Vynas prailgina gyvenima?

Visiems ir apie viską!
serendipas
Posts: 4
Joined: Wed Mar 27, 2019 9:27 am

Vynas prailgina gyvenima?

Postby serendipas » Thu Apr 25, 2019 7:17 pm

Sveiki, vis girdziu is zmoniu kad vyno gerimas padeda sveikatai, aisku jei isgeriama kelios taures. Ar cia tiesa ar tai tik pretekstas zmonems isgerti daugiau ?:D

Laukrimas
Posts: 4
Joined: Tue Apr 02, 2019 7:33 pm

Re: Vynas prailgina gyvenima?

Postby Laukrimas » Thu Apr 25, 2019 7:26 pm

Siūlau pasiskaityk apie French paradox - apie tai, kad prancūzų mityba gausi sočiųjų riebalų, tačiau sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis yra stebėtinai mažas. Viena iš priežasčių - didelis vyno suvartojimas lyginant su kitomis šalimis. Dėl paties alkoholio naudos/žalos yra daug diskusijų, bet mažai kas ginčijasi dėl antioksidantų naudos, ypač rasveratrolio, kurių yra vyne, ypač raudonajame. Nesidomėjau dėl vaisvynių, tačiau visuose vaisiuose polifenolių gausu, ypač raudonos, mėlynos spalvos vaisiuose ir uogose, todėl ir vyne jų turi būti. Antioksidantų turi būti kupini mėlynių (ypač), spanguolių, gervuogių, serbentų raudonieji vynai.

burokami
Posts: 4
Joined: Tue May 07, 2019 1:27 pm

Re: Vynas prailgina gyvenima?

Postby burokami » Tue May 07, 2019 1:35 pm

Sveikatai naudingas bus tik tikras vynuogių vynas, ir kad jis duotų naudą - reikia jausti saiką :) Taigi naudingiausias yra sausas raudonas vynas. Aš pats galėjau pastebėti, kad prieš miegą išgėrus vyno miegasi dauug geriau. Poto tik paskaičiau, kad vyne yra melatonino, kas yra užmigti padedantis miego hormonas. Taigi čia ne mitas, kad vyną gerti sveiką, tik piktnaudžiaujant juo, kaip ir daugeliu dalykų, naudos jokios negausi :) Beje, raudonas vynas turi ir jauninančių savybių, nes turi resveratrolio - augalinio antioksidanto, kuris turi jauninantį poveikį. Beje, renkantis patį vyną, nebūtina sumokėti 20-30 eur už butelį - yra ir labai puikaus vyno iki 10eur. Pvz aš pats neseniai prisiragavau Gruzijoje Mukuzani Dry Red vyno, or labai maloniai nustebau, kad jį vynotekoje pardavinėja https://www.vynoteka.lt/tiflisi-marani-mukuzani-vynas ir nekainuoja nei 10eur :))


Return to “Blevyzgos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron