Linux vs. Windows

Viskas apie "Linux" distribucijas, *BSD bei MacOS operacinių sistemų šeimas bei kitas operacines sistemas
User avatar
Arthuras
Rašytojas
Posts: 2664
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:49 am
Location: Šiauliai

Postby Arthuras » Mon Jan 15, 2007 8:03 pm

Patogumas...(su win tik prisedes elgtis yra tikrai lengviau nei linux) Sunkiau rasti programu kurios dirbtu ant linux. Dauguma pritaikyta WIN. IE geresnis nes nebuvo tokio puslapio kuris man blogai atsidarytu. O su Firefox visko buvo.

User avatar
Ernestas
Rašytojas
Posts: 3788
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:35 pm
Contact:

Postby Ernestas » Mon Jan 15, 2007 8:07 pm

Kvailiai... Ne nu tu mastai logiskai ernetas ar ne? Skype tai tuos pacius duomenis perduoda... Greiti 100proc ta pati naudoja... O kodel tada internete daug atsliepimu kaip su word atidaryt open ofiice?(gal buna ivairiai negarantuoju bet pvz zaidimai neveikia ir tikrai daug programu yra kur neveikia...) Mula prajuokinai... O tada butent kodel 90 proc zmoniu naudoja Win? :D :D :D
Parasyk tiksliai kuo geresni Linux? :D
Protokolas tas pats, bet programa kita ir galimybių kiekis mažesnis ir pan.
Galbūt todėl, nes tu nesupranti skirtumo tarp ODT ir DOC. Tai yra du skirtingi formatai. Tai MS problema, kad OpenOffice failai nedirba su jo Office, o ne OpenOffice. OO2 puikiai dirba su DOC.
Žaidimai Linux kuriami atskirai. Bet bet kokiu atveju yra Cedega, kuris bent jau man tai viską yra paleidęs ką teko žaist.
Tiek procentų žmonių naudoja Windows'us, nes MS yra komercinio pobūdžio kompanija. Kadangi MS leidžia Windows tai ir Windows mokami. Iš ten jie daugiausiai gaudavo pinigų ir tada galėdavo reklamuoti ir pan. Be to, MS sudarė daugelį kontraktų, kurių pasekoje yra taip, kad su naujais kompiuteriais gauname Windows, su mokykliniais kompiuteriais dirbame per Windows terpę ir pan. Bet jokiu būdu ne Linux blogiau už Windows.
Tu nesugebi normaliai parašyti kuo geresni Windows tai kam tau kuo geresni Linux?

Linux geriau tuo, kad didžioji dalis PĮ yra atviro kodo t. y. tu ją gali visiškai konfigūruoti, perrašinėti(daugeliu atvejų), platinti ir t. t. O MS tą duoda? Ne. Štai pvz., jeigu Windows kernel'is būtų atviro kodo tai mes galėtumėme jį bent pabandyti perkompiliuoti ir išmesti ko mums nereikia. Darbas pagreitėtų. Tai galima ant Linux, bet negalima ant Windows. Ant Linux galima įsidiegti daugelį gerų emuliatorių, kurie leidžia puikiai ir efektyviai naudotis Windows'ų galimybėmis. Ant Windows to negalima. Linux distribucija gali turėti paketų manadžerį. Jo pagalba programos įdiegiamos/atnaujinamos ir sukonfigūruojamos žymiai greičiau negu Windows. Taip pat WSUS analogai Linux pasaulyje žymiai geresni. Linux'e daugelis programų turi savybę - jos labai gerai konfigūruojamos. Linux labiau suderinamas su daugeliu kitų OS negu Windows(daugelis Linux distribucijų palaiko žymiai daugiau failų sistemų negu Windows). Windows ir SSH? Nenatūralu, nes visi šie serveriai arba hibridai(paleisti ant prastokai veikiančių emuliatorių) arba mokami(o ir tokių beveik nėra). Šiuo atveju su Windows pateikiamas telnet yra nesaugus. SSH žymiai saugesnis. Apskritai apibendrinant Linux nerealiai lenkia Windows saugume. Taip galima vardinti ir vardinti. Tačiau kokia prasmė...
Pats kažkada bandžiau naudotis linux, buvo labai labai senai, tai net nesugebėjau interneto pasijunkti, tai koks čia patogumas?
Toks, kad esi pripratęs prie Windows ir nesugebi nuo jų atsikvošėti. Tereikia paspausti K-->Internetas-->KPPP ir viskas. Ant Gnome paprastam vartotojui dar paprasčiau. Taip pat man įdomu ar ant MS Windows tu internetą pasijungei nieko neperskaitęs? Ant Linux kaip pasijungti internetą klausimas kone vienas aktualiausių. Į jį atsakymą rasti internete trunka daugų daugiausia 15 min.
Patogumas...(su win tik prisedes elgtis yra tikrai lengviau nei linux) Sunkiau rasti programu kurios dirbtu ant linux. Dauguma pritaikyta WIN. IE geresnis nes nebuvo tokio puslapio kuris man blogai atsidarytu. O su Firefox visko buvo.
Alt + F2-->yumex-->Install-->games Search-->Add to query-->Query-->Install(gali būti netikslumų, bet maždaug...). Viskas. Nereikia net naršyklės pasileist, kad surastum tinkamą programą. Ant Windows galima dar netyčia ir virusą parsisiųsti, o oficialūs paketų serveriai, kurie nurodomi Linux distribucijose, kenkėjiškų paketų neturi(o jų iš viso beveik nebūna ant Linux).
Tada matyt interneto nepažysti jeigu ActiveX, BHO ir kitas brudas tau yra gėris. Tinklapius puikiai atidaro ir kitos naršyklės.
Last edited by Ernestas on Mon Jan 15, 2007 8:15 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Arthuras
Rašytojas
Posts: 2664
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:49 am
Location: Šiauliai

Postby Arthuras » Mon Jan 15, 2007 8:10 pm

Man per akis uztenka Win galimybiu... Ai vienuzodziu...

User avatar
Ezeras
Rašytojas
Posts: 2533
Joined: Sun Oct 01, 2006 8:07 pm
Location: Panevėžys

Postby Ezeras » Mon Jan 15, 2007 8:28 pm

Tai gerai, kam man ieškoti kiekvienam dalykui kažko internete po 15 min jei as "languose" man užtenka paspausti 3 knopkes. Aš nesakau, kad windows geresni, faktas kad linux win lenkia vien kainos atžvilgiu ir ten viskuo kuo kas man dar yra nesuprantama, bet paprastam vartotojui nieko nekompiliuoja, nekuria serverių, kas ant linux paplite, ir panašiai tikrai užtenka "langų".
Skaityti tekstą, parašytą šveplai - tai kaip skaityti užrašytą šūdu ant sienos: lyg ir suprantama viskas, ir vis tiek nemalonu.

Pigiausios kompiuteriu remonto paslaugos Vilniuje! Kreiptis i Fanaz

User avatar
Arthuras
Rašytojas
Posts: 2664
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:49 am
Location: Šiauliai

Postby Arthuras » Mon Jan 15, 2007 8:34 pm

Vat butent. Pilnai sutinku su Ezeru... 2:1 :p
Beprasme diskusija... Nesakau gal kada ir isbandysiu Linux rimciau bet kol kas jis yra tikras ********** Vat. O seip IE turi pop up blockeri :)

User avatar
Ernestas
Rašytojas
Posts: 3788
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:35 pm
Contact:

Postby Ernestas » Mon Jan 15, 2007 8:40 pm

Tai gerai, kam man ieškoti kiekvienam dalykui kažko internete po 15 min jei as "languose" man užtenka paspausti 3 knopkes. Aš nesakau, kad windows geresni, faktas kad linux win lenkia vien kainos atžvilgiu ir ten viskuo kuo kas man dar yra nesuprantama, bet paprastam vartotojui nieko nekompiliuoja, nekuria serverių, kas ant linux paplite, ir panašiai tikrai užtenka "langų".
Aš sakiau daugų daugiausia 15 min.
Linux irgi užtenka paspausti 3 knopkes. Tik kaip ir Windows - pirmą kartą išvydęs tą langą ir nė kiek nemokėdamas anglų kalbos tu tikrai nežinosi ką pasirinkti. Taip būna su naujais vartotojais. Atsakymo dėl Windows problemų kartais tenka ieškoti daugiau negu valandą. O kartais jų iš viso nėra.
Sutinku, kad paprastam vartotojui tik iš esmės užtenka Windows, bet realiai tai tikrai prireikia Linux.

User avatar
Arthuras
Rašytojas
Posts: 2664
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:49 am
Location: Šiauliai

Postby Arthuras » Mon Jan 15, 2007 8:41 pm

Naudojuosi kompu apie 7 metus. Bet dar neprireike :D Windows atsakyma kaip tik lengviau rasti nei linux ;)

User avatar
Ezeras
Rašytojas
Posts: 2533
Joined: Sun Oct 01, 2006 8:07 pm
Location: Panevėžys

Postby Ezeras » Mon Jan 15, 2007 8:44 pm

Tai gerai, kam man ieškoti kiekvienam dalykui kažko internete po 15 min jei as "languose" man užtenka paspausti 3 knopkes. Aš nesakau, kad windows geresni, faktas kad linux win lenkia vien kainos atžvilgiu ir ten viskuo kuo kas man dar yra nesuprantama, bet paprastam vartotojui nieko nekompiliuoja, nekuria serverių, kas ant linux paplite, ir panašiai tikrai užtenka "langų".
Aš sakiau daugų daugiausia 15 min.
Linux irgi užtenka paspausti 3 knopkes. Tik kaip ir Windows - pirmą kartą išvydęs tą langą ir nė kiek nemokėdamas anglų kalbos tu tikrai nežinosi ką pasirinkti. Taip būna su naujais vartotojais. Atsakymo dėl Windows problemų kartais tenka ieškoti daugiau negu valandą. O kartais jų iš viso nėra.
Sutinku, kad paprastam vartotojui tik iš esmės užtenka Windows, bet realiai tai tikrai prireikia Linux.
Aš nesakau, kad tik atsisėdi rpie win iškart viską moki, bet ten nereikia jokių kodų kažkių dėl intero pasijungimo ar dar ten kažkokių nesaonių. Tu man pasakyk aš dabar tik naršau po internetą ir naudojuos skype, tai koks man skirtumas kuo man naudoptis linux ar win tas pats š.... neskaitant to kad tarp win pilna virusų, bet aš prie jų pripratęs ir man čia patogų, kai aš užsiimsiu kažkuo rimtesniu ir jei man to prireiks aš laisvai pereisiu prie linux ir bus išspresta visa problema :) Beje kai prieš keletą metų ieskojau kaip ant Baltix (berods taip vadinasi distribucija kuria naudojau) kaip pasijungti netą taip ir nearadau ir šeip man ten nejauki išvaizdą, bet tai neproblemą, ją visada galima pakeisti :)
Skaityti tekstą, parašytą šveplai - tai kaip skaityti užrašytą šūdu ant sienos: lyg ir suprantama viskas, ir vis tiek nemalonu.

Pigiausios kompiuteriu remonto paslaugos Vilniuje! Kreiptis i Fanaz

User avatar
Arthuras
Rašytojas
Posts: 2664
Joined: Mon Jul 17, 2006 8:49 am
Location: Šiauliai

Postby Arthuras » Mon Jan 15, 2007 8:46 pm

Vat 2:2 lygios... :p

Baigiam gincytis. Nuosprendis: Kiekvienam pagal poreikius.

User avatar
Reaktyvinis Kulverstukas
Rašytojas
Posts: 1250
Joined: Mon Jul 17, 2006 2:57 pm
Location: Anykščiai

Postby Reaktyvinis Kulverstukas » Mon Jan 15, 2007 8:55 pm

DemoN negėda floodinti smailais kaip mažvaikiui?Ir kodėl gi tamsta taip ginate Windows?Kai išbandysi Linux ilgesnį laikotarpį tada gali diskutuoti.

Linux 3 : Windows 0

User avatar
Chatori
Rašytojas
Posts: 1953
Joined: Mon Jan 15, 2007 5:11 pm
Location: Lithuania

Postby Chatori » Mon Jan 15, 2007 8:57 pm

pats bandes nesu.. :D ,bet kiek girdeti tai linux'am praktiskai apsaugos nreikia nuo virusu ir pan.., bet man kyla is to klausimas, kad jei jie tokie geri tai kodel ju beveik niekas neturi? :idea: ,man asmeniskai xp yra gerai ir nezadu kraustytis i kita OS.. :)
"Jeigu negali išsigelbėti nuo mirties, bent mirk garbingai" LEONARDAS DA VINČIS

User avatar
Ezeras
Rašytojas
Posts: 2533
Joined: Sun Oct 01, 2006 8:07 pm
Location: Panevėžys

Postby Ezeras » Mon Jan 15, 2007 9:00 pm

DemoN negėda floodinti smailais kaip mažvaikiui?Ir kodėl gi tamsta taip ginate Windows?Kai išbandysi Linux ilgesnį laikotarpį tada gali diskutuoti.

Linux 3 : Windows 0
Nesakyk kad visiškai 3:0
Neminant daug faktų kurie lenkia linux, bet paprastai fartotojui kuris nieko neveikia prie pc tik žaidžia žaidimus ir šeip š malina kaip aš sakau, tai jam pilnai užtenka "lengų" nei sudėtingų linux, sakykit ką norėt bet tie jūsų linux nėra dar taip paplite kaip win'ai :) Todėl dar jiems reiktų palaukt keleta metelių, bet gal ir gerai kad neišplite nieks nekuria jiems virusų :)
Skaityti tekstą, parašytą šveplai - tai kaip skaityti užrašytą šūdu ant sienos: lyg ir suprantama viskas, ir vis tiek nemalonu.

Pigiausios kompiuteriu remonto paslaugos Vilniuje! Kreiptis i Fanaz

CheatLog
Posts: 681
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:57 pm
Location: Siauliai
Contact:

Postby CheatLog » Mon Jan 15, 2007 9:41 pm

Ubuntu ir dar kaskokia nebepamenu... Sakau nematau reikalo siustis kaskokius nepatogiai padarytus OS.Pvz man interneta pasijungti ant svariai irasytu win uztrunka puse minutes... Ten nebent komanda atmintinai moketum... Cheatlog pats prisimenu ilgai uztrukai kol idiegei kaskokia programa... Bet "nafik" vargti? Kai gali viska paprasciau padaryt... Ir beto kas ten geriau tuose linux? Kam ta pati darba atlikti kad ir minute ilgiau... Jei del virusu: turek gera antivirusine ugniasiene(jas updeitink ir niekada neisjunk) Ir bus gerai... Ai nuomones skiriasi ir tiek... Norit naudokites tais linuxais as priprates prie win ir man labai patogu...
nu jo su senu kompu sunkiai isirasiau, bet dabar jau yra grafiniai installeriai ir nebera to vargo
Image

User avatar
Ernestas
Rašytojas
Posts: 3788
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:35 pm
Contact:

Postby Ernestas » Mon Jan 15, 2007 9:58 pm

Ubuntu ir dar kaskokia nebepamenu... Sakau nematau reikalo siustis kaskokius nepatogiai padarytus OS.Pvz man interneta pasijungti ant svariai irasytu win uztrunka puse minutes... Ten nebent komanda atmintinai moketum... Cheatlog pats prisimenu ilgai uztrukai kol idiegei kaskokia programa... Bet "nafik" vargti? Kai gali viska paprasciau padaryt... Ir beto kas ten geriau tuose linux? Kam ta pati darba atlikti kad ir minute ilgiau... Jei del virusu: turek gera antivirusine ugniasiene(jas updeitink ir niekada neisjunk) Ir bus gerai... Ai nuomones skiriasi ir tiek... Norit naudokites tais linuxais as priprates prie win ir man labai patogu...
nu jo su senu kompu sunkiai isirasiau, bet dabar jau yra grafiniai installeriai ir nebera to vargo
O senam Ubuntu(jeigu apie Ubuntu instaliavimą čia kalbat) esu parašęs straipsnį. Apie programų instaliavimus Linux'uose pilna internete straipsnių.
DemoN negėda floodinti smailais kaip mažvaikiui?Ir kodėl gi tamsta taip ginate Windows?Kai išbandysi Linux ilgesnį laikotarpį tada gali diskutuoti.

Linux 3 : Windows 0
Nesakyk kad visiškai 3:0
Neminant daug faktų kurie lenkia linux, bet paprastai fartotojui kuris nieko neveikia prie pc tik žaidžia žaidimus ir šeip š malina kaip aš sakau, tai jam pilnai užtenka "lengų" nei sudėtingų linux, sakykit ką norėt bet tie jūsų linux nėra dar taip paplite kaip win'ai :) Todėl dar jiems reiktų palaukt keleta metelių, bet gal ir gerai kad neišplite nieks nekuria jiems virusų :)
Virusus jiems kuria, bet niekas nesiruošia jų panaudot ir pan., nes yra neblogos apsaugos sistemos, kurių pagalba į kompiuterį to viruso nelabai įdėsi(apskritai Linux virusą jo skleidėjui paleisti yra žymiai sudėtingesnė užduotis palyginus su Windows, geriausia tai padaryti paprašant vartotoją atidaryti failą, bet bet kokiu atveju apie tokių virusų kūrėjus ne taip jau sunku surasti informacijos vien tik todėl, nes reikia priversti vartotoją jį paleisti ir jam suteikti teises; o ir paprastam vartotojui aišku, kad nereikia atidarinėti failų, kuriuos atsitiktinai gauni per ICQ, Skype ir pan.).
O šiaip aš irgi duočiau 1 balą Windows'ams. Už apipavidalinimą.
pats bandes nesu.. :D ,bet kiek girdeti tai linux'am praktiskai apsaugos nreikia nuo virusu ir pan.., bet man kyla is to klausimas, kad jei jie tokie geri tai kodel ju beveik niekas neturi? :idea: ,man asmeniskai xp yra gerai ir nezadu kraustytis i kita OS.. :)
Paprasčiausiai tu net nesidomi kas juos turi. Linux mano nuomone turi pakankamai daug žmonių, kad projektai galėtų bent šiek tiek stūmėtis į priekį ir lenkti MSWV.
Aš nesakau, kad tik atsisėdi rpie win iškart viską moki, bet ten nereikia jokių kodų kažkių dėl intero pasijungimo ar dar ten kažkokių nesaonių. Tu man pasakyk aš dabar tik naršau po internetą ir naudojuos skype, tai koks man skirtumas kuo man naudoptis linux ar win tas pats š.... neskaitant to kad tarp win pilna virusų, bet aš prie jų pripratęs ir man čia patogų, kai aš užsiimsiu kažkuo rimtesniu ir jei man to prireiks aš laisvai pereisiu prie linux ir bus išspresta visa problema :) Beje kai prieš keletą metų ieskojau kaip ant Baltix (berods taip vadinasi distribucija kuria naudojau) kaip pasijungti netą taip ir nearadau ir šeip man ten nejauki išvaizdą, bet tai neproblemą, ją visada galima pakeisti :)
Ant Linux reikia kažkokių kodų dėl interneto? Nesąmonė. Jeigu PPPoE tai užtenka žinoti prisijungimo vardą ir slaptažodį. Viskas. Priklausomai nuo Linux distribucijos tau internetą gali pasiūlyti sukonfigūruoti dar instaliacijos metu.
Aišku, kad geriau naudotis Linux. Saugumas šiuo atveju vienas svarbiausių aspektų.
Kai užsiimsi kuo nors rimtesniu tai jau nebe laikas bus mokytis Unix meno, nes reikės jį panaudoti dideliais greičiais. Problemų kiekis tada galės "nužudyti" visą projektą ar dar ką nors. Tačiau tos problemos bus tik nemokšiškumo požymis, kuris pasireikš dėl numojimo ranka į Linux.
Prieš keletą metų tu ieškojai... Baltix... Nejauki išvaizda. Vien tik tai pasako, kad buvo netinkami pasirinkimai. Reikėjo rinktis pradžiai Ubuntu/FC/SuSE - paprastesnis valdymas ir labiau užpatentuota grafinė aplinka. Vertimo lygis visur beveik tas pats. Kaip pasijungti internetą ant Baltix? Matyt blogai ieškojai. Pagalbos dėl Baltix reikėjo ieškoti žmonių susibūrimo vietose(IRC ir pan.). Ten būtum gavęs, nes tai yra nepopuliari distribucija. Įdomu tavo nuomone kas nors duotų dabar support'o ant Windows 3.x?
Naudojuosi kompu apie 7 metus. Bet dar neprireike :D Windows atsakyma kaip tik lengviau rasti nei linux ;)
Nusišneki. Tai jeigu pirmą kartą Windows naudojaisi prieš 7 metus, o Linux kaip supratau tik vieną kartą ir labai trumpai tai su kuo tu gali lyginti?

User avatar
Ezeras
Rašytojas
Posts: 2533
Joined: Sun Oct 01, 2006 8:07 pm
Location: Panevėžys

Postby Ezeras » Mon Jan 15, 2007 10:05 pm

Ernetas, tame ir esm4 kad man ir patys žmonės ir pasiūlė tuos baltix nes nežinojau nuo ko pradėt nes jų tiek daug :D ir tada patys nemokėjo paaiškinti kaip pasijunkti internetą tiksliau atsakymas buvo: jei nemoki net intero pasijunkti tai linux netavo nosiai tad abandžiau ieškoti kažko pats, bet teko nusivilti ir padėti linux į šalį. Nesakau, kad linux'ais nesinaudoja niekas, bet tikrai yra daugiau "langų" vartotojų nei linuxu. :) Na ikalbėjaj dar kartą pabandyti linuxus, dbar mestelk linką kažko paprasto iš linux'u pradedančiajam ir jei man jie prilips tikrai paspausiu dešine :)
Skaityti tekstą, parašytą šveplai - tai kaip skaityti užrašytą šūdu ant sienos: lyg ir suprantama viskas, ir vis tiek nemalonu.

Pigiausios kompiuteriu remonto paslaugos Vilniuje! Kreiptis i Fanaz


Return to “Linux, *BSD, MacOS ir kt.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron