Ką daryti kai kompiuteris sulėtėja?

Čia rasite atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus. Skiltis skirta tik skaitymui.
User avatar
Fanaz
Administratorius
Posts: 1266
Joined: Wed Jul 05, 2006 10:10 pm
Location: Vilnius

Ką daryti kai kompiuteris sulėtėja?

Postby Fanaz » Wed Jul 05, 2006 11:01 pm

1. Tikriausiai jūsų kompiuteryje atsirado virusų, šnipų(spyware) ar kitų kenkėjiškų programų. Tokiu atveju jums reikia praskenuoti kompiuterį nuo jų. Skenuoti patartina su kuo daugiau programų, bet atminkite, kad vienu metu turėti kompiuteryje dvi antivirusines yra draudžiama, nes tai gali būti viena iš nekokybiško kompiuterio veikimo. Jeigu jūsų prašo perkrauti kompiuterį tai taip ir padarykite prieš instaliuodami kitas programas. Taip pat patariame programų nesisiųsti su failų siuntimąsi greitinančiomis programomis, bei skenuoti Safe Mode režime(prieš tai nepamirškite parsisiųsti ir įdiegti visų programų kovojančių su kenkėjais atnaujinimus).
Skenuoti mes patariame su Spybot Search & Destroy(nepamirškite po skenavimo pasinaudoti funkcija "Immunize" ir norėčiau pabrėžti, kad ši programa turi lietuvybę), Ad-aware SE, HijackThis(praskenavę galėsite "log'ą" patikrinti http://hijackthis.de/ tinklapyje), jūsų pasirinkta antivirusine.

2. Tikriausiai kompiuterio kietajame diske yra sugadintų bitų/sektorių("bad bytes/sectors").
Spauskite Start-->Run...-->cmd-->chkdsk c:(particijos raidė, kurioje yra OS) /F-->Y-->Perkraukite kompiuterį ir kai kompiuteris įsijungs, jūsų kietojo disko particija su raide C bus praskenuota nuo klaidų.
Norėdami patikrinti kitas particijas:
Start-->Run...->cmd-->”chkdsk (particijos raidė): /F”(be kabučių).
Praskenavus chkdsk.exe automatiškai ištaiso klaidas, jeigu tai įmanoma. Taip po gi patariame praskenuoti ir su HDD gamintojo tiekiama programine įranga. Šiokią tokią programų skenuojančių HDD nuo sugadintų bitų "kolekciją", surinktą mano galite parsisiųsti adresu:
http://rapidshare.de/files/19709297/HDD.rar.html (4,53 MB).

3. Kompiuterio sulėtėjimo priežastis gali būti ir per mažai vietos kietajame diske. Rekomenduoju turėti bent 2 GB laisvos vietos particijoje, kurioje yra OS.

4. Jūsų kompiuteryje gali būti prisikaupę šiukšlių. Patariame jas išvalyti su CCleaner, cleanmgr.exe.
CCleaner galite parsisiųsti iš http://www.ccleaner.com/.
Suinstaliavę programą ir ją paleidę ištrinkite visas registro, Windows ir kitų programų šiukšles. Spauskite Tools-->Startup-->Ir po vieną įrašą ištrinkite tuos kurie jums yra nereikalingi(tai yra programų sąrašas kuris startuoja jums paleidžiant kompiuterį), bet prieš trinant tokį įrašą dėl kurio abejojate, patariame paieškoti internete ką jis daro ir ar jis jums tikrai reikalingas. Perkraukite kompiuterį.
Spauskite Start-->Run...-->cleanmgr.exe-->Pasirinkite particiją-->Palaukite ir spauskite Enter nepažymėję daugiau/mažiau pasirinkimų negu buvo parinkta.

5. Kompiuterio sulėtėjimo priežastis gali būti grafiniai pagražinimai(apvalkalai t. y. "themes" ir kt.). Patariame jų nenaudoti.

6. Kompiuterio greičiui gali įtaką daryti dulkės esančios jame. Patariame jas visas išvalyti(nors tokie atvejai retai kada pasitaiko, kad jos būna kaltos).

7. Jūsų kompiuterį gali stabdyti kai kurios programos pvz.: Kaspersky, ZoneAlarm ir t. t. Patariame jas ištrinti ir naudoti kitokias alternatyvas. Kad greičiau jas būtų trinti ir programų sąrašas taip ilgai nesikrautų patariame pasinaudoti CCleaner arba QuikUninstall.

8. Jūsų kompiuterio užsikrovimą ir darbastalio parodymą("Show Desktop") gali stabdyti ant ekrano nustatytas paveikslėlis ir didelis ikonų kiekis darbastalyje. Taip pat ikonų patariama laikyti kuo mažiau "Quick Launch" įrankių juostelėje ir Start meniu.

9. Jeigu norite, kad kompiuteris veiktų, tai patartina sustabdyti kuo daugiau nereikalingų tarnybų(Start-->Run...-->services.msc).
http://www.forum.lt/computerbild/viewtopic.php?t=1377 surasite sąrašą tarnybų kurias galima sustabdyti. Nepamirškite jas uždrausti(“Disable”), o ne tik sustabdyti.

10. Kompiuteris gali būti sulėtėjęs dėl kompaktinių diskų įrenginyje esančių kompaktinių diskų. Išimkite juos.

11. Jūsų kompiuterį taip pat gali stabdyti vietinis tinklas. Jeigu įmanoma, tai prisijunkite prie jo tik tada kai to reikia.

12. Kraunantis kompiuteriui ir jį išjunginėjant patariame nepalikti diskelių įrenginyje diskelių.

13. Nesinaudokite Direct Connect klientais, P2P, žinučių programomis kai jums jos nereikalingos.

14. Nelaikykite prijunktų įrenginių prie kompiuterio jeigu jais nesinaudojate. Tai gali būti telefonas ar pan.

15. Sudefragmentuokite savo HDD. Tam patariame programą Diskeeper.

16. Pasinaudokite kitomis kompiuterį greitinančiomis programomis pvz., System Mechanic.

17. Įsidėkite daugiau atminties, o jeigu jos jau turite tai susimažinkite virtualios atminties dydį.

18. Susidiekite senesnę OS. Senesnė OS paprastai veikia greičiau nei naujesnė. Patariame naudoti Windows 98/95/ME, nes jos veikia žymiai greičiau negu Windows 2000 ar Windows XP. Jeigu tinkamos OS neturite galimybės gauti, o jūsų kompiuteris vis tiek lėtai veikia nors ir nėra lėtas galite perinstaliuoti OS.

Kopijuoti be autoriaus(Ernestas, ernetas@gmail.com) sutikimo draudžiama
Komentarus ir pasiūlymus siųsti šio forumo moderatoriams

Return to “D.U.K. (Dažniausia užduodami klausimai)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron