VU Meter iš LED

Lituoklius į rankas
krootushas
Posts: 518
Joined: Fri Apr 17, 2009 1:50 pm

Re: VU Meter iš LED

Postby krootushas » Tue Oct 12, 2010 11:02 pm

:?: galima aiskiau?

Lin3R
Posts: 765
Joined: Tue Jul 18, 2006 8:23 pm
Location: Kaunas

Re: VU Meter iš LED

Postby Lin3R » Wed Oct 13, 2010 8:48 pm

Kokia yra šiuo metu naujausia,geriausia,tobuliausia mikroschema šiam reikalui.Ko dar reikia šiam reikalui be mikroschemos?
Kuo skiriasi paprastos mikroschemos nuo naujausios, geriausios, tobuliausios ?
Šiaip gali pasižiūrėt čia > http://www.elektronika.lt/schematic/theme/76/
Čia yra ~ 4 schemos su aprašymais. Kai išsirinksi kurią nori daryti, tuomet ir matysi kokių dar komponentų reikės. :)
Aišku yra ir daugiau visokių schemų, nevien tos ~4.
Viskas ką pasakiau gali būti netiesa ;)

Lin3R
Posts: 765
Joined: Tue Jul 18, 2006 8:23 pm
Location: Kaunas

Re: VU Meter iš LED

Postby Lin3R » Wed Oct 13, 2010 9:30 pm

Na,iš technologijų pamokų darome stiprintuvus.Kadangi daugiau kaip pusė klasės sudarome bernai ir į vieną kabinetą netelpame,mus,kai kuriuos išleisdavo,o dabar darysim visi pagal kažkokią tai kitą mikroshemą,kurią dar užsakys.Sako,mokytojas,kad su kita mikroschema naujasis stiprintuvas bus galingesnis.
Na matyt užsakys kokią kitą mikroschemą ir prie jos prilitavus kitus komponentus (pakoregavus dabar sulituotą schemą) stiprintuvas gausis galingesnis.
Tai galvoju gal ir su VU Meter panašiai.Na,ta prasme,gal prie kokios nors eina daugiau lempučių eina prijungti,gal nepriklausomai nuo lempučių šviečia stipriau/silpniau,ir taip toliau.Na žodžiu kokią verčiausia pirkti,kad nesigailėčiau.Anyway,dėkui už nuorodą,pasitikrinsiu. ;)
Na iš dalies su VU meter'iu panašiai yra. Tik kad stiprintuvuose būna visokie filtrai aukšų/žemų dažnių (jei neklystu), maitinimo blokas - tos komponentų "krūvos" gali tikti ir kitam stiprintuvui (pvz. maitinimo bloką galima pajungti skirtingiems stiprintuvanms). O VU meter'is nelabai turi tų "bendrų" dalių.

Schemų yra įvairių, pats turi persižiūrėti ir išsirinkti kokią nori daryt, nežinau kuri "tobuliausia". vienos būna kompui per LPT (sena jungtis) jungtį, kitos per garso išėjimo jungtį. Vienos būna su 3LED, kitos ~10.

Jei nori daugiau LED'ų sudėti, tai gali jungti juos lygiagrečiai po kelis, tarkim po tris, atrodytų taip:

***
***
***
***

***

Tik tuomet atrodo kiekvienam LED'ui reikėtų dėti po rezistorių, kad nesudegtų.
Viskas ką pasakiau gali būti netiesa ;)

User avatar
ViktorasC
Posts: 37
Joined: Tue Jul 13, 2010 9:00 pm

Re: VU Meter iš LED

Postby ViktorasC » Wed Oct 27, 2010 10:26 am

Jau išsiaiškinai ? Jei ne tai sakyk čia parašysiu kaip viską nuo pradžių iki galo padaryti, tvarkingai, gerai, ir, kad veiktų :)
Žmogui reikia tikslo - ir jis veikiau norės nieko, nei išvis atsisakys norėti.

DRAGOON
Posts: 26
Joined: Mon Mar 16, 2009 2:45 pm

Re: VU Meter iš LED

Postby DRAGOON » Wed Dec 22, 2010 9:56 pm

Na,iš technologijų pamokų darome stiprintuvus.Kadangi daugiau kaip pusė klasės sudarome bernai ir į vieną kabinetą netelpame,mus,kai kuriuos išleisdavo,o dabar darysim visi pagal kažkokią tai kitą mikroshemą,kurią dar užsakys.Sako,mokytojas,kad su kita mikroschema naujasis stiprintuvas bus galingesnis.Tai galvoju gal ir su VU Meter panašiai.Na,ta prasme,gal prie kokios nors eina daugiau lempučių eina prijungti,gal nepriklausomai nuo lempučių šviečia stipriau/silpniau,ir taip toliau.Na žodžiu kokią verčiausia pirkti,kad nesigailėčiau.Anyway,dėkui už nuorodą,pasitikrinsiu. ;)
nauja schema negarantuos kad galėsi pajungt daugiau lempučių. pirmiausiai reikia tau išmokt elektronikos pagrindus, o tada suprasi kad, kad galėtum pasijungt daugiau lempučių gali panaudot pvz optroną ar tranzą, kuris valdytų galingesnę grandinę.


Return to “Elektronika”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron