Visi klausimai apie Ubuntu

Viskas apie "Linux" distribucijas, *BSD bei MacOS operacinių sistemų šeimas bei kitas operacines sistemas
User avatar
kodinis1
Rašytojas
Posts: 1581
Joined: Fri Oct 15, 2010 10:59 am
Location: Vilnius

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby kodinis1 » Sat Nov 20, 2010 4:28 pm

Noriu pabandyt ubuntu. Ankščiau buvau kartą įmetęs bet susidūriau su kai kuriais nepatogumais ir išmečiau.
Startuojant PC ,kuriame atskirose patricijose yra win ir ubuntu, kraunasi pastaroji. Butu kaip ir dzin bet linuxas atsinaujindamas palieka senesnės versijos atvaizdą ir "biednus" win nustumia kažkur toli į galą. Kaip sudėtinga padaryt kad krautu win o jau ubuntu galima būtų pasirinkt. Kaip padaryt ubuntu patriciją ne ta kurios ieškoma startuojant, nes rašant ubuntu savo patricija padaro kaip ir pagrindinės OS ir ją panaikinus kompas neranda iš ko kraut, rodo kad nėra patricijos.
Toliau. Turiu pasidaręs diską ubuntu 10,04 bet kaip pastebėjau tos versijos kyla vos ne kas mėnesi. Nežinau čia stabilios OS požymis ar ne. Tad ar manoji 10,04 naujinsis, tipo update, į 10,10 ar reiks pačiam perašinėt.
Dar pastebėjau jog rekomenduojama 32bit. Kaip suprast? Ar tai reiškia kad 64 nestabili. Nes manęs x32 nedomina.
Jai viskas išbandyta ir niekas nepadeda, skaitykit instrukcija!

User avatar
NForce
Posts: 912
Joined: Sun Jul 13, 2008 7:26 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby NForce » Mon Nov 22, 2010 7:25 am

1. Kad boot meniu sąraše neliktų senesnių versijų - po kernelio atnaujinimo, reikia ištrint seną versiją per paketų menedžerį. Nesuprantu kodėl ubuntu taip nesąmoningai padaryta
2. Kad boot meniu sąraše pirma būtų ne ubuntu o winndows, reikia:
Berods /etc/grub.d/ kataloge pervadint failą kuris prasideda skaičium ir baigiasi os-prober taip, kad jis sąraše atsidurtų PRIEŠ failą kuris prasideda skaičium ir baigiasi žodžiu linux, pavyzdžiui yra 10-linux ir 30-os-prober, tai pastarąjį pervadini į 05-os-prober ir įvykdai komandą sudo update-grub
3. Aš suprantu kad po windows 6 mėnesių release ciklas yra trumpokas, bet man jis visiškai normalus, ir nesiečiau to su nestabilumu. Tavo 10.04 yra išleista balandį, o dabar jau lapkritis, logiška kad naujausia versija yra spalio. Gali update'intis, dauguma atvejų problemų neturėtų iškilti. Arba gali rinktis, kaip kad aš, ne ubuntu, o kokį rolling release distribuciją, pavyzdžiui Arch, Sabayon, Gentoo. Ten praktiškai nėra tokių dalykų kaip
"sistemos versija" - visad turi šviežiausią variantą per update
4. 32 bit rekomenduojama todėl kad jei naudosi 64bit, vistiek reikės turėti kai kurias 32bit bibliotekas jei norėsi naudotis skype arba wine. Iš tikrųjų iš to neišplaukia jokių problemų, taigi gali drąsiai instaliuoti 64bit
Gentoo + KDE 4.6.0 + Kernel 2.6.37 + eMachines E730G + Raudonos akys

User avatar
Fanaz
Administratorius
Posts: 1266
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:10 pm
Location: Vilnius

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby Fanaz » Wed Nov 24, 2010 8:34 am

Viskas priklauso nuo turimo flešiuko. MLC flešiukai tam tinkami geriau, greičio skirtumo kaip ir nepajusi, o SLC jausis, mažų duomenų kiekių skaitymas ir rašymas čia užtrunka. (; Fanaz apie tai yra nemažai pasidomėjęs.
Tai kad tamsta viską atvirkščiai sumaišėt.. :roll: ir aš tuo nesidomiu, tai žinoma kaip abėcėlė ar daugybos lentelė.
Image

User avatar
DziNNy
Administratorius
Posts: 1903
Joined: Thu Jul 06, 2006 5:50 pm
Location: Vilnius-Kaunas
Contact:

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby DziNNy » Wed Nov 24, 2010 9:01 am

Tai kad tamsta viską atvirkščiai sumaišėt.. :roll: ir aš tuo nesidomiu, tai žinoma kaip abėcėlė ar daugybos lentelė.
Stengsiuos prisiminti tokiom temom neberašyti tad (: O tai ir gaunas, žinau, bet nežinau. (:

User avatar
arnie
Rašytojas
Posts: 1073
Joined: Fri May 01, 2009 11:28 am

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby arnie » Wed Nov 24, 2010 12:19 pm

Krovimosi eile gali pakeisti dabar gerai neprisimenu man rodos kai pasirodo grub langas su OS pasirinkimu ant pasirinktos spaudi lyg su desiniu peles klavisu ir pasirenki edit buvau ten be redaguodamas sukeites vietomis ubuntu su windows siaip sutuo Grub posunkiai eina susitvarkyti , pas mandriva tai visai nesunku sukeisti vietomis Mandriva su windows , bet jos grub/lilo nemato kitu linuxsu . Siaip jau as nenaudoju jokiu grub pas mane windows ir ubuntu yra atskiros harddiskuose ir jei reikia pakeitiai harddiska ir jau turi kita OS .
Image

Solo
Posts: 168
Joined: Fri Sep 07, 2007 10:16 pm

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby Solo » Sun Nov 28, 2010 12:36 am

Tokiems dalykams yra Start up Manager: http://www.addictivetips.com/ubuntu-lin ... p-manager/.

Skyeydevil
Posts: 134
Joined: Mon Sep 27, 2010 6:16 pm

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby Skyeydevil » Sun Dec 26, 2010 5:09 pm

Sumaniau ir as paklausti jusu nuomones- ar verta butu rasyti ubuntu? Kuo ji pranasesne uz winus? Man labai svarbu, kad kompiuteris butu kuo maziau uzkraunamas, nes jis pakankamai senas ir baaaisiai garsus. Nesitikiu, kad jis dirbs kaip be ausintuvo, bet, kiek girdejes esu, ubuntu maziau apkrauna pc. Toliau, is kur juos siustis, kokius rasyt, sunku jais naudotis ir pan? Klausimas kvailas, taciau idomu praplesti savo akirati ir "susidraugauti" ne tik su Billu pc srityje :D Dekui uz atsakymus :)

Lin3R
Posts: 765
Joined: Tue Jul 18, 2006 8:23 pm
Location: Kaunas

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby Lin3R » Wed Jan 19, 2011 3:21 pm

Sumaniau ir as paklausti jusu nuomones- ar verta butu rasyti ubuntu?
Vietoj windows'u - Verta. :)
Kuo ji pranasesne uz winus?
Visų skirtumų nevardinsiu, paprasčiausiai jų daug ir jie gražiai surašyti čia: http://www.whylinuxisbetter.net/ ;)

Kas dėl resursų naudojimo, tai pastebėjau tokį dalyką kad mano laptop'o CPU ventiliatorius įsijungia prie ~44-45 laipsnių, naudojant linux'us (naršant, muzikos klausant, skype) CPU temp būna ~42-46 ir ventiliatorius tik kartais įsijungia. O tik užkrovus win XP iškart ventiliatorius dirba ir praktiškai nesustoja.
Toliau, is kur juos siustis, kokius rasyt, sunku jais naudotis ir pan?
Na jei nori kad atsiūstų paštu, gali užsisakyti čia: https://shipit.ubuntu.com/ arba tame pačiame puslapyje susirasti nuorodą, parsisiūsti ir įsirašyti į kompaktą.
Na man asmeniškai nebuvo sunku pradėti ubuntu naudoti, aišku reikia pasinagrinėti kaip kur kas randasi, pastebėti skirtumus ir pan.
taciau idomu praplesti savo akirati ir "susidraugauti" ne tik su Billu pc srityje :D Dekui uz atsakymus :)
Tai buvo viena iš priežasčių kodėl aš ir perėjau prie Ubuntu ir tikrai nesigailiu.
--------------------------------------------------------------------------

Dar aš turiu klausimą, per kiek laiko jums maždaug užsikrauna Ubuntu ? Pats naudoju ubuntu 10.04LTS ir įtariu kad man ji per lėtai užsikrauna ir šiaip galėtų greičiau veikti.
Edit: Pažiūrėjau tiksliau, tai užkrauna per ~45s, nuo OS pasirinkimo meniu (GRUB)
Viskas ką pasakiau gali būti netiesa ;)

Chloja
Posts: 693
Joined: Mon Oct 15, 2007 9:30 pm

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby Chloja » Sun Jan 30, 2011 9:18 pm

