimus padaryti išvadą apie paviršiaus būkle ir tik tada kažką galvot ! O smarte pirmiausiai reike atkreipti demesi i
id01 Read Error Rate –nuskaitymo nuo paviršiaus klaidu pasirodimo dažnis
id 05 Reallocated Sectors Count – rezervo „spare area “ išnaudojimas %, o raw parametras bendras jau paslėptu reasignuotu sektorių skaičius.
id 197 Current Pending Sector Count – nestabiliai nuskaitomu ar iš vis nenuskaitomu sektorių skaičius kure įrašyti i pending sąrašą, jeigu sekantis bandymas įrašyti i ta sektorių bus nesėkmingas sektorius bus reasignuotas (kai kure diskai turi įjungta auto read reallocation ir te diskai gali pakeisti sektorių i rezervini net jeigu buvo tik nesėkmingas bandymas nuskaityti pvz. native maxtor )
Dar reikia paminėti, kad ne visada badai butent pavirsiaus gedimas, galimas variantas SA moduliu gedimas susiję su PCHS-LBA transliavimu pvz. WD traslatoriaus moduliu gedimas http://yura.projektas.lt/files/wd/royl_mhdd.html (čia galima pabrėžti, kad sektorius, kurį neįmanoma nuskaityti, visą laiką bus laikomas badu ir softas, kuris neturi galimybės interpretuoti klaidą pagal error registrų nuskaitimo greičiau padarys daugiau žalos nei padės susitvarkyti su problema. Prie tokių galima laisvai priskirti visiems žinomą Hdd-Regenerator, tas softas iš vis neturi galimybės interpretuot klaidą, jam nėra skirtumo, ar tai yra time out, ar abort ar tai yra unc arba idnf, jis kiekvieną klaidą laikys kaip nuskaitymo klaidą ir bandys įrašyti i sektorių paterna 0000 arba ffff o pvz su problemomis su defect list diskams su dinaminiu translatoirumi (Samsung, Seagate) tai gali pasibaigti bet kuriu atveju duomenų praradimu, taip pat galimas variantas šiems diskams visiškas pagrindiniu SA moduliu sugadinimas (beveik visąlaik hdd regeneratorius užmuša native Maxtor diskus paprastai genda smart moduliai ir transliatoriu moduliai), Samsung netgi įmanomas fizinis gedimas, nes softas bet kuriu atveju bandys paduoti įrašymo komandą, ir kol diskas reaguoja jis tures bandyti atlikti ta komanda o Samsung diskams su servo žymių defect sąrašo gedimais ir s listo gedimo atvejoms diskas kals ilgai galvomis ko pasekoje gali privesti prie paviršiaus fizinio sugadinimo ).

http://nazyura.newmail.ru/Part01.htm


Return to “Kompiuterinės programos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron