Kelių kompiuterių sujungimas LAN

Čia rasite atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus. Skiltis skirta tik skaitymui.
saulyx
Posts: 308
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:37 pm

Kelių kompiuterių sujungimas LAN

Postby saulyx » Wed Jul 05, 2006 11:03 pm

Paprasčiausias namų tinklo kūrimas (LAN)

Pirmiausia apie tinklo pl: šiuo metu labiausiai naudojamos LAN ploskštes yra10/100Mbps ir 10/100/1000Mbps (dažniausiai būna integruotos motininėje plokstėje) Šios pl naudoja RJ-45 tipo antgalius ir UTP kabelius.(dažniausiai 5 kategorijos).
Kabeliai: dabar yra paplitę UTP 5 kategorijos kabeliai. Jie nėra brangūs (1m ~0,70lt grubiai) jais informacijos perdavimas teoriskai galimas iki 100m. Viršijus šį nuotolį pradeda silpnėti ryšys. UTP kabelių būna dviejų rūsių: „mikštų ir kietų“ (t.y. minkšti:laideliai apgaubti plasmase ir kieti: laideliai apgaubti plona skardele ir plasmase). Su apsauga siuličiau imti tik tuo atveju, jei bijot kad, kas nors nukramtys laidus.Šiaip namų vartotojui pilnai užtenka paprasto UTP kabelio(„minkšto“)
UTP kabelyje iš 8 laidelių tik 4 yra naudojamasi http://www.makeitsimple.com/how-to/dyi_crossover.htm


PC su PC bendrauja verstu kabeliu. Neverstu nebendraus! Štai neverstas viršui, verstas apačioj
http://www.komveda.lt/info/pinout.htm


PC su PC:
Imam LAN kabeli(UTP,FTP ir t.t.) 2 RJ-45 antgalius ir mušam su spec. replėmis abu kabelio galus taip, kaip parodyta paveiksely http://www.komveda.lt/info/pinout.htm (apatinis) Dabar jūs gaminate verstą kabelį. (Replės tinklo antgaliam „Senukuose“ kainuoja ~50lt.Aš radio detalių parduotuvėje nusipirkau už 18lt(jos skirtos tik RJ-45 antgaliams, o “Senukuose” už 50lt su jomis galima ir RJ-11, RJ-45 ir kt įmušinėt). Manau, paprastų replių už ~20lt pilnai užtenka.(ner ko čia pinigų betkur mėtyt)(iš bėdos tai galima antgalius įmušti ir su plokščiu atsuktuvu.Neesu bandęs, todėl negaliu pasakyt ar pavyks). Taigi įkišame abu laido galus į tinklo pl. Tinklo pl. gale turi užsidegti raudona lemputė rodanti, kad yra kontaktas.
Einame toliau:(aprašau LAN konfiguravimą winXP sitemoje): My network places->properties->local area connections->properties-> internet protocol(TCP/IP)->properties-> use the following IP address(galima, padaryti, kad jūsų pc pats automatiškai pasiskirtų sau adresą, bet rankiniu būdu manau yra geriau). Tada vedam:
Savo PC IP 192.168.0.1 ; Subnet mask 255.255.255.0
Draugo PC IP 192.168.0.2 ; Subnet mask 255.255.255.0
Spaudizme OK ir OK Tada einame START->run->cmd-> rašome ping 192.168.0.2 (draugo ip) ir enter. Taip tikriname ar yra ryšys tarp PC. Jeigu matote užrašą Reply from 192.168.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=64 ar kažką panašaus tada viskas gerai. Jums pavyko susijungti. O jeigu Request timed out, tada kažkur padarėte klaidą arba nekontaktuoja kažkas.
PASTABA: IP adresas ir Subnet mask nebūtinai gali būti tokie.Vietiniams tinklams dar naudojami IP adresai: 192.168.X.X ; 10.X.X.X ; 172.X.X.X; 90.X.X.X (X - betkoks skaičius nuo 0 iki 255) Subnet mask taip pat gali buti 255.0.0.0. ; 255.255.0.0; 255.255.255.0
Einame toliau: My network places->properties->New connections Wizard->next->st up a home or small office network->next->Finish(tada turėtų išmesti kita lentelę, jei neišmeta eikite į Network setup wizard) ->next->next->renkamės vidurinį taškiuką->next->užrašom savo PC vardą->next-> užrašom workgroup`ą(galima palikti ir tapatį) next->next->next->tada reikia pasirinkti (atrodo paskutinį burbuliuką, nepamenu), kad pats pabaigsi instaliaciją ir finish. Ir viskas. Tinklas yra.

PC jungimas i didesnius tinklus: norint sujungti pvz 3 ir daugiau pc reikalingi switch`ai (kaina ~50LT grubiai, 5 portų)
Jungiant daugiau PC, galite jungti tiek verstu tiek paprastu kabeliu. Switchai dirba su abiem.(seno modelio switchai gali dirbti tik su neverstu kabeliu). O toliau atliekat viską visuose tinklo PC kaip jau buvau aprašęs(tik keičiat IP adreso paskutinį sk.)

Taupymas. Jei norit sutaupyti tiek $$$ tiek vietos skydinėje, galima naudoti 1 kabeli 2pc. Kaip turi buti sujungti kabeliai :


/--------- 2
1 ---------
\--------- 3

taigi pabandysiu aprašyti: 1 kabelio imam: morkavą, morkavą/baltą, žalią, žalią/baltą ir jungiam su 2 kabelio morkavu,morkavu/baltu.žaliu,žaliu/baltu(pagal spalvas). Toliau imam 1 kabelio: mėlyną, mėlyną/baltą, rudą, rudą/baltą ir jungiame su 3 kabelio žalia, žalia/balta, morkava, morkava/balta (čia kabelio jungimą surašiau iš eilės: mėlynas-žalias ir .t.t) Dabar atgaliai. Imam 1 kabelį ir mušam taip: pirmas RJ-45: 1-morkavas/baltas ; 2-morkavas ; 3-melynas baltas ; 6-žalias
antas RJ-45: 1-rudas/baltas ; 2-rudas ; 3-mėlynas/baltas ; 4-mėlynas
taip ant vieno UTP kabelio pajungiam 2 atskiras linijas.

Programos: programų bendravimui per LAN yra ivairiausių:win`nuose yra intergruota (netmeeting) yra mažas chat`as, galima kalbeti per mikrofoną, matyti ką daro draugas savo desktope.
Vienas geriausių LAN chat`ų yra VypressChat (yra smailai)
VypressChat`o atsvara yra BORGChat (pats naudoju šitą programą) yra daug smailų (~250+ galimybe prisideti savų),galima chatu siųsti failus ir reguliuoti siunčiamų failų greitį + dar visokių "pribambasų". Daugiau chat`ų http://www.google.lt

Autorius: MANNQ

Komentarai ir pasiūlymai eina pas šio forumo moderatorius arba MANNQ.

Return to “D.U.K. (Dažniausia užduodami klausimai)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron