Linux vs. Windows

Viskas apie "Linux" distribucijas, *BSD bei MacOS operacinių sistemų šeimas bei kitas operacines sistemas
User avatar
skirtum
Posts: 67
Joined: Wed Feb 25, 2009 1:19 pm

Re: Linux vs Windows

Postby skirtum » Sat Feb 28, 2009 6:46 pm

O tuo pačiu (jeigu nebuvo niekur čia paaiškinta) gal galėtum paaiškinti kas tas "kernel"? :) OS branduolys? Kodėl jis taip vadinasi? Pažiejau wikipedijoj. Lyg ir supratau, jog tai kaip koks "žodynas" kuris verčia software'o komandas "mašinine" kalba ir hardas to pagrindu vykdo elektromechaninės ar elektromagnetinės operacijos. Ar teisingai?
Lenovo T61 darbe (VGA šūdas, Core2 T7300, 2G)
HP dv5-1160en namie (NVIDIA GeForce 9600M GT, Core2 P7350, 4G)

User avatar
serius
Posts: 179
Joined: Tue Feb 03, 2009 2:02 pm

Re: Linux vs Windows

Postby serius » Sat Feb 28, 2009 7:04 pm

Ane o kaip pvz:. puslapiuose kur sawaime groja garsas??? gi garso failas turi buti atsiustas i tawo pc ir paleistas grotuvo....
Pwz:. kokiu funkciju turi Amarok kokiu neturi winamp?????
Nieko nedariau irašiau Mandriva ir paspaudžiau Amarok aiconą, nebent tiesiu ranku reikėjo kaip lenta...?
Ten nedraiweriai, o elementarus palaikymas, tas garsas gana pakenčiamas kol wisur nepadarai max ir mixery... tada ima plerpt. Žinau, kad jie ten reikalingi, nes ant Windows 7 taspac....
O tie kwadratai 3D efektuose labai ryškiai matos beto linux'e 1280 by 1024 pixels grafika atrodo wiskas prasčiau negu 1152 by 864 pixels windows'e.
Ka nežinau, kad reikia emuletorius naudot kurie papildomai naudoje resursus ir ilgeu užtrunka????
Nebutu Kernelio nebutu Windowsu: Windows OS acirado anksčiau už linux. Nors abidwi OS buwo sukurtos naudojant DOS....
Desktop Boards Components and problem...

User avatar
NForce
Posts: 912
Joined: Sun Jul 13, 2008 7:26 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Linux vs Windows

Postby NForce » Sat Feb 28, 2009 8:00 pm

O tuo pačiu (jeigu nebuvo niekur čia paaiškinta) gal galėtum paaiškinti kas tas "kernel"? :) OS branduolys?
Aha, branduolys. http://lt.wikipedia.org/wiki/Branduolys_(OS) . Kernel yra žodžio core sinonimas, tai tikriausiai dėl to taip ir vadinasi :)
Ane o kaip pvz:. puslapiuose kur sawaime groja garsas??? gi garso failas turi buti atsiustas i tawo pc ir paleistas grotuvo....
Pwz:. kokiu funkciju turi Amarok kokiu neturi winamp?????
Nieko nedariau irašiau Mandriva ir paspaudžiau Amarok aiconą, nebent tiesiu ranku reikėjo kaip lenta...?
Ten nedraiweriai, o elementarus palaikymas, tas garsas gana pakenčiamas kol wisur nepadarai max ir mixery... tada ima plerpt. Žinau, kad jie ten reikalingi, nes ant Windows 7 taspac....
O tie kwadratai 3D efektuose labai ryškiai matos beto linux'e 1280 by 1024 pixels grafika atrodo wiskas prasčiau negu 1152 by 864 pixels windows'e.
Ka nežinau, kad reikia emuletorius naudot kurie papildomai naudoje resursus ir ilgeu užtrunka????
Nebutu Kernelio nebutu Windowsu: Windows OS acirado anksčiau už linux. Nors abidwi OS buwo sukurtos naudojant DOS....
1. Todėl, jei tavo grotuvas nėra virusas, tu ir neužsikrėsi. Nes virusas turi būti programa. O garso failas - nėra programa.
2. Pvz.: integruoto Lastfm scrobbler'io...
3. Tada arba tavo lieva Mandriva arba nemoki instaliuot. Greičiausiai antras variantas.
4. Windows'uose tiesiog tas max užrakintas, užtai ir neplerpia. O šiaip čia nuo aparatūros priklauso, pas mane yra tylios ausinės, per kurias su Windows muzikos neįmanoma klausyt, o su Linux viską užsukus ant max visai normalu ir niekas neplerpia. Ir baikit idealizuot tą Windows 7. Jei joje kažkas neveikia tai nereiškia kad visur kitur irgi turi neveikt, ne stebuklas ji o ta pati Vista gražesniam apvalkale ir su dailiu task bar'u
5. Kvadratai gali būt dėl blogų draiverių arba dėl pasirinktos žemos kokybės. Dėl raiškos, no comments, svaigsti gerai.
6. Kokius emuliatorius? Nereikia jokių emuliatorių, užtenka WINE
7. Tai kas kad anksčiau? Dėl DOS eik pabaik 9 klasę tam kad sužinotum, kad Linux sukurta Unix pagrindu o ne kažkokios nesamonės DOS, kurioje net multi-tasking'o nėra. Ir išvis man atrodo tu neturi jokio supratimo apie tai kas yra kernel'is
Gentoo + KDE 4.6.0 + Kernel 2.6.37 + eMachines E730G + Raudonos akys

User avatar
skirtum
Posts: 67
Joined: Wed Feb 25, 2009 1:19 pm

Re: Linux vs Windows

Postby skirtum » Sat Feb 28, 2009 8:26 pm

Man labiau patiko angliškos wikipedijos apibūdinimas - kur kas platesnis (geriausiai viską iliustruoja ši iliustracija: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Kernel_Layout.svg). O žodžis "kernel" reiškia kažką daugiau nei branduolys ir tai nėra to žodžio sinonimas... Bent jau man taip pasirodė ieškant žodžio "kernel" aprašymo wikipedijoj. Ten yra kažkoks netgi matematikos apibrėžimas ar funkcija "kernel". Bet l. tingėjau gilintis tai nesupratau kas tai yr.

O dėl topic'o tai Windowsus kuria samdomi programuotojai - jie už tai algas gauna. Linux'ą kuria idėjininkai. Manau iš čia gimsta daug ir pliusų ir minusų abejoms OS'oms.

Mano nuomone linux'o pgr. minusas (o gal ir ne) yra tai kad jis ne taip gerai pritaikytas vartotojiškai visuomenei. Windows'ai manau taikosi būtent į tokius, o pataiko dažniausiai Apple'as :roll: Man susidaręs yra įspūdis, jog windows'ai dažniausiai plagijuoja būtent apple'o grafinės sąsajos idėjas. Tai man dar labiau patvirtino tai ką mačiau apie Windows 7. :) Įrankių juosta žiauriai primena dabartinio Apple'o grafiką.

Pastarasis čia esantis ginčas buvo toks ganėtinai neapibrėžtas. Gal atsirastų norinčių padaryti normalius testus viską gražiai aprašant? Panašiai kaip tai daro kai kurie žmonės lygindami CPU ir VGA hardware'us.

O gal tai kas nors jau daro? Gal kas papostintų nuorodų?
Lenovo T61 darbe (VGA šūdas, Core2 T7300, 2G)
HP dv5-1160en namie (NVIDIA GeForce 9600M GT, Core2 P7350, 4G)

User avatar
NForce
Posts: 912
Joined: Sun Jul 13, 2008 7:26 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Linux vs Windows

Postby NForce » Sat Feb 28, 2009 8:38 pm

Man labiau patiko angliškos wikipedijos apibūdinimas - kur kas platesnis (geriausiai viską iliustruoja ši iliustracija: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Kernel_Layout.svg). O žodžis "kernel" reiškia kažką daugiau nei branduolys ir tai nėra to žodžio sinonimas... Bent jau man taip pasirodė ieškant žodžio "kernel" aprašymo wikipedijoj. Ten yra kažkoks netgi matematikos apibrėžimas ar funkcija "kernel". Bet l. tingėjau gilintis tai nesupratau kas tai yr.
Ne visi čia besiginčijantys supranta angliškai :D
kernel
n [C] [Language: Old English; Origin: cyrnel, from corn; CORN]//
1 the part of a nut or seed inside the shell or the part inside the stone of some fruits:
2 [usually singular] one of the small yellow pieces on a corn cob:
3 [usually singular] the most important part of a statement, idea, plan etc: core// kernel of// --This evidence is the kernel of the defendants' case.//
4 [usually singular] a very small part or amount of something: kernel of// --There may be a kernel of truth in what he says.//
Mano nuomone linux'o pgr. minusas (o gal ir ne) yra tai kad jis ne taip gerai pritaikytas vartotojiškai visuomenei.
O mano nuomone čia vienas didžiausių pliusų :) Vartotojiškoji visuomenė yra blogis ir progreso stabdytojas
Windows'ai manau taikosi būtent į tokius, o pataiko dažniausiai Apple'as :roll: Man susidaręs yra įspūdis, jog windows'ai dažniausiai plagijuoja būtent apple'o grafinės sąsajos idėjas. Tai man dar labiau patvirtino tai ką mačiau apie Windows 7. :) Įrankių juosta žiauriai primena dabartinio Apple'o grafiką.
Buvo neseniai video, kai ėjo gatve ir rodė žmonėm standartinę KDE4 aplinką ir visi manė, kad ten Win7 :D Reiškia Win kopijavo nuo Linux
Gentoo + KDE 4.6.0 + Kernel 2.6.37 + eMachines E730G + Raudonos akys

User avatar
skirtum
Posts: 67
Joined: Wed Feb 25, 2009 1:19 pm

Re: Linux vs Windows

Postby skirtum » Sat Feb 28, 2009 8:44 pm

hmm... tai jei man žmona leis įrašyti linux'ą į tipo jos kompiuterį, man būtinai reiks šito kde 4 :) jis ten daug resurso rija?
Lenovo T61 darbe (VGA šūdas, Core2 T7300, 2G)
HP dv5-1160en namie (NVIDIA GeForce 9600M GT, Core2 P7350, 4G)

User avatar
NForce
Posts: 912
Joined: Sun Jul 13, 2008 7:26 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Linux vs Windows

Postby NForce » Sat Feb 28, 2009 9:04 pm

Iš esmės ne ką daugiau nei 3.5. Jame daugiausiai RAM ryja Plasma - 100mb. O visa kita beveik nieko neryja
Gentoo + KDE 4.6.0 + Kernel 2.6.37 + eMachines E730G + Raudonos akys

User avatar
serius
Posts: 179
Joined: Tue Feb 03, 2009 2:02 pm

Re: Linux vs Windows

Postby serius » Sat Feb 28, 2009 10:56 pm

1. O ta programa negali atkeliauti kartu so cookies ir kitu šlamštu?
2. Čia kalbi apie internetinį radiją??? :lol:
3. M kaskokeis stebuklingais budais kur nurodoma tik HDD ir particija OS dėl mano kaltės susiinstaliouja neteisingai??? O Mandriva parsisiunčiau iš http://www.mandriva.com/
4. Max garso lygis windowse tikrai neužrakintas, ten groja daug garsiau negu Mandrivoi ir daug šwaresnis garsas. Aš neidelizuoju windows 7 tik daweu pawyzdį, nes ten taipat idėjo ta kwaila chipseto palaikyma NORS DRAIVERIAI WISTIEK REIKALINGI!!!!!
5. Tai žinoma, kad dėl blogų draiwerių nes gerų sawo VGA kortai neradau, o tie nVIDIA swetainėi pateikti jau buwo suinstaliuoti... Beto aš ne narkomanas, kad swaikčiau.
6. Wine tai ne emuletorius? (Šwentas Petras, kuris stebuklingai padaro windows programas weikiančias linux aplinkoi, nors linux nesupranta nei wieno ten esančio failo). Aleliuja!
7. Dėl Dos suklydau ne ten pažiurėjau sorry. Kernelis tai yra linux branduolys. Kadangi windows sukurti buwo anksčiau tai tu man neaiškink, kad windowsei stowi kernelis. Ten wisai kitokiu pagrindu sukurtas branduolys.
Desktop Boards Components and problem...

wormazz
Posts: 219
Joined: Fri Feb 29, 2008 12:09 am

Re: Linux vs Windows

Postby wormazz » Sat Feb 28, 2009 11:30 pm

1. O ta programa negali atkeliauti kartu so cookies ir kitu šlamštu?
2. Čia kalbi apie internetinį radiją??? :lol:
3. M kaskokeis stebuklingais budais kur nurodoma tik HDD ir particija OS dėl mano kaltės susiinstaliouja neteisingai??? O Mandriva parsisiunčiau iš http://www.mandriva.com/
4. Max garso lygis windowse tikrai neužrakintas, ten groja daug garsiau negu Mandrivoi ir daug šwaresnis garsas. Aš neidelizuoju windows 7 tik daweu pawyzdį, nes ten taipat idėjo ta kwaila chipseto palaikyma NORS DRAIVERIAI WISTIEK REIKALINGI!!!!!
5. Tai žinoma, kad dėl blogų draiwerių nes gerų sawo VGA kortai neradau, o tie nVIDIA swetainėi pateikti jau buwo suinstaliuoti... Beto aš ne narkomanas, kad swaikčiau.
6. Wine tai ne emuletorius? (Šwentas Petras, kuris stebuklingai padaro windows programas weikiančias linux aplinkoi, nors linux nesupranta nei wieno ten esančio failo). Aleliuja!
7. Dėl Dos suklydau ne ten pažiurėjau sorry. Kernelis tai yra linux branduolys. Kadangi windows sukurti buwo anksčiau tai tu man neaiškink, kad windowsei stowi kernelis. Ten wisai kitokiu pagrindu sukurtas branduolys.
1. Tikrai ne. Nebent pats atsisųstum kenkėjišką .sh failą ir aktyvuotum su root teisėm :D
2. Last.fm nėra vien radijas. http://lt.wikipedia.org/wiki/Last.fm
3. Man neišėjo įrašyt aplamai tos Mandriva. Naujausios versijos gal installeris koks chu*ovas. Viskas pakibo diegiant. Bandyk Ubuntu.
4. Windows groja garsiau, nes jie naudoja "kompresiją" ar dar kokį paprastą dažnių susitiprinimą, oLinux groja taip, kokios kokybės ir yra tavo įrašas/aparatūra.
5. Tai jei pas tave nVidia tai nieko ir nereiks, viskas jau yra. Jei kas blogai - use Ubuntu. Su Mandriva nežinau kokie ten pateikiami.
6. Ne emuliatorius. Tai tik "aplinka" paleist Windows programoms. Kitaip sakant įrankis, kuris leidžia Win32 programom "manyti" jog jos yra Win terpėj.
7. Windows turi savo labai "gerą" branduolį su visom BSoD, virusais ir lūžinėjimu, labai gerą FAT/NTFS failų sistemą, su kuria jei neprižiūrėsi prarasi duomenis ir dar daug daug dalykų, skirtų atbaidyti vartotojus.
Sixteen seconds is all that you have
To make me believe that you understand
That none is this matters
Your life is a lie
You were never born; You will never die

User avatar
skirtum
Posts: 67
Joined: Wed Feb 25, 2009 1:19 pm

Re: Linux vs Windows

Postby skirtum » Sat Feb 28, 2009 11:34 pm

7. Manau jog "kernelis" yra daugiau bendrinis žodis ir jį turi visos OS. Ar ne tiesa? Linux'o kernelį pirmą kartą suprogramino koks tai wunderkindinis suomis, o windozių tikriausiai kažkoks Bilo nusamdytas programeris ar gal net pats Bilas :). Išvada: jei OS turi branduolį, tai jis ir yra "kernelis", taigi Windows turi kernelį. Linuxistai sako, kad jų kernelis geresnis, nes resursus kur kas optimaliau išnaudoja.
Lenovo T61 darbe (VGA šūdas, Core2 T7300, 2G)
HP dv5-1160en namie (NVIDIA GeForce 9600M GT, Core2 P7350, 4G)

wormazz
Posts: 219
Joined: Fri Feb 29, 2008 12:09 am

Re: Linux vs Windows

Postby wormazz » Sat Feb 28, 2009 11:40 pm

7. Manau jog "kernelis" yra daugiau bendrinis žodis ir jį turi visos OS. Ar ne tiesa? Linux'o kernelį pirmą kartą suprogramino koks tai wunderkindinis suomis, o windozių tikriausiai kažkoks Bilo nusamdytas programeris ar gal net pats Bilas :). Išvada: jei OS turi branduolį, tai jis ir yra "kernelis", taigi Windows turi kernelį. Linuxistai sako, kad jų kernelis geresnis, nes resursus kur kas optimaliau išnaudoja.
Na pats pavadinimas 'kernelis' "liaudyje" reiškia Linux branduolį. Bet šiaip Tu teisus, kiekviena OS turi savo kernel. O apie Linux patikimumą kalbant, tai jie šiuo metu yra vieni moderniausių. Jeigu Lygint su kitais *nix produktais, kaip Solaris, BSD...
Sixteen seconds is all that you have
To make me believe that you understand
That none is this matters
Your life is a lie
You were never born; You will never die

User avatar
NForce
Posts: 912
Joined: Sun Jul 13, 2008 7:26 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Linux vs Windows

Postby NForce » Sun Mar 01, 2009 12:07 am

1. O ta programa negali atkeliauti kartu so cookies ir kitu šlamštu?
2. Čia kalbi apie internetinį radiją??? :lol:
3. M kaskokeis stebuklingais budais kur nurodoma tik HDD ir particija OS dėl mano kaltės susiinstaliouja neteisingai??? O Mandriva parsisiunčiau iš http://www.mandriva.com/
4. Max garso lygis windowse tikrai neužrakintas, ten groja daug garsiau negu Mandrivoi ir daug šwaresnis garsas. Aš neidelizuoju windows 7 tik daweu pawyzdį, nes ten taipat idėjo ta kwaila chipseto palaikyma NORS DRAIVERIAI WISTIEK REIKALINGI!!!!!
5. Tai žinoma, kad dėl blogų draiwerių nes gerų sawo VGA kortai neradau, o tie nVIDIA swetainėi pateikti jau buwo suinstaliuoti... Beto aš ne narkomanas, kad swaikčiau.
6. Wine tai ne emuletorius? (Šwentas Petras, kuris stebuklingai padaro windows programas weikiančias linux aplinkoi, nors linux nesupranta nei wieno ten esančio failo). Aleliuja!
7. Dėl Dos suklydau ne ten pažiurėjau sorry. Kernelis tai yra linux branduolys. Kadangi windows sukurti buwo anksčiau tai tu man neaiškink, kad windowsei stowi kernelis. Ten wisai kitokiu pagrindu sukurtas branduolys.
Na kolega wormazz iš esmės atsakė į visus klausimus, nelabai ir yra ką pridurti (:
Gentoo + KDE 4.6.0 + Kernel 2.6.37 + eMachines E730G + Raudonos akys

User avatar
skirtum
Posts: 67
Joined: Wed Feb 25, 2009 1:19 pm

Re: Linux vs Windows

Postby skirtum » Mon Mar 02, 2009 1:04 pm

O jeigu grįžti prie "kernelio" temos, tai kaip yra sukonfigūruojami OS kerneliai, kad jie tinka keletui kompiuterių su skirtingais procesoriais? Ar ten yra kažkokia dar aukštesnio (virš aparatinio) lygio standartizacija? Kokie didžiausi populiariausių distribucijų kernelių skirtumai?
Lenovo T61 darbe (VGA šūdas, Core2 T7300, 2G)
HP dv5-1160en namie (NVIDIA GeForce 9600M GT, Core2 P7350, 4G)

User avatar
NForce
Posts: 912
Joined: Sun Jul 13, 2008 7:26 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Linux vs Windows

Postby NForce » Mon Mar 02, 2009 5:20 pm

Skirtingų architektūrų procesioriams kernelį reikia perkompiliuot. Ir tiek. Kompiliuojama x86 procesoriams, x86_64 procesoriams, ARM, PowerPC ir t.t. Jei tu apie Linux distribucijas, tai jų kerneliai dažniausiai niekuo nesiskiria. Kai kuriuose būna skirtingi patch'ai, dažniausiai neturintys didelės reikšmės. Taip, kad galima sakyt jog niekuo nesiskiria
Gentoo + KDE 4.6.0 + Kernel 2.6.37 + eMachines E730G + Raudonos akys

User avatar
serius
Posts: 179
Joined: Tue Feb 03, 2009 2:02 pm

Re: Linux vs Windows

Postby serius » Mon Mar 02, 2009 9:13 pm

Aš čia neturiu laiko ir noro ginšitis su jum, todėl to ir nedarysiu. Tiesiog jus pataisysiu, kad kernelis nėra linux'o, jis yra Unix'o kuri iš ten pasėmė ir perdarė wisos man žinomos OS. Taigi nesakykit, kad jis linux'o.

Norėčiau sužinoti koke linux distribuciją yra naudojama populeriausiai?
Ar yra kurnors tikras Linux OS "ne distribucija" kaip ji atrodo ir ar su grafinę aplinką?
Kur dedasi programos Linux distribucijose kai jas suinstaliuoji "Program Files"?
Kaip man galima būtu matyti procesus ir juos waldyti?
Desktop Boards Components and problem...


Return to “Linux, *BSD, MacOS ir kt.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests

cron