Ubuntu 10.04 įdiegta su wubi. Naudojama retai, neeksperimentuojama.
Vakar vėl pasileidau,tik naršiau internete. Per tą laiką pasileido ir atnaujinimų tvarkytuvė, leidau naujintis, tik restartą atidėjau iki naršymo pabaigos. Po visko paspaudžiau "Reikia paleisti iš naujo", pasirodė juodas langas su raudonais užrašais, kurių nespėjau perskaityti. Po restarto, ten, kur pasirodo OS pasirinkimo langas, pasirinkus UBUNTU, vėl juodas langas ir vėl - tas pats OS pasirinkimo langas.
Būdavo anksčiau, kad neužkraudavo, bet pasirinkus bent bandydavo. Paprastai tai išspręsdavau perinstaliuodama ir viskas.
Bet būtų įdomu šįsyk, kad kas gal pakomentuotų. Dėkui.

User avatar
arnie
Rašytojas
Posts: 1073
Joined: Fri May 01, 2009 11:28 am

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby arnie » Mon Jan 02, 2012 11:23 pm

Ubuntu 10.04 įdiegta su wubi. Naudojama retai, neeksperimentuojama.
Vakar vėl pasileidau,tik naršiau internete. Per tą laiką pasileido ir atnaujinimų tvarkytuvė, leidau naujintis, tik restartą atidėjau iki naršymo pabaigos. Po visko paspaudžiau "Reikia paleisti iš naujo", pasirodė juodas langas su raudonais užrašais, kurių nespėjau perskaityti. Po restarto, ten, kur pasirodo OS pasirinkimo langas, pasirinkus UBUNTU, vėl juodas langas ir vėl - tas pats OS pasirinkimo langas.
Būdavo anksčiau, kad neužkraudavo, bet pasirinkus bent bandydavo. Paprastai tai išspręsdavau perinstaliuodama ir viskas.
Bet būtų įdomu šįsyk, kad kas gal pakomentuotų. Dėkui.
Pas tave matyt ne iki galo atsinaujino ubuntu nes ji kas sesi menesiai keiciasi i kita dabar lyg jau 11 laida yra na , o pas mane sukasi 9 laida tad nieko nenaujinu kad nenusibaigtu visai . Siaip jau atnaujinimus geriausia pasirinkti paciam kuo tau reikia , o tai paskui ne iki galo atsisiucia koki atnaujinima ir neisijungti . Jei i kompiuteri ne per wubi irasai ubuntu tai ten per bootloaderi buna toks pasirinkimas panasiai kaip windowsu safemode paleidi ji ir ten jis atsisiuncia reikalingus atnaujimus ar pataisymus is interneto po tuo padaro restarta ir isijungia normali ubuntu .Tai tu pabandyk pasirinkti ne ubuntu , o tuos kitus pasirinkimus kurie yra zemiau dabar nebepamenu kuris is ju nes pas mane ji yra optimizuota greitam pasileidimui ir tuo lango beveik nerodo . :o
Image

Atlantas
Rašytojas
Posts: 10996
Joined: Sun Nov 26, 2006 2:26 pm
Location: esantis prie jūros,gyventojų apie 183 828.Gražiausios panos ir skaniausias alus.Tai Klaipėda

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby Atlantas » Mon Jan 02, 2012 11:27 pm

Su kuo tu dabar čia kalbėjai ?

User avatar
arnie
Rašytojas
Posts: 1073
Joined: Fri May 01, 2009 11:28 am

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby arnie » Mon Jan 02, 2012 11:33 pm

Su kuo tu dabar čia kalbėjai ?
Ne kalbejau , o parasiau kaip galima pataisyti tai kas http://www.sugedo.lt :?:
Image

Atlantas
Rašytojas
Posts: 10996
Joined: Sun Nov 26, 2006 2:26 pm
Location: esantis prie jūros,gyventojų apie 183 828.Gražiausios panos ir skaniausias alus.Tai Klaipėda

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby Atlantas » Mon Jan 02, 2012 11:37 pm

Man pasirodė, kad tu kreipeisi į Chloja, bet ji nesilanko čia nuo 2011 birželio 20d., tai tik tiek. ;)

ignas4
Posts: 2
Joined: Tue Nov 12, 2013 3:24 pm

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby ignas4 » Tue Nov 12, 2013 3:36 pm

Gal galit patart ką geriau rinktis, Ubuntu ar Mint?

User avatar
Ernestas
Rašytojas
Posts: 3788
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:35 pm
Contact:

Re: Visi klausimai apie Ubuntu

Postby Ernestas » Tue Nov 12, 2013 3:40 pm

Išbandyk abu. Kiekvienam savas skonis.


Return to “Linux, *BSD, MacOS ir kt.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron