Is maitinimo bloko padaryti 12 V maitinima

Lituoklius į rankas
User avatar
Robitt
Rašytojas
Posts: 1848
Joined: Tue Oct 28, 2008 10:32 am
Location: Telšiai

Is maitinimo bloko padaryti 12 V maitinima

Postby Robitt » Sat May 03, 2014 8:47 am

Sveiki, nesenai, ekrano (monitoriaus) maitinimo blokeliui, 12 V, 45 W sprogo kondensatorius. Išsiliejo elektrolitas. Taigi, kadangi neturėjau kito maitinimo blokelio 12 V, tai paėmiau seno kompo 250 W maitinimo bloką, na užtrumpinau nuolatinį įjungimą, ( žalias + juodas laidai), blokas pasileidžia. Prijungus prie molex jungties laidą ir jungiant į monitorių - monitoriui neužteko maitinimo. Jungiau prie dviejų laidų, kurie skirti CPU užmaitinimui. (Geltonas +, Juodas - ). Monitorius rodo normaliai. Tačiau po kurio laiko prasidėjo nesuprantami dalykai (Bent jau man): Kartais, paleidus kompiuterį, monitoriaus budėjimo lemputė šviečia iš raudonos (Raudona - budėjimo rėžime būna, žalia šviečia įjungus), o monitorius nieko nerodo. Kai ištraukiu iš monitoriaus maitinimo laidą ir vėl įkišu - viskas gerai. Paskui, nei iš šio nei iš to - monitorius išsijungė visiškai (Na lyg kas būtų jį iš rozetės ištraukęs, arba užtrumpinęs). Pasižiūrėjus į maitinimo bloką - šio ventiliatorius sustojęs, ir aišku jis nedirba. Atjungiau nuo elektros, ir po kurio laiko įjungiau vėl - viskas veikia. Taigi, klausimas būtų toks: Kas čia man genda? Ar monitoriui per daug/per mažai maitinimo, ar maitinimo blokas, neišgali ant tų 12 V. CPU maitinimo laidų paduoti reikalaujamo stiprio nuolatinės srovės monitoriui? Ką būtų galima padaryti, kad normaliai tas maitinimo blokas man dirbtų kaip monitoriaus maitinimo šaltinis.
O gal čia gedimas ne maitinimo bloke, o pačiame monitoriuje? Nors šiaip monitorius veikia tvarkingai, nemirguliuoja, ir funkcionuoja gerai. Taigi ir nebežinau kas čia genda man.
Mintis viena tokia yra, kad išimti papildomus maitinimo bloko laidus. Molex, ir kitus kurie eina link 20 Pin. Palikti žalia + juoda paleidimui, ir CPU maitinimo laidus. O kitus mesti lauk. Ar kas nuo to pasikeistų?
Intel Core quad Q6600, 2.40 GHz, 3x1024 MB, RAM,(3 GB), 320 GB, Samsung, SATA II HDD, PSU 650 W. Kortelių skaitytuvas, 2 DVD-RW, MB Intel DG33BU,VGA MSI ATI Radeon HD4650;

Return to “Elektronika”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron