apie dviratininka

Visiems ir apie viską!
DRAGOON
Posts: 26
Joined: Mon Mar 16, 2009 2:45 pm

apie dviratininka

Postby DRAGOON » Mon Sep 21, 2009 5:40 pm

Kodėl dviratininkas, nesilaikydamas už rankenų, gali važiuoti nevirsdamas? nu didieji fizikai kaip atsakyt toki klausima? padekit labai reikia.. :)

Atlantas
Rašytojas
Posts: 10996
Joined: Sun Nov 26, 2006 2:26 pm
Location: esantis prie jūros,gyventojų apie 183 828.Gražiausios panos ir skaniausias alus.Tai Klaipėda

Re: apie dviratininka

Postby Atlantas » Mon Sep 21, 2009 6:11 pm

Gravitacija :D

User avatar
EdgeLuxe
Rašytojas
Posts: 5575
Joined: Sun Feb 24, 2008 5:23 pm
Location: Panevėžys

Re: apie dviratininka

Postby EdgeLuxe » Mon Sep 21, 2009 6:18 pm

Aš važinėju be rankų kartais 8)
Kojom minant tolygiau svyruoja dviratis.
Pvz. Jeigu aš krisiu į dešinę, ar stipriai paspaudžiu pedalą su kaire, ir pradedu svyruoti į kairę na ir kad nenukrisčiau stipriai paspaudžiu su dešine ir t.t.

(\ (\ This is Bunny.
( ^_^) Copy and paste bunny into your signature
(_(")(") to help him gain world domination.

DRAGOON
Posts: 26
Joined: Mon Mar 16, 2009 2:45 pm

Re: apie dviratininka

Postby DRAGOON » Mon Sep 21, 2009 6:43 pm

Aš važinėju be rankų kartais 8)
Kojom minant tolygiau svyruoja dviratis.
Pvz. Jeigu aš krisiu į dešinę, ar stipriai paspaudžiu pedalą su kaire, ir pradedu svyruoti į kairę na ir kad nenukrisčiau stipriai paspaudžiu su dešine ir t.t.
suprantu as tuos dalykus pats taip ir vazineju. bet tai jus man paaiskinkit remdamiesi fizikos desniais :D

User avatar
EdgeLuxe
Rašytojas
Posts: 5575
Joined: Sun Feb 24, 2008 5:23 pm
Location: Panevėžys

Re: apie dviratininka

Postby EdgeLuxe » Mon Sep 21, 2009 7:05 pm

Aš važinėju be rankų kartais 8)
Kojom minant tolygiau svyruoja dviratis.
Pvz. Jeigu aš krisiu į dešinę, ar stipriai paspaudžiu pedalą su kaire, ir pradedu svyruoti į kairę na ir kad nenukrisčiau stipriai paspaudžiu su dešine ir t.t.
suprantu as tuos dalykus pats taip ir vazineju. bet tai jus man paaiskinkit remdamiesi fizikos desniais :D
Priklausomai nuo to kokius tu žinai fizikos dėsnius 8) Šiaip tokius užduoda 7toje klasėje. Jeigu tu 7toje, tai ir beveik nežinai dėsnių 8)

(\ (\ This is Bunny.
( ^_^) Copy and paste bunny into your signature
(_(")(") to help him gain world domination.

Atlantas
Rašytojas
Posts: 10996
Joined: Sun Nov 26, 2006 2:26 pm
Location: esantis prie jūros,gyventojų apie 183 828.Gražiausios panos ir skaniausias alus.Tai Klaipėda

Re: apie dviratininka

Postby Atlantas » Mon Sep 21, 2009 7:11 pm

Gravitacija – sąveika tarp materialių kūnų, priklausanti nuo jų masės. Tai viena iš 4 fundamentaliųjų sąveikų gamtoje. Dabartinė fizika apibūdina gravitaciją naudodamasi bendrąja reliatyvumo teorija, tačiau Niutono dėsnis, atrastas 1687 m., bendrais atvejais daug paprastesnis: traukos jėga F tarp dviejų kūnų yra proporcinga kūnų masių m1 ir m2 sandaugai ir atvirkščiai proporcinga juos skiriančio atstumo R kvadratui.

F = - G \frac{m_1 m_2}{R^2}

kur:

F – (stumiančios) gravitacinės jėgos dydis
G – gravitacinė konstanta, apytiksliai lygi G = 6.67 × 10−11 N m² kg-2
m1 – pirmojo objekto masė
m2 – antrojo objekto masė
R – atstumas tarp objektų masių centrų

User avatar
nqrg
Rašytojas
Posts: 3804
Joined: Tue Jun 05, 2007 2:49 pm

Re: apie dviratininka

Postby nqrg » Mon Sep 21, 2009 9:16 pm

Gravitacijos jėga būna lygi kai važiuoji dviračiui. Ir nebuna, kad į kuria nors vieną pusę ji būtų didesnė. Taigi, jai tikrai važiuoji tiesiai ir nesviruoji, gravitacija tavęs nuversti negali. JI tik laiko tave prie žemės. Jeigu pavirstum į šoną, tada gravitacijos jėgos vėktorius būtų nukreiptas žemyn tik didesniu kampu, ir tu pradėtum kristi, nes kitoje pusėje jėgos atstojamoji būtų mažesnė už susidariusia pasvirus.
T2060 1,6 Ghz ram 2028mb hhd 120 gb + 500gb vaizdas Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family 224mb Hewlett Packard P.S. Super PI - 44s [1M]

mrmodern
Princesė
Posts: 4042
Joined: Wed Mar 28, 2007 8:27 pm
Location: Vilnius

Re: apie dviratininka

Postby mrmodern » Tue Sep 22, 2009 7:19 am

Matau niekas nepaminėjo oro pasipriešinimo ir vairo guolių. Oro pasipriešinimas padeda valdyt dviratį. O vairo guoliai neleidžia vairui per lengvai suktis, tiesiog rimties trinties jėga laiko nuo judėjimo. Ta trintis atrodo labai maža ai su rankom suku vairą, tačiau kai paleidi ir važiuoji dideliu greičiu, nedidelės jėgos kurios veikia vairą yra atsveriamos guolių trinties jėgos.

P.S vieną kartą buvo vairo guoliai "sugede", tuomet važiavimas "be rankų" neįmanomas.
AMD Phenom 9750 HD3850, 4gb 2x2048mb ddr2, 320GB, 790X chipset.

dmu
Rašytojas
Posts: 1579
Joined: Sun Jul 09, 2006 6:48 pm
Location: Vilnius

Re: apie dviratininka

Postby dmu » Fri Sep 25, 2009 9:51 am

Vairo mechanizmas įrengtas taip, kad dviračiui pasvirus, vairas pats pasisuktų į posvyrio pusę - tuomet išcentrinė jėga dviratį vėl pastatys vertikaliai, o vairas grįš į neutralią padėtį. Norint be rankų pasukti, reikia atsargiai pasvirti į posūkio pusę - vairas pasisuks pats.

Be to, dviratis važiuodamas turi šiek tiek svyruoti, dėl to važiuoja mažos amplitudės zigzagu (pabandykit nulupt padangas ir pavažiuot bėgiu - plositės, nenuvažiavę poros metrų).

Nedera, darant staigius posūkius, nukelt posūkio pusės koją nuo pedalo - dėl sumažėjusio posvyrio galima pradėt slyst į išorinę pusę. Be to, kojai atsitiktinai pasiekus žemę, galima susižalot, ypač važiuojant su stringinėmis tapkėmis ar kitokiu nestandžiu apavu.
Intel Q9400, Intel DX38BT, 4*Corsair 1G DDR3 1333 MHz, Sapphire HD3850, PCIe Hybrid II, ST3750528AS, ST1000520AS, Optiarc 7170S, Modecom Feel3 500W... Virtualizacija vyksta.


Return to “Blevyzgos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests